"Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje", seria Pomocne Elfy, Wyd. PromicTytuł: "Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje"
Autor: Christine Adams
Ilustracje: R. W. Alley
Wydawnictwo: PROMIC
Oprawa: miękka
Strony: 32


Szczęśliwy ten, kto ma prawdziwego przyjaciela, zgadzacie się ze mną? Przyjaciel to osoba, która jest z nami w każdej sytuacji. Jest gotowa nam pomóc, wesprzeć, rozśmieszyć, kiedy jest nam smutno. Możemy przyjacielowi czy przyjaciółce powierzyć nasze sekrety i bolączki. Czas spędzony razem jest wyjątkowy, to taka bratnia dusza. O relacje z jednak należy dbać i je pielęgnować. 

Każdy potrzebuje przyjaciela, zarówno dorośli, jak i dzieci. I o ile dorosły człowiek potrafi dobierać sobie przyjaciół, wie, komu może zaufać, to dzieci nie zawsze są tego świadome.
Wydawnictwo Promic, wydało bardzo wartościową serię, której bohaterami są Pomocne Elfy. Jak do tej pory, udało nam się skompletować wszystkie tytuły tych niewielkich książeczek dla dzieci. "Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje", jest tym najnowszym - ósmym (Dostępna TU).

Jak już sama nazwa mówi, tym razem poruszony zostanie temat przyjaźni, czyli bardzo ważna sprawa! 😊 Sympatyczne elfy wyjaśnią dzieciom wszystkie zagadnienia, które mają z nią związek, czyli: czym jest przyjaźń, jak wybrać przyjaciela, jak nawiązać dobrą relację koleżeńską, na czym polega gra zespołowa, jak być dobrym przyjacielem, rzeczy, których przyjaciele nie robią, czy przyjaźń może się skończyć, itp. Brzmi poważnie, jednak bez obaw. Treści zawarte w książeczce, zostały bardzo jasno wyjaśnione, dlatego nie stanowią problemu w zrozumieniu. Ponadto, towarzyszą im przepiękne kolorowe ilustracje, które bardzo łatwo odczytać. Czcionka tekstu jest duża, dzięki czemu do lektury mogą zasiąść dzieci, które potrafią już czytać teksty samodzielnie.  

Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, gorąco zachęcam do rzucenia na nią okiem. Każda książeczka, porusza zupełnie inny, ważny temat. Zagadnienia są bliskie dzieciom, dzięki czemu lektura jest dla nich interesująca. Publikacje tłumaczą w jasny sposób problemy, z którymi na co dzień zmagają się nasze pociechy. A przyjazne elfy opowiadają, jak sposób się z nimi uporać. Szata graficzna także przypadnie do gustu. Ona również może stać się powodem do rozmowy z naszym smykiem. Dla nas "Pomocne Elfy", to naprawdę wartościowa seria. Wam również ją polecam!
Jeśli zainteresowałam Was serią o Elfach, poniżej wrzucam linki do poprzednich tytułów, których recenzja pojawiła się już na naszym blogu. Zapoznajcie się z nimi, jeśli macie ochotę:Za egzemplarz dziękujemy


Komentarze

 1. Bardzo sympatyczna ksiazeczka. Mamy z tej serii jedna i jest bardzo ładna i wartościowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się nieźle... poszę poszukać w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba wiem już komu mogę tą książkę podrzucić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki dla dzieci pomagające rozwiązywać problemy dziecięce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno jest to fajna książka dla dzieci, no i można z nimi potem porozmawiać na temat przyjaźni :D

  OdpowiedzUsuń
 6. vW naszym prostym zyciu milosc odgrywa bardzo szczególna role. Teraz jestesmy w stanie uczynic twoje zycie milosne zdrowym i nie ma miejsca na zadne klopoty. Wszystko to jest mozliwe dzieki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógl mi rzucic zaklecie, które przywrócilo mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawily mnie dla innej kobiety. mozesz takze skontaktowac sie z nim ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp / Call: ( +2348104102662 ), i byc szczesliwym na wieki, tak jak teraz z jego doswiadczeniem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz