"PAMIĘTNIKI WISIENKI. OSTATNI Z PIĘCIU SKARBÓW", tom 3 - RECENZJA KOMIKSU, KTÓRY UWIELBIAM

 "Pamiętniki Wisienki" to jedna z moich ulubionych serii komiksów dla dzieci. Jest ona przepięknie wydana, a każdy kadr to prawdziwa uczta dla oczu. Mogłabym przeglądać tak strona po stronie, w ogóle nie czytając tekstu. Ilustracje mówią wszystko. Można z nich odczytać emocje, które odczuwają bohaterowie. To wyjątkowa i bardzo wartościowa seria komiksów, zamknięta w cudownej oprawie.

 

 Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów tom 3 (Tutaj


 Główną postacią jest rudowłosa dziewczynka, nazywana przez wszystkich Wisienką. Bohaterka uwielbia pisać pamiętnik, rozwiązywać zagadki, w czym dość często pomagają jej dwie najlepsze przyjaciółki. Tym razem akcja rozgrywa się przed najpiękniejszym (moim zdaniem) czasie, czyli przez Świętami Bożego Narodzenia. 

 


Wisienka i wtedy nie próżnuje, bowiem ma kolejną zagadkę do rozwiązania. Zastanawia się, dlaczego Sandra, młoda kobieta, która jest introligatorką i częstą bywalczynią biblioteki, nie przepada za świętami. Jest smutna, zamyślona i ma problemy z pamięcią.


Kiedy Sandra zaprasza Wisienkę i jej przyjaciółki do swojej pracowni, w zakurzonym składziku znajdują kuferek z zapisaną kartką w środku - pierwszy z Pięciu Skarbów. Dziewczynki już wiedzą, co mają robić. Czeka je kolejne, ekscytujące śledztwo. Co takiego odkryją? I jaki to będzie miało związek z... mamą Wisienki?


"Pamiętnik Wisienki" to cudowna seria komiksów, którą mogę polecić każdemu, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Każdy tom opisuje interesującą historię, w której nie brakuje emocji oraz ważnych (nierzadko trudnych) momentów z życia wziętych.  

No i te prześliczne ilustracje. Dla mnie to istne dzieła sztuki! Wydano już cztery tomy (recenzje 1, 2 i 4 są już na blogu). Polecam wszystkie i już nie mogę doczekać się kolejnych! Koniecznie zwróćcie na nie uwagę. Scenariusz komiksu napisał Joris Chamblain, natomiast cieszące oko ilustracje wykonała AurelieNeyret. "Pamiętniki WIsienki" to seria komiksów dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angouleme w 2014 roku. Uważam, że jak najbardziej jest to zasłużona nagroda.Tytuł: "Pamiętniki Wisienki. Ostatni z Pięciu Skarbów" (tom 3)

Seria: "PAMIĘTNIKI WISIENKI"

Autor: Joris Chamblain

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Ilustracje: Surelie Neyret

Wydawnictwo: EGMONT

Oprawa: twarda

Strony: 80

Data premiery: 14-10-2020Za egzemplarz dziękuję 

Wydawnictwu Egmont
Komentarze

  1. Moje dzieci bardzo lubią komiksy, wiec książeczka dla nas.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio dość często sięgam po komiksy, a widzę, że to ciekawa seria.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz