Sport&Fun, czyli Sportowe zestawy gier od Alexander Toys

 Na blogu przedstawialiśmy już kilka propozycji gier z serii Sport&Fun marki Alexander Toys. Dziś pokażę Wam 3 kolejne ciekawe tytuły, które zachęcają dzieci do fizycznej aktywności. Nie popełnię tutaj błędu jeśli napiszę, że dorośli również będą się świetnie z nimi bawić. 😉

 Gry z serii Sport&Fun gwarantują aktywny i ciekawy wypoczynek dla rodzin, ale też grup dzieci (przedszkole, szkoła, letnie obozy czy kolonie). Każda propozycja umili czas na świeżym powietrzu, choć wiele elementów z pudełek, można wykorzystać w pomieszczeniu np. łyżki z piłeczkami lub kolorowe woreczki gimnastyczne.

 Dwie pierwsze gry składają się z podobnych zestawów.

Sportowe Zabawy 1 to gra przeznaczona dla dzieci w wieku 5+. Tak napisał producent, choć wiele elementów można wykorzystać w zabawie z młodszymi dziećmi, pod czujnym okiem opiekuna. 

Pudełko zawiera: 

- 4 woreczki gimnastyczne

- 2 wieki do skakania

- 4 łyżki

- 4 piłki

- instrukcję

Sportowe Zabawy 2 to bardzo podobna propozycja do tej powyżej, choć tutaj mamy troszkę inne elementy, a są to:

- 4 woreczki gimnastyczne

- 2 worki do skakania

- 1 skakanka

- 2 taśmy z rzepem

- instrukcja

 

Instrukcja jest w postaci książeczki, w której znajdziemy mnóstwo propozycji zabaw w pojedynkę, ale też dla większych grup uczestników. Gdy mamy więcej chętnych do zabawy, możemy stworzyć drużyny. Każda propozycja gry, zarówno w pierwszym, jak i drugim zestawie, jest dokładnie opisana i zilustrowana. Tak więc ze zrozumieniem zasad, nie będzie żadnego problemu. 


Oczywiście zasady gier i zabaw można modyfikowanej do własnych potrzeb lub wykorzystać w wymyślonych przez siebie zabawach. Mając tak ciekawe i różnorodne elementy, mamy szerokie pole do popisu. W książeczce są miejsca na własne notatki. Tam mozemy zapisać własne pomysły na zabawę.

 Możemy tez połączyć wszystkie elementy z obu pudelek i wymyślić własne zabawę lub sportowy turniej. Ta propozycja świetnie sprawdza się na rodzinnych, przedszkolnych lub szkolnych imprezach, dając uczestnikom wiele radości. 

 

Trzecią propozycją jest zestaw pt. "Kółka na patyku", przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 7 lat. Grać może od 2 do 4 osób.  Z młodszymi radziłabym ostrożnie, ponieważ rzucając drewnianym kółkiem, czy kijkami, mogłyby zrobić sobie na wzajem krzywdę. Zasady bezpieczeństwa wyjaśnia instrukcja. 

 W zestawieniu znajdziemy:

- 2 drewniane kijki

- 8 drewnianych kół w 2 rozmiarach

- instrukcję

 


Gry z serii Sport&Fun to doskonale propozycje na lato. Możemy w nie grać na podworku, na boisku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je ze sobą na wakacyjny wyjazd. Wszystkie zestawy z tej serii są gwarantem doskonałej zabawy oraz sporej dawki aktywności fizycznej. Wspólne zabawy ruchowe z dziećmi to wspaniała forma na spędzenie wspólnego czasu wolnego i zacieśniania wzajemnych więzi. 

 

Polecam gry z serii Sport&Fun od Alexander Toys bardzo serdecznie! Nie zawiedziecie się na nich. Gier szukajcie na stronie sklepu producenta KLIK.Komentarze

 1. Lubię takie pomysły na zabawę, można w nią zaangażować całą rodzinkę, a to zawsze bardzo cieszy. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twój blog to jest miejsce, na które lubię wchodzić i czytać o zabawkach i rozwiązaniach na spędzanie wolnego czasu z dziećmi nawet pomimo faktu, że sama takich dzieci nie posiadam. I kolejny raz się nie rozczarowałam. Mnie zwłaszcza podoba się trzecia propozycja 😍 sama bym się pobawiła 😂 Kto wie? Znając mnie to może nawet kupię 😂

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne pomysły na wspólną, wesołą zabawę. Lubię takie kolorowe zabawki skłaniające do ruchu i integracji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo cenię sobie takie zabawy, gdzie dzieci mogą być w ruchu. Fajna, wesoła zabawa

  OdpowiedzUsuń
 5. Wędrówki po kuchni9 sierpnia 2020 20:27

  Myślę, że taka forma spędzania wolnego czasu jest najlepsza! Świetne zabawy

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne gry, sama bym w takie pograła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o nich, ale nie miałam okazji się bliżej przyjrzeć. Zapowiada się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sprawa do zabawy na dworze, jak i w domu. Jak zawsze Alexander ma ciekawą ofertę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz