MOJE BAJECZKI: "AUTA 3" I "ROBOT TRAINS 2". IDEALNE DO CZYTANIA PRZED SNEM, DOBRE JAKO PODRÓŻNY CZASOUMILACZ

W biblioteczce chłopców roi się od przeróżnych serii książkowych. Każdy kolejny tytuł ogromnie nas cieszy. Tak też i było w przypadku dwóch najnowszych książeczek z serii "Moje Bajeczki". Są to opowieści dwóch popularnych animacji: " Auta 3" oraz "Robot Trains 2".

Obie książeczki są małego formatu, dlatego bez problemu można zabrać je że sobą do torebki czy plecaka. Bajki te, umilą niejedną podróż samochodem, czy pociagiem. 😊


 "Moje Bajeczki o wyścigach. Auta 3" 
"Auta" to jednen z ulubionych filmów animowanych wytwórni Disney Pixar, który Tosiek bardzo lubi. Nic więc dziwnego, że ta książeczka w pierwszej kolejności zainteresowała mojego synka. W środku na małego czytelnika czeka 5 opowiadań, które możecie znać z filmu animowanego. My nie oglądaliśmy "trójki", więc dla nas była to zupełnie nowa przygoda. 

Ciekawe historyjki wzbogacone ilistracjami niczym wyjetymi z kadrów, zwrócą uwagę niejednego fana "Aut" i wyścigów samochodowych. Opowiastki zawarte w książeczce, z pewnością zostaną pozytywnie odebrane przez czytelników, szczególnie przez wielbicieli animacji "Auta". Nam lektura bardzo się podobała. 😉

"Moje bajeczki no Stołowym Patrolu. Robot Trains 2"
(Klik) 
Znamy tę bajkę, choć nie obejrzeliśmy zbyt wiele odcinków. Natomiast wiemy, na czym opiera się jej fabuła. Robot Trains to roboty-pociagi, które stanowią drużynę gotową pomoc tym, którzy tego potrzebują. Pomagają, naprawiają, są zawsze tam, gdzie są potrzebne.
Przyjaźnią się ze sobą, choć jak to bywa, nie brakuje też tutaj bohaterów, którym przypada rola tych złych. Oni będą próbowali wiele namieszać naszym przyjaznym robotom. Jednak załoga zawsze sobie poradzi, bo mogą na siebie liczyć.
W środku na dzieci czeka 8 krótkich ciekawych opowiadań. Każde z nich to wspaniałe przygody, w które zostały splecione wartościowe treści i rzeczy ważne, jak chociażby wiara w siebie, wzajemna, bezinteresowna pomoc, nie poddawanie się, działanie dla wspólnego dobra itp.
Bajeczki z serii "Moje Bajeczki" to niewielkich rozmiarów książeczki z fantastycznym opowiadaniami o przygodach ulubionych bohaterów z dziecięcych bajek. Ich rozmiary to spory plus, ponieważ bez problemu można je schować do torebki, wózka, czy zabrać do samochodu i wyjąć je, kiedy chcemy poczytać dziecku lub kiedy musimy zająć jego uwagę, kiedy jest znudzone. Czytanie zdaje u nas egzamin podczas dłuższych podróży autem, więc oba tytuły z pewnością pojadą z nami na wakacje. 😊
Dużo tekstu i kolorowe, miłe dla oka ilustracje, zajmą dziecko na długi czas. Jeśli jednak nasza pociecha nie potrafi jeszcze czytać, miło będzie spędzić wspólny czas z książką.
Chłopcy mają już kilka tytułów z tej serii. Bardzo ją lubimy, dlatego z radością witamy kolejne pozycję. Czy Wy też już je znacie? 

 Za egzemplarze
dziękujemy

Komentarze

  1. Film, bohaterowie, historie, które zawsze przyjemnie umilały czas mojego syna, chętnie chwytał za książeczki z udziałem ulubionych postaci aut. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz