Bawimy się z Puciem: Gra edukacyjna i Domino od Naszej Księgarni


 Pucio to bohater książkowy, który jest z nami od kilku lat. Poznaliśmy go dzięki pani logopedce, do której chodzimy z Tosiem i tak go polubiliśmy, że został już z nami. W biblioteczce chłopców mamy kilka publikacji książkowych. Oprócz książek autorstwa pani Marty Galewskiej-Kustry, na rynku pojawiły się również gry edukacyjne, układanki i Domino. Mamy również i takie propozycje. 

Właśnie pojawiły się najnowsze pozycje z Puciem w roli głównej. Są nimi: "Pucio. Gdzie to położyć?" czyli gra edukacyjna oraz "Pucio. Domino". Mamy oba tytuły i właśnie dziś chcę je Wam pokazać. 


 "Pucio. Gdzie to położyć" 2+
 (dostępna tutaj)


  W poręcznym, bardzo ładnym graficznie pudełku, mamy do dyspozycji:

- 6 sztywnych, dużych plansz z zaokrąglonymi rogami 
- 2 plansze z elementami do wypchnięcia (36 żetonów)
- 5 stojących postaci

Plansze z wypychankami warto podsunąć dziecku. Mój Tosiek lubi odczepiać poszczególne elementy. Dodatkowo to ćwiczenie dla jego paluszków. 😉 Plansze przedstawiają pomieszczenia domowe. Natomiast plansze z żetonami, to przedmioty, które pasują do danej planszy + duże figurki bohaterów z podstawkami. Mamy tu oczywiście Pucia, jego siostrę, Misię oraz najmłodszego członka rodziny, Bobo. Jest też kot i pies, a jakże! 😊

 Propozycji zabawy jest wiele, o czym przeczytamy w instrukcji. Dodatkowo sami możemy wymyślać zastosowanie dla plansz i elementów. 

Jedną z propozycji jest ułożenie na stoliku plansz  obok siebie. Następnie odracamy elementy obrazkami do dołu tak, aby nie było widać, co kryją. Podpowiedzią mogą być jednak ich kontury. 😉 Kolejno losujemy po jednym żetonie i szukamy dla niego miejsca na planszach przedstawiających domowe pomieszczenia. 
Przykład: wylosowalam gąbkę do kąpieli, jej miejsce jest w łazience, dlatego kładę ją na tej planszy w lub na wannie. Ważne, aby podczas zabawy używać nazwy położenia danego elementu: w, na obok, za, nad, pod, przy, przed.   "Pucio. Gdzie to położyć?" to wspaniała gra edukacyjna. Z nią dziecko pozna nowe przedmioty i ich nazwy, rozwinie wyobraźnię przestrzenną, nauczy się rozumienia położenia przedmiotów względem siebie. Dodatkowo to doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, logicznego myślenia, koncentracji i skupienia. Jest to pięknie wydana gra z dobrze znaną grafiką pani Joanny Kłos.
  Samo pudełko przypomina książkę w twardej oprawie. Bardzo miłym dodatkiem są duże figurki przedstawiające bohaterów książki "Pucio". Można je wykorzystać w grze, ale możemy wymyślić zupełnie nowy scenariusz ich zastosowania.  Możemy tworzyć scenki, opowiadania, odegrać przedstawienie wspomagając się wybranym tytułem "Pucia" albo stworzyć nowe. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. 😉

 "Pucio. Domino" 2+
  (dostępna tutaj)  Kolejną propozycją gry opartej na kultowej serii książek dla dzieci, jest "Pucio. Domino". Gra składa się z 28 dwustronnych, solidnie wykonanych płytek z zaokraglonymi, bezpiecznymi rogami.


  Na jednej stronie płytek znajdziemy obrazki bohaterów (wersja dla młodszych graczy), a gdy je odwrócimy, zobaczymy klasyczne kropki domina (wersja dla starszych dzieci). Dodatkowo, na płytkach z postaciami zostały umieszczone napisy, które mogą być pomocne podczas nauki czytania.


Zasady gry Domino są chyba dla wszystkich jasne: wszystkie płytki radujemy i układamy na stole obrazkami do dołu (sesja dla a młodszych dzieci). Odkrywamy jedną płytkę i kładziemy ją na środku stołu. Każdy bierze po 5 płytek domina (gdy gra 3-4 graczy) lub 7 w przypadku 2 graczy. Nikomu nie zdradzamy, jakie mamy obrazki na płytkach. W trakcie gry dokładamy płytki pasujących do siebie (takich samych) obrazków tworząc długą linię. Jeśli gracz ma płytkę, która nie pasuje, bierze do ręki płytkę ze środka stołu. Gra kończy się, gdy 

Najnowsze propozycje gier z Puciem od Naszej Księgarni jak zwykle trafiły w nasze gusta. Propozycje są nie tylko atrakcyjne podwzgledem wizualnym, ale także przemyślane i swietnie sprawdzają się jako gry edukacyjne, pomoc logopedyczna. Doskonałe czasoumilacze, z którymi spożytkujemy wolny czas z dzieckiem. Jesteśmy zadowoleni z gier, bardzo lubimy po śnie sięgać, szczególnie po  grę dukacyjną z planszami.


To takie propozycje gier, które przypadną do gustu każdemu dziecku. Skupią jego uwagę, zachęcą do wspólnej zabawy, poćwiczą skupienie, spostrzegawczość, a także manipulację małych raczek. Sprawią, że dziecko z przyjemnością będzie sięgać po pudełka- sprawdzone! 

 Jeśli tak, jak i my, jesteście fanami Picia, serdecznie polecam Wam nowości od Naszej Księgarni. Warto o te tytuły wzbogacić biblioteczkę swoich pociech. 😊👍Komentarze

 1. Swietne sa te Puciowe zestawy!!! Koniecznie musze je kupic Nikoskowi

  OdpowiedzUsuń
 2. Spoko ten Lucio👍 tylko na tych ostatnich obrazkach/kartach wygląda, jak Gomez z rodziny Adamsów😂...tak mi się skojarzyło bo ostatnio oglądałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. O ile za Puciem nie przepadamy to te gry wyglądają fantastycznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Super zestawy! Widziałam tylko książki z tym bohaterem o grach nie mialam pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. O widzisz, nawet nie wiedziałam, że są gry z Puciem. Domino już skradło moje serduszko. Ale i ta druga gra jest fajna, bo edukacyjna zarazem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczna ta pierwsza gra z Puciem. Z Puciem nie mamy jeszcze żadnej gry.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja mała sąsiadka uwielbia Pucia, ale tej gry u niej nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz