KSIĄŻECZKI DLA MALUSZKA: "TA KSIĄŻKA JEST..." NOWA SERIA DLA DZIECI OD NASZEJ KSIĘGARNIKolejna seria książeczek zagościła w biblioteczce naszej najmłodszej pociechy. Tym razem są to dwa tytuły nowej serii książek kartonowych dla maluchów, wydanych przez Naszą Księgarnię. Seria nosi nazwę "Ta książka jest...". Są to książeczki aktywizujące, łączące czytanie z aktywną zabawą.  

"Ta książka jest kotem"
 Silvia Borando
 (Dostępna tutaj) Czy książka może być zwierzakiem? Okazuje się, że tak, a niniejsze propozycje są tego najlepszym dowodem. Narazie nasz kotek śpi. Żeby go obudzić, musimy wypowiedzieć jego imię, które może wymyśleć i które za każdym razem może być inne. Wszystko zależy od dziecięcej kreatywności. 


   Na pierwszej rozkładówce, na zielonym tle, przedstawiono obrazki rzeczy, które lubi kotek. Następne rozkładówki mają już białe tło, a na każdej jest obrazek kota.  Znalazły się  tu zadania, które skłaniają dziecko do kreatywnej aktywności: dzieci mogą kotka głaskać, drapać pod brodą, przeganiać pchły, a nawet je zdmuchiwać. 😊 Dopiero po wykonaniu tych oraz innych zadań, może odwrócić stronę i przejść do dalszej lektury. W książce nie ma zbyt wiele tekstu, jednak jest on prosty, wydrukowany dużą czcionką. Opis tego, co robi kotek, ma czarną czcionkę, natomiast zadania-zieloną. Sam kot, który towarzyszy dziecku na każdej stronie, to rudzielec. 😉 Dodatkowo mamy tutaj wyrazy dźwiękonaśladowcze, które możemy powtarzać z naszym smykiem (Zzzzzz..., Miauuuu, Mrrr, mrrr, mrrr).

 "Ta książka jest psem" 
Lorenzo Clerici 
(Dostępna tutaj)


  Bohaterem drugiej kartonówka jest brązowy piesek i to z nim będziemy bawić się na każdej rozkładówce.

  Projekt tej książeczki oraz sam zamysł jest taki sam jak w poprzednim tytule. Tutaj jednak dziecko opiekuje się pieskiem. Pierwsza rozkładówka to obrazki z ulubionymi rzeczami pupila. Na kolejnej rozkładówce przeczytamy, że piesek smacznie sobie śpi. Aby go obudzić, maluch musi wypowiedzieć jego imię. Dziecko może za każdym razem nadawać mu inne imię.


Książeczka bawi i niesamowicie rozwija dziecięcą wyobraźnię. Rodzic czyta maluchowi treść i dołączone do nie zadanie aktywizujące (w tym tytule wydrukowane na czerwono). Dziecko może poczochrać psiaka po grzbiecie, podrapać po brzuszku, wydać polecenie "Siad!", pobawić z nim piłeczką, itd. 

Nie brakuje także wyrazów dźwiękonaśladowczych (sap, sap, sap hau, hau, hau, chrap, chrap, chrap), które maluszek może powtarzać. Do doskonale ćwiczenie aparatu mowy.


  Nowa, pogodna seria książeczek dla najmłodszych "Ta książka jest..." to kolejna kolekcja super kartonówek w biblioteczce naszej najmłodszej pociechy. Nikoś bawił się przednio oglądając je. Bez problemu przewracał strony, słuchał treści, którą mu czytałam. Wielokrotnie włączał mnie do zabawy poprzez chwytanie mnie za rękę i np. głaskanie pieska (gdy było takie polecenie).  Obrazki w książeczkach ograniczone są do minimum, co uważam za plus.  


 Dziecko skupia się na ilustracji zwierzątka, słucha treści, która jest lekka i przyjemna. Książeczki bardzo nam się spodobały i już nie możemy doczekać się kolejnych tytułów. Jeśli już dana seria nam się spodoba, lubimy mieć inne jej pozycje.

 Serię od Naszej Księgarni polecam wszystkim, którzy mają w domu maluchy i chętnie im czytają. 😉 Dzieciaczki będą zachwycone książeczkami.


Za egzemplarze dziękujemy
Wydawnictwu Nasza Księgarnia
Komentarze

  1. Nie widziałam nigdy wcześniej tych książeczek. Moje maluchy uwielbiają zwierzęta. A szczególnie młodsza (ponad rok). Naśladuje dość dużo zwierząt i żywo reaguje jak zobaczy zwierzę. Pozycja u nas obowiązkowa. Dzięki za podpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
  2. To proste,a zarazem wartościowe ksiązeczki. Uwielbiamy takie pozycje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo przydatne dla maluchów. Słodki bohater i coś do poczytania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz