BANDA BETI. PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE DLA DZIECI OD WYDAWNICTWA EGMONTDo tej pory znaliśmy Bandę Beti z serialu animowanego. Staramy się dobierać dzieciom odpowiednie bajki. Takie, które nie wyrządzają szkody, nie uczą złych nawyków, czy nieodpowiedniego słownictwa. Nie oszukujmy się, takie (destrukcyjne) filmy animowane powstają i są coraz bardziej popularniejsze. Kiedy pojawia się jakaś nowa bajka, o której słyszę od znajomych, chcę ją najpierw sama sprawdzić. "Banda Beti" to również polecajka od mojej koleżanki.

Na pierwszy rzut oka, szata graficzna nie do końca mi się spodobała, jednak postanowiłam, że sprawdzę odcinek, aby przekonać się, o czym w ogóle jest ta bajka. Beti, to sympatyczna sówka, która wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa różne niesamowite przygody. Przekaz tej animacji spodobał mi się, dlatego, jeśli mamy ochotę na jakąś ciekawą bajkę, nierzadko wybór pada na "Bandę Beti" właśnie. 😊 Mam tutaj na myśli nie tylko film animowany, ale też książkę! Tak, teraz o przygodach bohaterów Pliszkowego Lasu możemy poznać również na stronach książki, która ukazała się nakłądem Wydawnictwa Egmont.

My mamy dwie propozycje z bohaterami "Bandy Beti". Pierwszą z nich jest książka z bajkami do czytania z serii Nowa Kolekcja Bajek, druga, to wodna kolorowanka. 


"Banda Beti" 
Nowa Kolekcja Bajek
Autor: Magda Stojicic


 (Dostępna TUTAJ).


Beti to bardzo sympatyczna sówka, która wraz z przyjaciółmi, Pietrkiem, Sylwią i Rysiem, mieszkają w Pliszkowym Lesie. Razem przeżywają niezwykłe przygody, nierzadko zabawne, ale też takie, z których wynoszą ważne nauki i które uczą je czegoś ważnego. W książeczce pojawią się też inne postacie, które warto poznać. Książka wchodzi w skład jednej z wielu serii książek dla dzieci Wydawnictwa Egmont - Nowa Kolekcja Bajek. Z serii tej mamy już dziewięć tytułów, a "Banda Beti" jest dziesiąta. Książki z tej serii są pięknie wydane, mają twardą oprawę i kwadratowy format. Ustawione razem na półce prezentują się naprawdę ładnie. W publikacji "Banda Beti" dominują ilustracje. Szata graficzna jest tutaj tłem dla opowiadań, których jest cztery. Tekstu na stronach jest niewiele, zajmuje on niewiele miejsca. Tylko tyle ile mieści się w owalnym polu. Czyta się go więc szybko, a słucha z uwagą i zainteresowaniem. Ilustracje mogą stać się tematem do rozmów, opisania zauważonych sytuacji, co wzbogaca słownictwo, ćwiczy umiejętność opowiadania. Przyznam, że opowiadania pt. "Burmistrz jednego dnia" nie znaliśmy z telewizji. W książce poznaliśmy ją po raz pierwszy.
Cieszymy się, że "Banda Beti" dołączyła do Nowej Kolekcji Bajek Wydawnictwa Egmont. Mogę ją polecić zarówno jako czytankę przed snem, jak i na leniwe popołudnia. wietnie sprawdzi się jako książkowy prezent dla dziecka. Polecamy!

Następną propozycją książeczki z bohaterami bajki "Banda Beti" jest wodna kolorowanka", którą możemy zaproponować najmłodszym dzieciom.

"Banda Beti. Wodne kolorowanie"
(Dostępna TUTAJ)


Wodne kolorowanki to znakomita opcja dla maluchów. Jeśli chcielibyście, aby Wasze pociechy spróbowały malowania, a obawiacie się, że się pobrudzą lub będą próbować jeść farby, wodna kolorowanka jest dobrym rozwiązaniem. Sprawdzi się jako pierwsza kolorowanka. 


Pamiętam, jakie zainteresowanie wzbudziły wodne kolorowanki u Tosia, kiedy był mały. Kiedy sunął zwilżonym pędzelkiem po zakropkowanym obrazku, który zaczął się zabarwiać kolorwami, jego reakcja była natychmiastowa. Bardzo się cieszył i chciał jeszcze. Już wtedy ćwiczył trzymanie pędzelka w dłoni. Tym razem kolorowania spróbował Nikoś, któremu tajniki malowania wyjaśniał starszy brat. 😊

"Banda Beti" to jego pierwsza wodna kolorowanka. W skład kolorowanki wchodzi 8 jednostownych sztywnych kart przedstawiających bohaterów bajki. Każda postać jest podpisana i krótko scharakteryzowana. 


Malowanie takich obrazków jest bardzo proste i wywołuje w dzieciach mnóstwo radości. Wystarczy nawilżonym pędzelkiem dotykać nakrapianych obrazków, które uwalniają barwnik i malują praktycznie obrazek same. Takie obrazki można póżniej zamknąć w ramce i postawić na komodzie jako dekoracja pokoiku.

Jeśli Wasze pociechy są fanami "Bandy Beti", lubią słuchać ciekawych bajeczek, lubią malować, to prezentowane propozycje książeczek są zdecydowanie dla nich. Polecamy serdecznie!UWAGA!Kupując wybrany tytuł z serii "Banda Beti", zyskacie rabat 27%  na całe zamówienie oraz darmową dostawę.Pakiety

Za egzemplarz
dziękujemy
Wydawnictwu Egmont

Komentarze

 1. Cudne książeczki, z pewnością spodobałyby się moim dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie pozycje są fajne. Dzieci uwielbiają czytane opowieści i kolorowanki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga bardziej by mi się spodobała ze względu na możliwość kolorowania obrazków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej bajki, ale po Twojej recenzji chyba ją obejrzymy. Wydaje się całkiem sympatyczna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój syn lubi bajkę telewizyjną o bandzie Beti, dlatego książka bardzo mu się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczka bardzo nam się podoba, a kolorowankę wodną muszę kupić mojemu Nikośkowi, myślę że mu się spodoba

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz