"BIBLIA DLA PRZEDSZKOLAKA", Oficyna Wydawnicza Vocatio - RECENZJA


 "Biblia dla przedszkolaka" (Oficyna Wydawnicza Vocatio- KLIK) to propozycja dla rodziców, którzy pragną wychować swoje pociechy w duchu wiary chrześcijańskiej. Publikacja ta może być pierwszą księgą dziecka, która wprowadzi je w świat wiary, może być również wyjątkowym prezentem dla dziecka w wieku przedszkolnym. 

Jak na Biblię przystało, pozycja jest gruba, a cała treść zamknięta jest w twardej oprawie, z piękną i kolorową szatá graficzną. Książka posiada czytelny spis treści, podzielony na dwie części: Stary i Nowy Testament. Zanim jednak przejdziemy do treści, autorka kieruje kilka słów wstępu do rodziców.


 Jako dziecko posiadałam Biblię dla dzieci. Lubiłam, kiedy babcia lub mama czytały mi po kolei opowieści Starego i Nowego Testamentu. Później, kiedy opanowałam naukę samodzielnego czytania, a było to dość wczesnie-sama sięgałam po książkę i wracałam do tych historii. W naszym domu również nie mogło zabraknąć Biblii, z którą w przystępny sposób wytłumaczyły dzieciom historię i sens naszej wiary.


 Biblia jest naprawdę pięknie ilustrowana. Każda opowieść biblijna została przedstawiona według tego samego schematu. Jej tytuł zapisany na samej górze, wyjustowany. Niżej roztacza się tekst, którego nie ma wiele, historia jest krótka, napisana w zrozumiały sposób, dzięki czemu dziecko z łatwością ją zapamięta. Nie zabraknie też uroczych ilustracji, obrazujących treść.  Każda opowieść kończy się podsumowaniem (Rodzinne spotkanie. Pomyśl), które ułatwi zapamiętanie wysłuchanej czy przeczytanej treści, zachęci też pociechę do rozmowy.
 Bardzo ciekawym dodatkiem są pomysły na wykonanie projektów typu "Zrób to sam". Na końcu opowieści biblijnej, znajdziemy odnoszące się do treści propozycje projektów DIY, który możemy wykonać z pociechą wspólnie, np.: rajskie koreczki (słodki deser, karuzela z aniołami, rodzinna zasada mówienia prawdy, żaby, festiwal piosenek (zabawa), lew z papierowego talerzyka, wielką ryba, "tajemniczy anioł" (zabawa), gwiazda betlejemska itp.

Na końcu opowieści biblijnej znajdziemy krótki cytat z Pisma Świętego do zapamiętania.

  Dla Antosia jest to publikacja idealna, ponieważ w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia mu prawdy naszej wiary. Nie jest to typowa pozycja, która zawiera same opowieści biblijne. Myślę, że dodatkowe zadania, projekty DIY, czyni z niej ciekawą dla dziecka publikację. Kolorowe i sympatyczne ilustracje, cieszą oko i zwracają uwagę zarówno dziecka, jak i rodzica. Wspólne czytanie zaciesnia więzi, dlatego warto towarzyszyć dziecku w lekturze, wyjaśniać niezrozumiałe treści, porozmawiać o nich, wspólnie zachwycać się ilustracjami.

Często rodzice zastanawiają się, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi o wyznawanej religii. Ja zawsze wspieram się książką, dlatego w biblioteczce dzieci znajdują się także tytuły tego typu książeczek.

Jeśli szukacie pierwszej Biblii dla swojego dziecka lub prezentu dla chrześniaka o charakterze religijnym, serdecznie polecam "Biblię dla przedszkolaka". Jestem pewna, że tytuł spodoba się obdarowanym. 😊

Komentarze

 1. My z tego Wydawnictwa mamy "Biblijne wycieczki Zuzi Owieczki" i również polecamy.
  A to wydanie również ciekawie wygląda. To może być doskonały pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka bardzo piękna i potrzebna. Dzięki niej można wiele spraw wyjaśnić dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna ta książka i dla dzieciaków na pewno łatwiejsza do ogarnięcia niż zwykły nudny tekst.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz