"321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat", Mathilda Masters, Wydawnictwo Nasza KsięgarniaTytuł: "321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat"
Autor:Mathilda Masters
 Ilustracje: Louize Perdieus
Tłumaczenie: Alicja Oczko
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron:288
Przedział wiekowy: 6-14


 "321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat" to cudowna encyklopedia, która zachwyci sobą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W twardej oprawie zamknięto całą masę ciekawych informacji o otaczającym nas świecie oraz faktów z przeszłości. Kiedy przeczytasz jedną stronę, szybko przejdziesz do kolejnej.

 Już sam tytuł książki wzbudził moje zainteresowanie. Sugeruje on, że publikacja mieści w sobie wszystko to, co każdy powinien poznać, zanim skończy 13 lat. Dlaczego akurat tyle? Skąd ten pomysł na taką granicę wiekową? Niniejsza publikacja od Wydawnictwa Nasza Księgarnia wyjaśni nam to na swoich 288 stronach.


 Od zawsze interesowały mnie książki, z których mogłam czerpać wiedzę o otaczającym mnie świecie i zachodzących w nim zjawiskach. Były to publikacje nie tylko pomocne mi w nauce, ale również rozbudzające moje zainteresowanie oraz chęć poznania. Do tej pory nie pomijam takich pozycji. "321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat" spodobała mi się od pierwszych stron. Jest to książka bardzo przejrzysta i czytelna, podzielona na rozdziały tematyczne z różnych dziedzin.

 
  Projekt wnętrza publikacji oraz zawarte w nim rysunki Louize Perdieus przypomina mi stare książki z moich szkolnych oraz bibliotekarskich podręczników, z których uczyłam się uczęszczając do szkoły podstawowej. Niby zwyczajne, a jednak do mnie przemawiają, a nawet uważam, że dodają książce niebywałego charakteru i wartości.

  Układ tekstu jest również przejrzysty. Tytuły zagadnień są ponumerowane, wydrukowane wielką literą, w kolorze. Na jednej stronie tematów jest ich kilka. Informacje spisano w kolumnach, niektóre treści zostały wypunktowane. Towarzyszą im rysunki, szkice, które są doskonałym uzupełnieniem przedstawionych czytelnikom faktów.


 Dlaczego samicę modliszki nazywa się kanibalem? Jak porozumiewają się słonie? Jak długi język ma żyrafa? Czy ryby "chodzą" po drzewach? Jak to możliwe, że łoś czuje muchę, która usiadła na jego porożu? Jakie zwierzę jest najbardziej jadowite? Czy niemowlę ma więcej kości niż dorosły człowiek? Ile powietrza dziennie wydycha człowiek? Czy to prawda, że wszystkie naczynia krwionośne człowieka mogą opleść Ziemię? Ile razy człowiek mruga oczami w ciągu dnia? Z ilu graczy składa się korfballowa drużyna? Ile waży najlżejszy rower wyścigowy? Kto wymyślił piłkę nożną? Gdzie znajduje się największy na świecie stadion piłkarski? Co odkrył Archimedes? Ile tatuaży miał człowiek lodu? Jak zwierzęta oszukują? Jak wyginęły dinozaury? Czy Tadż Mahal jest zwykłym pałacem? To tylko namiastka tego, co czeka na nas na stronach tej publikacji. Oprócz tych treści znajdziemy inne równie ciekawe wiadomości, wzbogacone o dodatkowe ciekawostki


  Publikacja bardzo mi się podoba i zaspokaja moją ciekawość otaczającym światem. Warto samemu poznać ją bliżej, ale też podsunąć swoim dzieciom. Kto wie? Może opisane w książce zagadnienia zainteresują je do tego stopnia, że będą miały ochotę rozwinąć swoje zainteresowanie do tego stopnia, że stanie się ono jego pasją? To bardzo wartościowa publikacja, ale też świetny pomysł na prezent. Wspaniałe kompendium wiedzy, świetna encyklopedia w zupełnie innej odsłonie. Ze swojej strony serdecznie ją polecam.
Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia

 

POLECAM!Za egzemplarz
dziękujemyKomentarze

 1. Sama bym chętnie przeczytała ;) choć część o grzybach wydaje się nieco niepokojąca :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie się zapowiada. Lubię takie publikacje .

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo jestem ciekawa tych ciekawostek. jestem przekonana, że książka także zainteresowałaby mojego Ignacego. zapisuje na listę :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa pozycja, ciekawa książka i bardzo inspirujący tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prezentujesz mnóstwo książek, z których większość jest w naszym typie.
  Filip bardzo lubi poszerzać swoją wiedzę o nowe ciekawostki. Dawniej czytałam mu sama na głos, ale od jakiegoś czasu, także sam sobie czyta i to z własnej chęci i bez naszej namowy czy też sugestii.
  Może to co teraz napiszę jest mniej związane z książką, ale zapewniam, że czytając dziecku od malutkiego, to później samo chętnie sięga po książki. U nas przed snem i na wycieczkach nie obejdzie się bez lektury.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jako nastolatka pochłaniałam książki. Do tej pory lubię zaglądać do albumów teoretycznie dla dzieci. Tą książkę sama chętnie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka to jest mistrzostwo, czytamy ja wszyscy w domu 😉

  OdpowiedzUsuń
 9. Też ją mamy, jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książka. Bardzo takie lubię. W interesujący sposób pokazane ważne informacje.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nasza Księgarnia zawsze ma fajne i ciekawe książki. Mój Synek byłby zachwycony

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoda, że nie było takich książek za moich czasów :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale świetna książka na prezent dla 13-latka. Czy są dla innych kategorii wiekowych podobne?

  OdpowiedzUsuń
 14. Książkę już wrzucam do listy czytelniczej, idealna publikacja na rodzinne czytanie, każdy z niej wyniesie wiedzę. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz