ZABAWKA IDEALNA DLA MAŁEGO KONSTRUKTORA . ZESTAW STOLARSKI OD SES CREATIVE

Narodowa kwarantanna trwa. Jak ją znosicie? My w myśl akcji #zostanwdomu, nigdzie się nie ruszamy. Na szczęście możemy regularnie zaopatrywać się we wszystko, co umili nam ten czas i wynagrodzi ( o ile to w ogóle możliwe) siedzenie w domu, kiedy za oknem tak piękna pogoda.

Mój przedszkolak to wielki miłośnik pojazdów, a w szczególności tych, które można spotkać na budowie. Takich budowlanych maszyn wśród swoich zabawek ma najwięcej. Czego tam nie ma! Są ciężarówki, betoniarki, wywrotki, ale największym zainteresowaniem cieszą się u niego koparki! Nie zdziwił mnie więc fakt, że kiedy dostaliśmy zamówioną paczkę od SES Creative, to właśnie  pudełko z Zestawem Stolarskim, na którym prezentowała się złożona koparka zwróciło jego uwagę i po niego wyciągnął ręce w pierwszej kolejności. 

Ja chciałam zaproponować mu tym razem ciuchcię, ale nie, musiała być koparka i koniec. W taki więc sposób zabraliśmy się do konstruowania koparki dla Tośka. W tekturowym pudełku mieszczą się elementy, z których możemy wykonać zaproponowane przez producenta pojazdy. Oprócz koparki i ciuchci, możemy wykonać jakieś własne wymyślne pojazdy. Od tego mamy wyobraźnię, prawda?  😉


SES Creative to holenderska marka kreatywnych zestawów dla dzieci. Natomiast instrukcja złożenia pojazdów jest dokładnie zobrazowana, tak więc nie mieliśmy większego problemu z ich złożeniem w całość. Oprócz ilustrowanej instrukcji, w pudełku znajdziemy elementy drewniane, piankowe oraz łączące elementy plastikowe. Wszystkie plastikowe "gwoździe" wbijamy za pomocą młotka i tu przydała się moja pomoc. Reszta leżała w rękach mojego przedszkolaka. Musze przyznać, że ze składaniem poradziliśmy sobie bardzo sprawnie, a Tosiek szybko mógł cieszyć się swoją nową, jakże oryginalną zabawką. 


Zestaw ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Zachęcam jednak, aby podczas zabawy w pobliżu byli obecni rodzice, albo najlepiej, aby sami przyłączyli się do wspólnej zabawy i pomogli swojemu szkrabowi w łączeniu elementów. Nie wyręczajmy jednak we wszystkim dziecka.  


Taka konstrukcyjna zabawa oprócz radości, pozwala dziecku nabyć i wyćwiczyć wiele umiejętności. Nie tylko manualnych tj. precyzja i staranność ruchów, ale także skupienie, koordynację wzrokowo-ruchową, cierpliwość. Wszak własnoręcznie wykonana praca daje dziecku wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Stworzona przez nas konstrukcja jest stabilna. Nie ma poluzowań, nic nie odpada. Młotek może przydać się także do innych konstrukcyjnych i kreatywnych zabaw. Zestaw doskonały zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Polecamy!  Niebawem pokażemy Wam kolejny zestaw, który umilił nam czas w domu. Co to będzie? Zaglądajcie do nas, to się dowiecie! 😊No i koparkę mamy złożoną. Czas na kreatywną zabawę!

Taki zestaw do samodzielnego złożenia to wspaniała sprawa! Dziecko usprawnia pracę dłoni, skupia się na zadaniu i cieszy się z efektu końcowego. Jak dla nas świetna sprawa, polecamy!
Komentarze

 1. Jak wiesz, lubię drewniane zabawki, więc i na tę zwócę uwagę. A co do siedzenia w domu, zwariowałabym!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w rodzinie jednego małego konstruktora, który zapewne bardzo by się z takiego zestawu ucieszył.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubimy tego typu zabawki- rączki pracują bardzo :0 a i efekt końcowy cieszy bardzo:) Ses ma świetne te zestawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ fajna. Muszę pomyśleć o zakupie dla Tygrysa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo hitowe klocki. Myślę, że każdy maluch będzie zadowolony z takich zestawów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też bardzo lubimy takie zabawki.

  OdpowiedzUsuń
 7. O, ale fajne, dla mojego siostrzeńca jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda, najważniejsze to nie wyręczać dziecka przy tego typu zabawach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też nigdzie sie nie ruszam, jedynie gdy muszę coś załatwić dla siebie lub mamy. Ta cała sytuacja mnie meczy, chciałabym by wszystko wróciło do normy. Co do kloców myślę że rozijająca zabawa dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz