Moje pierwsze literki i cyferki z elementami metody Montessori", Bogumiła Zdrojewska, Wydawnictwo RM

 Metoda opracowana przez Marię Montessori, włoską pani doktor i pedagog, interesuje mnie od dłuższego czasu. Nie ze wszystkimi jej założeniami się zgadzam, ale na pewno sporo z niej czerpię  i probuję "przenieść" do domu i pracy zawodowej.


Tytuł: "Moje pierwsze literki i cyferki z elementami metody Montessori"
Autor: Bogumiła Zdrojewska
Ilustracje: Ola Makowska
Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Strony: 72


W swojej bibliotece mam kilka tytułów dotyczących tej metody, mam też kilka książeczek z zadaniami dla dzieci, zawierającymi elementy Montessori.


Najnowszą publikacją, która pojawiła się w naszym domu, jest wydana przez Wydawnictwo RM książeczka zatytułowana. "Moje pierwsze literki i cyferki. Z elementami metody Montessori" pani Bogumiły Zdrojewskiej, z ilustracjami pani Oli Makowskiej.


Przeglądając tę książeczkę, od razu zauważyłam podobieństwo zadań z książeczkami, które pamiętam z okresu mojego dzieciństwa. W klasie "0", miałam podobne książeczki i identyczne wręcz zadanie z zamalowaniem koralików.

Zadania książki są bardzo ciekawe, a ich treść zrozumiała dla dzieci. W środku będzie sporo pisania, dzieci nauczą się liczyć, będą malowany, szukały różnic, brakujących elementów, będą też łączyły pasujące do siebie rzeczy. Nauczą się literek oraz cyfr, poznają zwierzęta żyje na kontynentach. Dziecko utrwali kolory. Poćwiczy skupienie i spostrzegawczość. Usprawni koordynację wzrokowo-ruchową, motorynkę małą, w tym pisanie. Ilustracje są ciepłe i przyjemne dla oka. Bardzo ładnie komponują się z zadaniami.


Ćwiczenia są różnorodne. Mamy tu zagadnienia matematyczne, językowe, przyrodnicze i plastyczne inspirowane metodą Marii Montessori.

Takie książki są idealna formą wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Rodzic może czytać dziecku treść zadania, towarzyszyć mu podczas rozwiązywania  danych zadań. 


Autorka książeczki "Moje pierwsze literki i cyferki z elementami metody Montessori", pani Bogumiła Zdrojewska, jest nauczycielem dyplomowany i od ponad 30 lat pracuje z dziećmi wykorzystując metodę Montessori. Jej pracę cechuje innowacyjne podejście do wychowania i uczenia najmłodszych dzieci oraz chęć stałego poszerzania swoich kompetencji pedagogicznych.


Książeczka z pewnością zaciekawi dziecko. Jeśli szukacie więc książeczek, które pomogą  nauczyć dziecko pisania i liczenia, serdecznie polecamy tę publikację. Tosiek zasiadł do książeczki bardzo chętnie i z entuzjazmem rozwiązywał zadania. Takie książeczki to świetna sprawa. Poprzez ciekawe i dostosowane do możliwości dziecka zadania, praca z książki nie zniechęca. Przeciwnie. Dziecko chętnie rozwiązuje zadania, przygląda się obrazkom. Naszemu przedszkolakowi publikacja przypadła do gustu. Jeszcze zostało dużo stron do zrobienia, ale mamy czas. 😉Egzemplarz znajdziecie na stronie Wydawnictwa RM
 
Dziękujemy za egzemplarz 
Wydawnictwu

Komentarze

 1. świetnie wygląda dla mojego synka będzie teraz idealna, uczy się właśnie pisać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna książeczka dla dzieci, co dopiero uczą się pisać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. BmMamy w domu sporo podobnych książeczek i systematycznie w nich ćwiczymy,ale tego nigdy za wiele - więc dziękuję za polecenie i zapisuję sobie te tytuły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ilez takich książeczek moje dzieciaki swego czasu wypełniły, lubiły taką zabawę, a przy tym świetnie kształtowały umiejętności pięknej kaligrafii. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. RM wydaje całkiem sporo naprawdę świetnych książeczek!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za polecenie tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz