"321 intrygujących faktów o zwierzętach", Mathilda Masters, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

Pisałam już na blogu o książce wydanej przez Naszą Księgarnię, zatytułowaną "321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat". Jej autorka, Mathilda Masters napisała kolejną publikację, w podobnym stylu. Jej nowa książka to "321 intrygujących faktów o zwierzętach", z nietuzinkowymi ilustracjami Louize Perdieus

 


 Niniejsza pozycja książkowa to imponująca encyklopedia wiedzy o zwierzętach, począwszy od mikroskopijnych organizmów żywych, po prawdziwe olbrzymy. Publikacja zawiera 321 intrygujących ciekawostek o ssakach, ptakach, gadach, płazach, rybach i owadach, o większości których z pewnością nie mieliśmy pojęcia.Encyklopedia składa się z 16 rozdziałów, które poruszają niezwykle ciekawe tematy: inteligencję zwierząt, ich dziwne zwyczaje, sławne zwierzęta, przywódcy wśród zwierząt, jak bronią się w chwili, kiedy poczują się zagrożone, rozmiary, sposoby porozumiewania się, zwierzęce rodziny, niebezpieczne zwierzęta, itp.


Tekst na stronach został zamieszczony w formie kolumn. Każde zagadnienie zostało ponumerowane. Zajmującej treści towarzysza też świetne ilustracje, które kojarzą mi się z książkami do biologii, z których przygotowywałam się do lekcji i sprawdzianów. Mają one swój klimat, przez co bardzo mi się podobają. 


Publikacja jest niezwykle ciekawa, napisana w sposób przystępny, nierzadko naznaczona humorystycznym językiem. Jest przepełniona ciekawymi informacjami z życia zwierząt. Książka może poszerzyć wiedzę czytelnika, być pomocna w szkole i zadanych pracach domowych.

Czy wiecie, że: 

- Mama wydra trzyma swoje młode za łapkę przed snem? 

- Rekiny żarłacze mają 3000 zębów? 

- Słonie potrafią usłyszeć dźwięki oddalone o wiele kilometrów? 

- Ptaki drapieżne Australii celowo wzniecają pożar? 

- Kapturnik morski deklaruje miłość.. czerwonym balonem? 

- Niektóre piranie są wegetariankami? 

- Węże wąchają językiem, a nie nosem? 

- Zielona żaba w czerwone kropki świeci w ciemności?


 Takich ciekawych faktów z życia zwierząt jest w książce znacznie więcej! W niektóre treści wręcz aż trudno uwierzyć. 😮


Serdecznie polecam, ponieważ uważam, że warto ją mieć w swoich książkowych zbiorach. Znajdziecie ją na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia. 

 


 Tytuł: "321 intrygujących faktów o zwierzętach"
Autor: Mathilda Masters
Ilustracje: Louize Perdieus
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Strony: 312

 

Za egzemplarz dziękuję: Komentarze

 1. Książka wygląda niezwykle ciekawie, również mamy ją w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie czytamy tą książkę i jest super

  OdpowiedzUsuń
 3. Tego typu książki uwielbiam, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie wartościowe książki zawsze warto mieć w domu. Przecież dzieci są bardzo ciekawe więc na pewno chętnie przeczytają te wszystkie ciekawostki.

  OdpowiedzUsuń
 5. To jeden z ulubionych rodzajów książek naszych dzieci 🙂

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz