"Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach", Wydawnictwo HarperKids

 W kalendarzu mamy wiele ważnych świąt. Jedne są zaznaczone na czerwono, wolne od szkoły i pracy. Obchodzimy święta państwowe, religijne.11 listopada wszyscy Polacy obchodzą bardzo ważne święto - Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Na rynku wydawniczym pojawiło się wiele książek o tej tematyce. Dwa lata temu obchodziliśmy przecież setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Bardzo cieszy mnie, że coraz więcej wydawnictw wydaje książki dla dzieci o tematyce historycznej naszego kraju. To pozwoli przybliżyć młodym czytelnikom naszą historię w przystępny i zrozumiały sposób.


Mamy w domu kilka takich publikacji, ale każda kolejna mnie cieszy. One pomagają mi opowiadać Tośkowi o wydarzeniach z przeszłości i przekazać tak ważne wartości patriotyczne.Nakładem Wydawnictwa HarperKids ukazała się książka  pt. "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach", autorstwa Zofii Staneckiej (autorki mojej ukochanej serii o "Basi"), uzuowłniona ilustracjami mojego ulubionego ilustratora, którym jest Daniel de Latour.


Dzięki bohaterom występującym w książce, Wesołej paczce, do której należą: Jacek, Malinowski (nikt nie wie, jak chłopak ma na imię), Jagoda, Kaśka, Wiktor oraz dziadek. 

Czytelnicy z niniejszej publikacji dowiedzą się wielu ciekawych faktów dotyczących świąt państwowych. Wspomniano tu m.in. o: Narodowym Święcie Niepodległości  (11 listopada), Święcie Pracy (1 maja) , Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, (2maja), Uchwaleniu Konstytucji 3 maja, Dniu Wolności i Praw Obywatelskich (4 czerwca) oraz o Święcie Wojska Polskiego (15 sierpnia).


Narratorem w książce jest Jacek, szef paczki, który opowiada o wszystkich perypetiach, jakie spotkały bohaterow. W ich zabawne przygody wplecione zostały opowieści dziadka dotyczące ważnych wydarzeń historycznych. Dzieci mają swoją tajną bazę, której dzielnie bronią przez grupką dzieci, która chce ją sobie zawłaszczyć.

  Po każdym opisie przygód dzieciaków, wpleciono ciekawostki historyczne, które wzbogacono ilustracjami i zdjęciami oraz krótkimi komentarzami zamieszczonymi w dymkach. Ilustracje przygotował Daniel de Latour. Część opowieści przygód dzieci to czaro-białe białe obrazki, natomiast wzmianki historyczne potraktowano mocno nasyconymi kolorami.


Jeśli szukacie książeczek dla dzieci, które przybliżą im ważne święta narodowe i państwowe oraz wyjaśnią, dlaczego je świętujemy, polecam publikację pani Zofii Staneckiej, pt. "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach"

 


Z pewnością książka wzbudzi zainteresowanie dzieci, a także wiele ich nauczy o naszej historii. Publikację znajdziecie na stronie Wydawnictwa TUTAJ.

 Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu HarperKids.


Komentarze

 1. Bardzo fajna i edukująca książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamiast godziny wychowawczej mogliby robić zapoznania z takimi książkami dla młodszych uczniów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka. Mamy ją od kilku lat i bardzo często do niej wracamy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W tak atrakcyjnie podanej formie wiedza historyczna natychmiast zapada w pamięć. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To jedna z tych książek, które muszę mieć na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo fajna książka. Ostatnio dzieciom tłumaczyłam o święcie niepodległości, pewnie z tą książką byłoby prościej;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna jest ta książka czekamy właśnie na nią

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna ta książka. Kupię juniorowi!

  OdpowiedzUsuń
 9. To bardzo wartościowa lektura. Warto mieć ją w domowej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna i ciekawa książka. Idealnie się ją czyta - uważam, że każdy patriota powinien znać wszystkie Polskie święta.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz