Wodne Kolorowanki dla malucha z serii Akademia Mądrego Dziecka od HarperCollins Polska

 W naszym domu nie brakuje kolorowanek, także tych wodnych. Ten rodzaj jest idealny dla maluszków, które dopiero w za poznają się z pędzelkiem, uczą się go chwytać. 
Dziś pokażę Wam dwie malowanki od Harper Collins Polska. To już kolejne pozycje wodnych kolorowanek z serii Akademia Mądrego Dziecka. Pokazywałam już na blogu dwa pierwsze tytuły z tej serii: "Pojazdy" i "Zawody".

Kolekcja powiększyła się o "Zwierzęta" oraz "Zabawy księżniczek".

"Zwierzęta"


To kolorowanka, dzięki której maluchy poznają leśne zwierzątka. Na 8 sztywnych kartach, zamieszczone ich ilustracje (tylko na  prawej stronie). Maluszki poznają: myszkę, wiewiórkę, dzięcioła, bobra, lisa, jeża, zająca i dzika. 

Oprócz uroczych obrazków do po malowania, obok nich zamieszczony niewielkie rankingu krótkim tekstem. To podstawowe informacje o zwierzątkach przedstawione w formie rymowanki. Dzięki temu, dzieci szybciej się ich uczą i zapamiętują.


Dzięki pracy z tymi kolorowankami, dzieci poznają otaczający je świat. Ponadto, maluchy ćwiczą umiejętności manualne,  przygotowują rączki do nauki pisania. Ćwiczą koordynację oko-ręka. Uczą się też wartości społecznych.


"Zabawy księżniczek"

To kolorowanka idealna dla dziewczynek. Chłopcy nie chcieli jej malować, ponieważ starszy synek zdecydował, że książeczkę podaruje swojej koleżance przy nadarzającej się okazji.😉   Kolorowanki wodne są dla małych dzieci naprawdę świetną propozycją zabawy, która jednocześnie korzystnie wpływa na usprawnienie małych raczek


Do pracy z taką kolorowanką wystarczy właśnie pędzelek i naczynie z wodą. Tego typu kolorowanki można zabrać ze sobą również w podróż. Wtedy kubeczek z wodą można zastąpić małą buteleczką ze sprayem. Wtedy robimy "psik" na pędzel i malujemy. 😊

Do kolorowania nie potrzebujemy farb. Kolorowe barwniki ukryte są w kropeczkach wypełniających obrazki. Wystarczy przejechać po nich zwilżonym pędzlem i już praktycznie obrazek maluje się sam. Dla maluchów jest to fajny moment zaskoczenia. Na ich twarzach od razu można zauważyć uśmiech zadowolenia. Polecamy więc taką formę zabawy! 👌😉 


Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu HarperCollins Polska. 🙂Komentarze

 1. Mój najmłodszy synio uwielbia wodne kolorowanki. Ma ich w domu już kilka i wszystkie zamalowane już.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz spotykam się z wodnymi kolorwankami. Nie słyszałam o nich wcześniej. Super sprawa.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka, kiedy była mała bardzo lubiła takie kolorowanki. A myślę, że grono ich fanów stale się powiększa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna zabawa dla najmlodszych. 💕

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowicie mi się podobają te wszystkie wodne kolorowanki. W moim dzieciństwie takiego czegoś nie było.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz