UNIWERSYTET MĄDREJ ZABAWY. DWIE PROPOZYCJE DLA PRZEDSZKOLAKA I UCZNIA OD ALEKSANDER TOYS


Jestem osobą, która wyznaje zasadę, że najlepsza nauka to ta, która odbywa się poprzez zabawę. Zgodzicie się ze mną? Lekka, przystępna i przyjemna forma jest dla dzieci atrakcyjna. Dzięki niej, wiedza sama wpada dzieciom do głowy, jest zapamiętana i utrwalana. 

Obecna sytuacja spowodowała, że wszystkie przedszkola i szkoły są zamknięte, a dzieci uczą się zdalnie, w domowych warunkach. Tosiek również pracuje ze swoimi książeczkami, otrzymujemy też wiele propozycji ćwiczeń, kart pracy, kolorowanek itp. materiałów od pań z przedszkola. Mamy też w domu wiele książeczek z zadaniami i kolorowanek, które umilają nam czas. Dzięki nim synek miło spędza czas, dobrze się bawi, a przy okazji uczy się i trenuje nowe umiejętności.


Jednak nie tylko książeczki służą nam pomocą. Mamy także wiele gier i zestawów edukacyjnych, które Wam pokazujemy. Dziś przyszła pora na kolejne ciekawe pozycje. Są to dwa zestawy z serii Uniwersytet Mądrej Zabawy od Alexander Toys. Obie propozycje mieszczą się w dużych pudełkach, natomiast warto dla nich zrobić miejsce na półce.

"Dla mądrego nic trudnego! Kalejdoskop gier i zabaw"
  
Jest to zestaw zawierający 6 dwustronnych plansz, czyli 12 opcji zadań do rozwiązania. Oprócz plansz, w pudełku znajdziemy:

 •  2 pisaki (czerwony i niebieski)
 • dużą kostkę do gry
 • filcowy czyścik
 • klepsydrę
 • instrukcję

Plansze są bardzo atrakcyjne pod względem graficznym. Znajdują się na nich zadania  o różnym stopniu trudności oraz ciekawe zabawy.  Znajdziemy tutaj zadania związane z liczbami, pisaniem, ale też wiele zadań na spostrzegawczość. 
Na każdej karcie mamy instrukcję do zadania, miejsce na punktację oraz prostokącik z zaznaczonym stopniem trudności.  Polecenia do zadań są zrozumiałe, ale nawet jeśli dziecko się pomyli, długopisy są ścieralne, więc do zadań można podejść wielokrotnie.


Zestaw "Dla mądrego nic trudnego!" bardzo nam się spodobał. To propozycja dla dzieci w wieku 5+, jednak mój prawie pięcioletni przedszkolak poradził sobie naprawdę z wieloma zadaniami, pomijając te, w których trzeba było coś napisać. Umiejętności pisania i czytania są jeszcze nie opanował. Ta nauka dopiero przed nim.  Zabawa z planszami ćwiczy: spostrzegawczość, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, małą motorykę. Uczy cierpliwości, skupienia, wspiera logiczne i analityczne myślenie,  no i oczywiście liczenia oraz pisowni.Zestaw naprawdę zasługuje na uwagę. Uważam, że naprawdę sprzyja ćwiczeniu wielu dziecięcych umiejętności. Tosiek chętnie bawi się kartami, wybierając te z nich, które jest w stanie rozwiązać ze względu na swoje możliwości i umiejętności.

Jedyne, co bym w nim zmieniła, to tytuł zestawu. Wychodzę z założenia, że każde dziecko to indywidualność, rozwija się w swoim tempie. Jedne umiejętności może opanować szybciej lub wolniej od swoich rówieśników. Czy jeśli z którymś zadaniem będzie miało problem, to czy będzie to oznaczało, że skoro ma z nim trudność, to jest ono niemądre? Hmm...Ja uważam, że zdecydowanie nie. W przypadku książeczek czy gier, wybieramy zadania, z którymi nasz przedszkolak sobie na pewno poradzi, aby go nie zniechęcić. Dostosowujemy zadania, zagadki i ćwiczenia do możliwości i umiejętności dziecka. 


Tak więc poza tytułem zestawu, nie mogę się do niczego więcej przyczepić. 😉 Zestaw znajdziecie TUTAJ.

 "Angielski. Zabawa i nauka"

Ten zestaw szczególnie mi się spodobał. Bardzo lubię pomoce dydaktyczne, które ułatwiają naukę języka obcego. Szczególnie te, które tworzy się z myślą o dzieciach. Zestaw "Angielski. Zabawa i nauka" wygląda podobnie jak poprzednie pudełko. Tutaj również znajdziemy 6 dwustronnych plansz, a więc 12 opcji zadań do rozwiązania, 2 pisaki, filcowy czyścik oraz instrukcję.
Plansze są ponumerowane i dotyczą różnych tematów. Mamy tutaj: zwierzęta, liczby, kolory, owoce i warzywa, w domu, kształty, zawody, części ciała, ubrania, żywność, rodzina, rysowanie. Każdy tytuł jest przetłumaczony na język angielki. Plansze są bardzo ładne jeśli chodzi o szatę graficzną, ilustracje są kolorowe i miłe dla oka. Dzięki temu są bardziej atrakcyjne, wzbudzają zainteresowanie dzieci. 


Na planszach znajdują się zadania umożliwiające naukę podstawowych słów i zwrotów w języku obcym . Polecenia są proste. Na planszach znajdziemy pole przedstawiające stopień trudności ćwiczenia, a także niebieską tabelkę ze słownikiem angielsko-polskim. Tablice są ścieralne, do zadań można podchodzić wielokrotnie. 


Jeśli chodzi o ten zestaw, będzie on idealny dla dzieci, które opanowały umiejętność pisania. Tosiek rozwiązywał zadania, w których trzeba było połączyć ze sobą elementy, powtarzał też po mnie słówka w języku obcym, albo próbował odgadnąć, co one znaczą. Zestaw wspomaga naukę języka angielskiego. Ćwiczy myślenie logiczne i analityczne, koncentrację, pamięć dziecka, koordynację oko-ręka, kreatywność oraz zręczność. 


Zestaw do nauki języka angielskiego  jest naprawdę ciekawy. Polecam go nie tylko do ćwiczeń w domu. Dla osób, które uczą dzieci tego języka w przedszkolu lub klasach 1-3 szkoły podstawowej, będzie to dodatkowa pomoc dydaktyczna. Ten zestaw kupicie TU.


Seria Uniwersytet Mądrej Zabawy składa się jeszcze z innych propozycji, które możecie zobaczyć TUTAJ. Jest w czym wybierać. 😉 My jesteśmy zadowoleni z obu zestawów. Kiedy Tosiek opanuje już umiejętność pisania i czytania, z pewnością spróbuje rozwiązać te zadania, które tego wymagają. Na razie bawi się tymi kartami, które nie stanowią dla niego trudności.


 Prezentowane egzemplarze
znajdziecie na stronie Alexander Toys
 Logo zmienisz w MODERACJA > Wygląd elementów w sklepie > Zarządzanie wyglądem elementów sklepu

Komentarze

 1. Ale supwranckie! Podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam gry Aleksandra! Są piękne, kolorowe, bardzo wciągające i zawsze w super cenie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się cieszę, że zawsze mam jakiś zapas książeczek z zadaniami w szafce. Wyjmuje, jak Tygrys wykończy jakieś stare. Gier nowych nam trochę brakuje. A takie zadania z mazakiem sćieralnym bardzo Tygrys lubi. Wyrósł już ze swoich. Muszę zaopatrzyć go w nowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam zmazywalne pisaki! To zabawa na wiele razy, a przy okazji dziecko uczy się np. nowych słówek. Super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne są te zestawy. Bardzo lubię takie połączenie zabawy z nauką

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomarańczowa Ciuchcia – jest miejscem, gdzie dbamy o właściwy rozwój Waszych pociech. Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz