KSIĄŻKA NA ŚWIĘTA: "PIERWSZA GWIAZDKA NAD ŚWIERKOWĄ POLANĄ", Aniela Cholewińska-Szkolik, Wydawnictwo Wilga

 "Pierwsza gwiazdka nad Świerkową Polaną" autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik to świetna pozycja czytelnicza, wprowadzająca dziecko w świąteczny nastrój. W naszym domu czytamy książki o tematyce świątecznej od pierwszego grudnia. Co roku tych książek przybywa, a w tym również mamy wiele nowości. Ta jest wśród nich prawdziwą perełką. Mam też nadzieję, że mojemu starszemu synkowi sprawi radość, kiedy znajdzie ją pod choinką. 🎄😊💓

 Pierwsza gwiazdka nad Świerkową Polaną" to piękna i malownicza opowieść o tym, jak małe zwierzęta z Leśnego Przedszkola szykują się do Gwiazdki. Choć dopiero trwa listopad, są bardzo szczęśliwe i już nie mogą doczekać się świąt Bożego Narodzenia. Razem z Panią Borsukową, nauczycielką z przedszkola, małe zwierzątka przygotowują się z zapałem do jasełek. Tymczasem mały pasiasty dzik Rysiek, bardzo przejmuje się swoją rolą. Nie potrafi zapamiętać tekstu, no i ma wielką tremę przed publicznym wystąpieniem. Na szczęście z pomocą przychodzi mu mały jeżyk Funio. Na dobrych przyjaciół zawsze można liczyć, tak też będzie w tym przypadku. Razem znajdą doskonałe rozwiązanie wyjścia z trudnej sytuacji. 


 
 Przedszkolaki będą również piec pyszne pierniczki, wykonywać własnoręczne ozdoby i dekoracje, tańczyć wokół choinki śpiewając kolędy, pisać listy do Mikołaja, które zaniesie mu mała śnieżna chmurka. O czym marzą? Jaki prezent sprawiłby radość chmurce? Czego jej brakuje? Mali bohaterowie przeżyją wiele niesamowitych przygód. Jak wypadną jasełka? Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Pozostawię to bez odpowiedzi. Wiedzcie jednak, że warto sięgnąć po tę pozycję i przeczytać ją wspólnie z dzieckiem. Książka została podzielona na dziesięć rozdziałów, w których to czytamy o kolejnych przygodach bohaterów i wydarzeniach, które po sobie następują. Tekstu jest dużo, dlatego miło jest przeczytać go wspólnie z dzieckiem. Czcionka jest duża, czytelna, przez co ułatwi dziecku samodzielną lekturę. Pięknym opowieściom towarzyszą pełne uroku i świeżych kolorów ilustracje Magdaleny Babińskiej. Wśród bohaterów znalazło się aż szesnastu sympatycznych postaci o bardzo miłych imionach. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć zawsze uśmiechniętej nauczycielki, Pani Borsukowej, Mikołaja oraz Elfa. 


 Książka jest przepięknie wydana i z pewnością zasługuje na uwagę. Tekst jest przemyślany, a w ciekawe historie umiejętnie zostały wplecione wartości, które z pewnością każdy rodzic chce przekazać swoim dzieciom: przyjaźń, zaufanie, wzajemna pomoc i troska, przejmowanie się losem innych.

 Polecam Wam ją gorąco zarówno na święta, jak i po nich.  W naszym domu choinka stoi najczęściej do końca stycznia, a my nie mamy zamiaru odmawiać sobie lektur w świątecznym klimacie. 😊🎄📚 Ja jestem książką zauroczona. Już nie mogę doczekać się, kiedy będę ją czytała Tosiowi przy naszej choince. 😊 Tak piękną, mądrą i wartościową książkę warto umieścić na półeczce w pokoju dziecka. 😊✨👍
Tytuł: "Pierwsza gwiazdka nad Świerkową Polaną"
Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik 
Ilustracje: Magdalena Babińska 
Wydawnictwo: Wilga
oprawa: twarda 
strony: 96

Komentarze

 1. My w tym roku nie czytaliśmy o świętach, za to sporo roznawialiśmy, o tym jak to było u mnie w domu etc.
  Ale tego typu pozycję warto mieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale śliczne ilustracje! Bardzo mi się podoba ta książeczka, zapisuję sobie na przyszły rok.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie takie książeczki lubię kupować dzieciom pod choinkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. cudownie się zapowiada:) z chęcią po nią sięgniemy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem na etapie szukania fajnych książek o świętach, dzięki za te pozycję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super propozycja do czytania dla najmłodszych. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. wiele przydatnych trików i pomysłów na tym blogu

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz