Rok na placu budowy - WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA

 Mój Tosiek bardzo lubi pojazdy budowlane. Wśród swoich zabawek ma ich sporo. Ma też kilka tytułów książek z motywem placu budowlanego. Kiedy więc na stronie Naszej Księgarni zobaczyłam nowość pt. "Rok na placu budowy" wiedziałam, że muszę ją sprawić mojemu synkowi. Byłam pewna, że ta kartonówka zrobi na nim wrażenie i rzeczywiście tak było.


Książka "Rok na placu budowy" jest sporym picturebookiem, w którym dzieje się wiele. Każda rozkładówka ma masę elementów i szczegółów, których fajnie się szuka. Jest bardzo kolorowa, przepełniona pojazdami, które mój syn tak uwielbia.


Po placu budowy oprowadzi nas Inżynier Quad, który jest tu kierownikiem. W miasteczku właśnie rusza budowa garażu ze stacją obsługi pojazdów i myjnią, której musi dopilnować. Na placu budowy pojawia się więc Jeep Budowniczy ze swoją zaufaną ekipą: Koparką, Spychaczem, Walcem, Żurawiem, Betoniarką, Małym Dźwigiem oraz Dźwigiem Samojezdnym oraz innymi pracownikami budowy. Prace będą trwały cały rok. Czy ekipa wyrobi się w czasie? Jak będą postępować prace w kolejnych miesiącach?

 

Najnowszy picturebook od Naszej Księgarni od razu zafascynował Tośka. Z ogromnym entuzjazmem oglądał każdą rozkładówkę, szukał konkretnych pojazdów, maszyn i narzędzi, dzięki którym z każdym kolejnym miesiącem, budowla pięła się w górę. Kartonówka jest fantastyczna!  Nie znajdziemy tu żadnego tekstu poza nazwami miesięcy na rozkładówkach. Jednak tekst tu jest zbędny, bo to szata graficzna robi tutaj całą robotę. Szczegółów jest w książce naprawdę dużo. To szerokie pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni, rozwoju mowy, wzbogacenia słownictwa, ćwiczenia spostrzegawczość i umiejętności opowiadania. Takie książki zachęcają dzieci do tworzenia własnych historyjek i opowiadań. Budowa rozpoczyna się w styczniu, kiedy to przygotowuje się plac pod budowę garażu. Pracy jest naprawdę dużo: trzeba wylać fundamenty, wykopać doły i posadzić drzewa, postawić ściany z cegieł, wykonać sufity, otynkować, pomalować, wykonać dach, itp. 

Kartonowa książka składa się z 14 rozkładówek, z których 12 rozkładówek to kolejne miesiące. Na pierwszej rozkładówce przedstawiono bohaterów książki z krótkimi informacjami na ich temat.  W tablicy informacyjnej pojawiły się informacje dotyczące budowy oraz numery alarmowe, których warto nauczyć dzieci i wytłumaczyć, kiedy należy z nich skorzystać, w jakich sytuacjach. Bohaterowie-tu pojazdy maszyny i sprzęty, zostały ożywione, mają oczy buzie i ręce. Uśmiechają się wykonują pracę jak ludzie, wyglądają naprawdę sympatycznie. Na ostatniej rozkładówce, w pionie, pokazano kilka maszyn, które pracowały przy budowie.


"Rok na placu budowy" to fenomenalna książeczka dla każdego dziecka, które uwielbia pojazdy budowlane. Każda rozkładówka to nowe możliwości, nowe pomysły na opowieść i opis tego, co dziecko widzi. Autor zadbał o każdy szczegół. Zabawa z książką może trwać i trwać. Warto ją zabrać w podróż autem, u nas zdała egzamin, bo zajęła chłopców na czas dłuższej jazdy. 


Tytuł: "Rok na placu budowy"

Autor/Ilustracje: Artur Nowicki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Oprawa: twarda

Strony: 24

DOSTĘPNA: TUTAJZa egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu

Nasza Księgarnia


Komentarze

 1. Moja młodsza córka jest fanką wszelkich maszyn budowlanych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdyby taką książeczkę moja córka dorwała jak była młodsza za nic by się od niej nie odkleiła. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moi chłopcy etap fascynacji maszynami budowlanymi mają za sobą. BArdzo mi się podobają ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka,wspaniale ilustrowana! Naszemu Bąblowi też by się pewnie spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem inż. budownictwa, dlatego to pewnie nie będzie niespodzianką, że wg mnie ta książeczka to rewelacyjna sprawa! Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz