Pomóż mi przetrwać. Akademia Mądrego Dziecka, Harper Collins Polska


  Seria Akademia Mądrego Dziecka od Harper Collins Polska to jedna z takich kolekcji książek dla dzieci, które darzę ogromną sympatią. Ciekawi mnie każdy tytuł, doceniam zawarte w nim treści. Można powiedzieć, że ta seria jest jak potężne drzewo gęste od gałęzi. Tymi gałęziami są kolejne podserie. Uwielbiam Akademię, ponieważ tworzą ją książki, które posiadają ogromny walor edukacyjny: uczą, są wartościowe i pożyteczne.

"Pomóż mi przetrwać" to właśnie taka świeża gałązka - podseria, z kolorowymi paskami na grzbiecie. Książki wchodzące w jej skład, posiadają twardą oprawę, a ich wnętrze wypełnia zachwycająca szata graficzna. Stworzono ją z myślą o dzieciach, które chcą mądrze wspierać przyrodę.


Na rynku pojawiły się dwa pierwsze tytuły autorstwa Ewy Nowak, które chce Wam pokazać. Są naprawdę warte uwagi i godne polecenia, zresztą wystarczy popatrzeć na te czarujące ilustracje, które wykonała Anna Łazowska. Jednak nie tylko one tutaj odgrywają ważne rolę. Tekst przekazuje istotną treść, uczy małego czytelnika bardzo wiele. Jest to też wartościowa lektura dla dorosłych, którzy nie do końca świadomi są swojego postępowania względem zwierząt, choć często kieruje nimi chęć niesienia im pomocy.


"Porwanie jeża Eliasza"

Autor: Ewa Nowak
Ilustracje: Anna Łazowska
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Oprawa: twardą
Strony: 32

Jeże to niewielkie, urocze leśne zwierzątka, których większą część ciała pokryta jest kolcami. To właśnie jeż jest bohaterem pierwszej książeczki.Pewnego dnia samiczka jeża w domku żółwia, w ogrodzie, rodzi pięć jeżyków. Niestety, nie miały one spokoju, ponieważ wciąż zaglądał tam człowiek wrzucając co pewien czas warzywa. Mama jeżyków postanowiła przenieść swoje młode w inne miejsce. Kiedy chciała przenieść najmłodszego jeżyka, Eliasza, z domku zabrał go mały chłopiec. 


 

Myślał on, że jeżyk został porzucony, dlatego chciał mu pomoc. Czy jednak chłopiec postąpił słusznie? Gdzie trafi mały Eliaszek i czy wróci w końcu do swojego naturalnego środowiska?


"Elwirka na śnieżnej pustyni"
Autor: Ewa Nowak
Ilustracje: Anna Łazowska
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Oprawa: twardą
Strony: 32


Pingwiny to przepiękne ptaki. Są bohaterami wielu książek i filmów animowanych, które dobrze z Gościem znamy i które lubimy. Bohaterami tej opowieści są pingwiny cesarskie, a dokładnie jedna rodzinka.


Pewnego mroźnego zimowego dnia, na Antarktydzie, na świat przychodzi Elwirka, malutki pingwinek cesarski. Kiedy jeszcze była w jajku, z wielką troską opiekował się nią tata. Mama wraz z innymi samiczkami pingwinów, musiała wyruszyć w daleką drogę, aby się najeść i nabrać sił.


Przetrwanie na Antarktydzie jest trudne, a przed małymi pingwinkami wiele wyzwań i niebezpieczeństw. Z powodu globalnego ocieplenia, lód topnieje i powstają w nim szczęliny, do których małe pingwiny mogą wpaść. Poza tym, inne samice, które straciły swoje młode, próbują wykraść inne pisklęta. Przed Elwirką wiele trudnych chwil. Czy poradzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami?"Pomóż mi przetrwać"
to książki pouczające, które wychowują dzieci w szacunku dla życia każdego stworzenia. Z wielką radością przeczytałam je mojemu starszemu synkowi. W oparciu o tę piękną treść, rozmawialiśmy o tym, że nie wolno wyrywać dzikich zwierząt z ich naturalnych środowisk, nawet wtedy, kiedy bardzo chcemy im pomoc. Zdarza się bowiem, że wcale jej nie potrzebują. Tak jak było to w przypadku jeżyka Eliasza.To bardzo poruszające książki, które dają do myślenia, pobudzają do refleksji. Każdy tytuł zawiera dokładną planszę edukacyjną z ciekawostkami dotyczącymi bohatera opowieści oraz słowniczek. Dziecko może poznać zwyczaje zwierząt, dowiedzieć się wiele na ich temat.


Jeśli chcecie nauczyć dzieci szacunku do przyrody, mądrego zachowania w stosunku do zwierząt, koniecznie zwróćcie na tę serię uwagę. To kolekcja wyjątkowa, pełna mądrości i wartościowych treści. Ja jestem tymi publikacjami oczarowana, zachwycona. Uwielbiam książki o tematyce przyrodniczej. Mają dla mnie ogromną wartość.  Oba tytuły znajdziecie klikając w ten link 👉 KLIK

 

 

 

Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Harper Collins Polska

Komentarze

 1. Ależ wspaniała seria! Książki o zwierzętach zawsze mile widziane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ wspaniała seria! Książki o zwierzętach zawsze mile widziane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ta książeczka, w prosty sposób, możemy wytłumaczyć dziecku różne rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaką przyjemną oprawę graficzną mają te książeczki, w jeżu natychmiast się zakochałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam okazję czytać obie. Nie dość, że są pięknie wydane to jeszcze bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubimy ksiazki Ewy Nowak. Tych jeszcze nie znamy, ale chetnie przeczytamy. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne książki. I ilustracje niezwykle udane - aż zapiszę sobie nazwisko ilustratorki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam, gdy książki maja tez walor edukacyjny. Mozna łączyć przyjemnie z pożytecznym. Super 👍

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam obie i obie mi się podobały. Ciekawa seria i bardzo pouczająca.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mi się podobają obie książeczki, ciekawe i pouczające!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz