KSIĄŻECZKI DLA MALUSZKA: NOWOŚCI Z SERII "KROK PO KROKU" od WYDAWNICTWA WILGASeria "KROK PO KROKU", to wspaniałe książeczki dla najmłodszych dzieci, które wydało Wydawnictwo Wilga. Już w swojej biblioteczce, mamy pierwsze cztery tytuły (KLIK). Kilku nam brakuje, ale nowości nie przegapiliśmy 😀 Do naszych rąk trafiły dwie kartonowe, małe książeczki: "Kocham" oraz "Mniam, mniam".


 Książeczki z serii "KROK PO KROKU", mają sztywne karty z zaokrąglonymi rogami. Na 16 stronach, znajdziemy przepięknie ilustracje, które są bardzo przyjemne dla oka. Tekstu jest niewiele, a jest on wydrukowany powiększoną czcionką. Treść jest rymowana, dzięki czemu bardzo przyjemnie się jej słucha i bardzo szybko wpada w ucho.


 "Kocham"

To książeczka o okazywaniu miłości i czułości w rodzinie. Co znaczy "kochać"? W jaki sposób okazujemy sobie miłość, serdeczność i przyjaźń? Książeczka idealnie sprawdzi się do rozmowy o emocjach i sposobach ich okazywania.Teraz pora na wysmakowaną książeczkę 😊
 "Mniam, mniam"

Kolejny tytuł, dotyczy zdrowego odżywiania się. Jakie produkty są dobre dla naszego zdrowia? Po co w ogóle jeść warzywa i owoce? Jaką moc mają w sobie? I co pysznego do jedzenia można z nich wyczarować? Bardzo kolorowa książeczka, która pomoże niejadkom skosztować produktów, które uważają za nudne i niesmaczne. wierszowany tekst na pewno skusi maluchy do spróbowania dań przyrządzonych z kolorowych warzyw.

Seria "KROK PO KROKU" jest idealna dla maluszków, które poznają otaczający je świat. Każda część, to ci sami bohaterowie, czyli czteroosobowa wesoła i kochająca się rodzinka. Wierszowane teksty bardzo przyjemnie się czyta i bardzo łatwo zapamiętuje. Szata graficzna jest estetyczna, pełna kolorów, ale jednocześnie "niepstrokata". Jeśli szukacie ciekawych książeczek dla swoich pociech, albo pomysłu na prezent dla maluszka, ta seria nadaje się do tego idealnie.  
 


Serdecznie polecam!

Komentarze

 1. Idealnej dla mojej Malutkiej :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne książeczki. Do tego edukacyjne.
  Maluchy takie kolorowe książeczki lubią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie cudne te ksiazeczki, idealne dla mojego Nikosia 😍😍😍

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydawnictwo Wilga ma świetne propozycje widze dla maluszków- cudne są i ilustracje piekne

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas takiego typu książeczki najlepiej się czytało.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już wiem co najmłodszym członkom mojej rodziny kupię przy najbliższej okazji.

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas już się nie przydadzą, ale wyglądają na bardzo przyjemne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacja. Książeczki kolorowe, z mądrą treścią do tego rymowane, i te ilustracje! Zapisuję na listę, żebym tylko zdążyła je kupić zanim mi Tosiek urośnie, bo na liście jest już masa pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale śliczności! U nas tego typu książeczki były hitem. Córka ma już 6 lat, a książki są dalej w obiegu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kupuję koniecznie! Na pewno spodobają się mojej Amelci

  OdpowiedzUsuń
 11. Moje już za duże na takie książeczki, ale jak były młodsze to mieliśmy własnie od wydawnictwa Wilga bardzo podobne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ajj, pamiętam, jak sama za dzieciaka „czytałam” (bo w zasadzie wtedy bardziej skupiałam się na obrazkach) takie książeczki, także kontynuowanie wydawania ich jest strzałem w dziesiątkę. Po załączonych przez Ciebie zdjęciach wyraźnie widać, że obrazki są kolorowe, ale przede wszystkim wyraźne, co zachęci dzieciaki do skupiania się na ich rysach, co zaowocuje lepszym rozróżnianiem niektórych rzeczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój synek jak był mniejszy to zaczynał właśnie od takich książeczek swoją czytelniczą przygodę ;) teraz sam siedzi i zaczyna powoli czytać ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz