BAJKI 5 MINUT PRZED SNEM. BING, WYD. EGMONT

W biblioteczce moich chłopców znajdzie się wiele serii książeczek, po które lubimy sięgać. Regularnie pokazuje Wam nasze nowości z myślą, że może kogoś zainspirujemy i wybierzecie podobne tytuły dla Waszych pociech.Wydawnictwo Egmont wydaje wiele ciekawych serii. Najnowsze, kwietniowe książeczki obfitują w wiele ciekawych pozycji. Zawitały one i u nas, więc oczywiście podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami.

Dziś pokażemy książkę, którego bohatera chyba nie muszę nikomu przedstawiać? "Bing" bo jego mam na myśli, to sympatyczny króliczek, którego pokochały dzieci na całym świecie. W naszym domu też jest lubiany i znamy się od kilku lat. 😊 Znamy zarówno odcinkowy film animowany, jak i książeczki z udziałem Binga i jego przyjaciół. 
Jedną z serii książeczek Wydawnictwa Egmont są Bajeczki 5 minut przed snem. Chłopcy mają 3 tytuły z tej serii, no i teraz dołączył do nich "Bing".Książeczka jest w usztywnionej oprawie, w kwadratowym formacie. W środku zawartych jest...opowiadań przedstawiających różne sytuacje z życia Binga oraz jego przyjaciół. Nieodłącznym kompanem króliczka, jest Flop, cierpliwy, zawsze skóry do pomocy. W książeczce wystąpią również inni bohaterowie. 


Na książeczkę jak wspomniałam składa się kilka krótkich opowiadań, które osobiście znamy z ekranu. Nawet zaczynają się i kończą podobnie, co bardzo moich chłopców radowało, za każdym razem, kiedy zaczynałam czytać nową historyjkę. Samego tekstu jest niewiele. Został on zamieszczony w kolorowych polach. Główną rolę odgrywają tutaj ilustracje, które doskonale odwzorowują szatę graficzną bajki. 


Każde opowiadanie kończy się podsumowaniem głównego bohatera, co osobiście bardzo mi się podoba. Bing po krotce opowiada, co mu się przydarzyło, jak się z tym czuł, a także jak poradził sobie z problemem, jakie wyciągnął wnioski. Na końcu jest oczywiście dobrze nam znane zdanie ...to wielka rzecz! 😊Bing to sympatyczny bohater, którego nie da się nie lubić. Bardzo szybko dochodzimy do wniosku, że przypomina nam dziecko, które jest było lub będzie w wieku przedszkolnym. Ma podobne zachowania, zainteresowania, zabawy, a w końcu problemu, które dla dorosłego wydają się błahe, natomiast dla malucha to poważna sprawa. Z króliczkiem dzieci poznają otaczający świat, uczą się nowych zabaw, zachowań, rozumieją własne emocje, które towarzyszą im podczas konkretnych sytuacji. Przede wszystkim tego, że nie ma złych emocji, każda jest potrzebna, ponieważ informuje nas o tym, co się z nami dzieje. Utożsamiają się z nim i próbują tak jak on radzić sobie z własnym kłopotem. Bajka "Bing" to bardzo mądra i wartościową bajka, w sam raz dla przedszkolaka. Zachęca do rozmów na temat opisanej sytuacji, którą dziecko także widzi na ilustracjo. Poruszane są w niej ważne tematy, nawet śmierci zwierzątka (opowiadanie o motylku), tego, jak zareagowali bohaterowie, co zrobili. Ja mam do tej bajki ogromny sentyment, ponieważ była to jedna z pierwszych bajek mojego Tośka.  Teraz książeczki, których bohaterem jest czarny króliczek, czytam przeważnie Nikosiowi, ale starszy synek też nierzadko słucha tych opowieści, bo Binga pamięta. 😊Jeśli szukacie książeczek dla swojej pociechy, która idealnie sprawdzi się jako bajka na dobranoc, polecam Wam serię "Bajeczki 5 minut przed snem". Z pewnością znajdziecie wśród oferty wydawnictwa taki tytuł, która idealnie sprawdzi się jako bajka na dobranoc, polecam Wam serię "Bajeczki 5 minut przed snem". Z pewnością znajdziecie wśród oferty wydawnictwa taki tytuł, który zainteresuje Wasze pociechy. Jeśli jesteście rodzicami maluchów, "Bing" sprawdzi się idealnie. Tekstu jest niewiele, więc smyk z pewnością się nie znuży. Polecam serdecznie! 😊 


Za egzemplarz dziękujemy 
Wydawnictwu 

 

Komentarze

 1. Wspaniale się zapowiadają. Musimy koniecznie je kupić synkowi

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem, ze pół świata zwariowało z tym Bingiem, ale moje dzieci jakoś przeszły koło niego obojętnie. Jednej koleżance pomagałam, żeby druga koleżanka ściągnęła oryginalnego Binga z Holandii, wariactwo jakieś. Jednak sam króliczek jest bardzo sympatyczny 🤩

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tak jest z wieloma bankami. Aczkolwiek Bing to moim zdaniem jedna z wartościowszych bajek. 😊

   Usuń
 3. Mieliśmy moment fascynacji Bingiem i chętnie sięgaliśmy do podobnych książeczek. Tera z5 minut x 12 przed snem, to tak akurat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bing to jedna z ulubionych bajek moich dzieci więc na pewno chętnie by słuchały tych bajek :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam kilka maluchów, którym ta ksiazka bardzo by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zupełnie nie znam bohaterów tych przygód, widać, że moje dzieci już dawno z takich bajek wyrosły. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz