NOWE PRZYGODY BASI W KSIĄŻKACH ZOFII STANECKIEJ, WYDAWNICTWO EGMONT

Basia to postać książkowa, którą uwielbiam. Jest tak wspaniale wykreowana, że po prostu nie da się jej nie darzyć sympatią.

Basia to kilkuletnia dziewczynka uczęszczająca do przedszkola. Ma dwóch braci: starszego, Janka i młodszego, Franka i kochających rodziców oraz dziadków. 

Basia i jej bliscy przeżywają wiele niesamowitych przygód. Dziewczynka doświadcza wielu radości, ale i smuteczków dnia codziennego, tak bliskich małym dzieciom. Pewnie dlatego książeczki z jej udziałem są tak chętnie czytane przez rodziców jak i dzieci. Świat Basi, to tak naprawdę świat bliski dzieciom.

W biblioteczce z książkami naszych chłopców, mamy kilka tytułów książek z różnych serii "Basi" autorstwa Zofii Staneckiej. W marcu Wydawnictwo Egmont wydało nowe pozycje książkowe. Trzy z nich pojawiły się u nas. 


"Basia, Franek i samochody"

To niewielka, kartonowa książeczka z zaokrąglonymi rogami, w sam raz dla maluchów takich, jak nasz Nikoś (1,5 roku). Idealna dla małych rączek. Moja mł odsza pociecha chętnie naśladuje starszego brata w zabawie, zupełnie tak, jak Franek Basię. Basia jest starszą siostrzyczką Franusia. To ona pokazuje mu otaczający świat. Tym razem dziewczynka będzie się bawiła z braciszkiem różnymi pojazdami, takimi jak wóz strażacki, karetka pogotowia, śmieciarka czy radiowóz. Zabawa jest przednia!Książeczka opisuje historyjkę prostym i przystępnym językiem. Tekstu jest niewiele. Przeważają głównie urocze, pełne humoru ilustracje Marianny Oklejak


"Basia i piknik"

(klik)

Kolejny tytuł, który opisuje wyjątkowe przygody Basi. Na tę serię składają się pojedyncze tytuły. Każdy z nich to zupełnie nowa historia, nowe ważne wydarzenia. Tę książeczkę proponuję dzieciom, które potrafią samodzielnie czytać. Z pewnością duża, wyraźna czcionka i przystępny tekst, będą dla dzieci sporym ułatwieniem.
Przedszkole Basi organizuje rodzinny piknik na przywitanie wiosny, który ma odbyć się na leśnej polanie. Każdy ma przynieść ze sobą coś pysznego. Tata Basi zakasa rękawy i smaży naleśniki. Duuuużo naleśników. 😉 Dziewczynka liczy na wspaniałą zabawę. Czy rzeczywiście tak będzie?

Ciepła opowieść, którą czyta się jednym tchem. Książeczka przedstawia w ciepły sposób więzi rodzinne oraz dziecięcą przyjaźń. Pięknie ilustrowana, miło spędziliśmy z nią czas.


"Basia. Wielka Księga przedszkolaka"
(klik)


 Moja ulubiona pozycja z wszystkich trzech marcowych pozycji. Ta książeczka to bardzo dobra propozycja dla każdego przedszkolaka, ale i dla tych maluchów, które dopiero staną się nimi. Razem z Basią przekraczamy próg przedszkola, przeżywamy obawy, wątpliwości. Czasami się smucimy, ale przede wszystkim nabywamy nowych umiejętności i doświadczamy wielu niesamowitych przygód.  Pomoże oswoić się dziecku z przedszkolem, przygotuje je na nowy, tak ważny etap w jego życiu.

Książka podzielona jest na cztery części, którą wyznaczają pory roku. Zaczynamy od jesieni, wszak rok przedszkolny i szkolny wtedy się zaczyna. W każdych częściach znajdą się krótkie opowiadania z przedszkolnych przygód Basi oraz dzieci z jej grupy. 

Wewnątrz książki zamieszczono kilka kreatywnych pomysłów na każdą porę roku, np. pudełko na prezent z pudełeczka po zapałkach. Opowiadanie pt. "Mikołajki" bardzo mi się spodobało. Pokazuje, ile radości może sprawić mały upominek podarowany z serca. Prace plastyczne możemy wykonać w domowym zaciszu, ale też zainspirować się nimi i zaproponować swojej grupie przedszkolaków. 😉 

Opowiadania nie są specjalnie długie. Natomiast z każdego, oprócz wesołej historyjki, dziecko dowie się czegoś nowego i wartościowego. Tłumaczy wiele niezrozumiałych sytuacji, z którymi przedszkolak musi się zmierzyć, np. długie oczekiwanie na rodzica po zajęciach, kiedy bardzo tęskni za mamą. Treść jest napisana prostym językiem, dostosowanym do wieku odbiorcy. 

Tosiek słuchał czytanych przeze mnie opowiadań z zainteresowaniem. Bez problemu rozumiał przekaz. Między wierszami wtrącał coś od siebie, dzieląc się ze mną swoimi doświadczeniami z przedszkola. 😊 Publikacja sprowokowała go do rozmowy i opowiadań o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. 

Książeczki o "Basi" z pewnością przypadną do gustu nie tylko dziewczynkom, ale też chłopcom. Basia ma braci, kolegów, którym również przydarzają się różne rzeczy. Ciekawych i mądrych opowiadań nie brakuje. Każde wzbogacone ilustracjami, które doskonale komponują się z całą treścią. Dzieci będą utożsamiać się z bohaterami, którzy miewają podobne zmartwienia, ale też radości. Może dzięki historyjkom, wymyślą sposób na swój problem, albo pomysł na zabawę?

Wszystkie tytuły, które Wam pokazałam, bardzo nam się spodobały. Najmniejsza, kartonowa książeczka, spodobała się młodszemu synkowi, natomiast grubsza Księga, zainteresowała mojego przedszkolaka. Jesteśmy wszyscy usatysfakcjonowani lekturą. 

Kiedy tylko będzie taka możliwość, po całej tej sytuacji z koronawirusem, wybierzemy się na rodzinny piknik. Teraz będziemy czytać i na pewno wykorzystamy kilka pomysłów na prace plastyczne z Księgi. Już nie możemy doczekać się kolejnych przygód Basi. ☺️

Marcowe nowości od Egmont Literacki, jak najbardziej polecamy!


Za egzemplarze

dziękujemy Wydawnictwu Egmont

Zachęcam do zerknięcia na stronkę Wydawnictwa, gdzie czeka na Was wiele ciekawych gier, książek, które umilą Wam czas w domu i zachęcą do udziału w  trwającej akcji #zostanwdomu
Rabat dla wszystkich klientów, którzy zrobią zakupy na www.egmont.pl trwa do końca marca. Po wpisaniu hasła ZOSTANWDOMU cena wszystkich produktów z oferty sklepu obniży się o 30% w stosunku do cen katalogowych.Uwaga!

Promocja nie dotyczy czasopism. Zachęcam do korzystania z promocji.

Komentarze

 1. Bardzo ładne ilustracje i z tego co piszesz mądre książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasza ukochana seria, kartonówki wyjątkowo przypadły do gustu naszemu Nikośkowi

  OdpowiedzUsuń
 3. I my przyjaźnimy się z Basią. Wielką Księgę zapisuję na listę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci kochają filmy i książki o samochodach, dlatego zdecydowałem się kupić dla nich auto na akumulator. To był strzał w dziesiątkę. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowej zabawki dla swoich dzieciom to akumulatorowce na pewno świetnie się sprawdzą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubimy Basię! Moja osobista ulubiona to ta, w której mama wraca do pracy i rodzina dzieli między siebie domowe obowiązki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy też kilka książek z tej serii! Bardzo polubiliśmy Basię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wczoraj, trochę tak z nudów, trochę dla złapania uśmiechu, kalkowałyśmy z córką rysunki książek, a ta Basina oprawa graficzna bardzo by nam odpowiadała. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki o Basi bardzo lubimy. Wiem, że nie tylko my. W nich podobają mi się m.in. relacje między bohaterami - zawsze pozytywne i życzliwe, a jeśli zdarza się jakieś nieporozumienie, to zgrabnie jest ono rozwiązane.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz