"Świat przyrody. Kompendium cudów natury", Amanda Wood i Mike Jolley, Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Tytuł: "ŚWIAT PRZYRODY. KOMPENDIUM CUDÓW NATURY"
 Autorzy: Amanda Wood i Mike Jolley
Tłumaczenie: Grzegorz Rafałowski
Ilustracje: Owen Davey
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Oprawa: twarda
Strony: 112
Wiek: 6+
DOSTĘPNA: TUTAJ Od dziecka interesował mnie świat roślin i zwierząt. Te ostatnie kochałam (i nadal tak jest) tak bardzo, iż kiedyś chciałam zostać weterynarzem. 😉 Z czasem moje plany przyszłościowe zmieniły swój kierunek, jednak zainteresowanie światem ożywionym pozostało. Chętnie więc "chłonę" każde informacje na jego temat. 

 Na świecie żyją tysiące gatunków zwierząt, że aż trudno nam to sobie wyobrazić. Na lądzie, w wodzie, w powietrzu, na wszystkich kontynentach. Wiele z nich żyje tylko na konkretnej części naszego globu, dlatego możemy je jedynie zobaczyć w ogrodach zoologicznych, obejrzeć w telewizji lub poczytać o nich w książkach i podziwiać ich wygląd na idealnie odwzorowanych ilustracjach bądź zdjęciach. Niestety, wiele gatunków przestało już istnieć, innym zaś grozi wyginięcie. Często sprawcą takiego stanu rzeczy jest...człowiek. Dlatego więc musimy być świadomi swojego oddziaływania na środowisko, poznawać je, aby lepiej o nie dbać.

 

 Wyjątkową książkę o tematyce przyrodniczej wydało ostatnio Wydawnictwo Nasza Księgarnia: "Świat przyrody. Kompendium cudów natury". To zachwycająca księga, która oczaruje każdego, szczególnie te osoby, których świat przyrody fascynuje od dawna. Ogromny zastrzyk wiedzy dla dzieci, ale i dorosłych. Książka świetnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna dla dzieci, jak również nauczycieli. Myślę, że będę z niej korzystać, kiedy wrócę na ścieżkę zawodową. 😉 Informacje podano tutaj w przystępny, a jednocześnie bardzo ciekawy sposób. Publikacja prezentuje się znakomicie. Zarówno jej okładka, jak i wnętrze książki, robią na czytelniku wrażenie. Estetyka pozycji jest na wysokim poziomie. Jest to książka bardzo dobrze zaprojektowana zarówno pod względem formatu, szaty graficznej, jak i rozkładu tekstu na stronach. 

 Wewnątrz każdy rodzaj informacji został oznaczony innym kolorem:

- żółtyopis rozmaitych typów środowisk,
 - pomarańczowy: prezentacja określonych gatunków, grup roślin i zwierząt,
- niebieski: omówienie zachowań i przystosowań pomagających żywym organizmom w walce o przetrwanie

 

 W książce mamy więc zachowany porządek. Nie znaczy to jednak, że musimy czytać wszystkie treści po kolei. Bez problemu możemy zacząć lekturę w dowolnym miejscu, aby potem kierować się strzałkami, które mieszczą się na marginesach stron. Każdy kolor poprowadzi nas do kolejnego lub poprzedniego tematu związanego z zagadnieniem, o którym czytamy w danym momencie.


  Ilustracje również robią wrażenie i choć nie są to realne zdjęcia roślin czy zwierząt, Owen Davey, autor ilustracji, świetnie oddał ich wygląd. Antoś nie miał najmniejszego problemu z rozpoznawaniem tego, co przedstawia dany obrazek. Wiele rzeczy było dla niego nowością jak chociażby mikrostworzenia. Księgę przejrzeliśmy strona po stronie, a każda ilustracja wywoływała w nas szczery zachwyt.

 
  
 "Świat przyrody. Kompedium cudów natury" to fantastyczna publikacja, pełna wartościowej wiedzy z życia roślin i zwierząt. Sama dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na ich temat, lub przypomniałam zapomniane już treści. W szkole przedmioty przyrodnicze (Środowisko, Przyroda, Biologia), należały do moich ulubionych, dlatego też Biologia była przedmiotem, który wybrałam na maturze. Chętnie sięgam więc po książki z nią związane, a niniejsza publikacja, jest absolutnym hitem! 

 Znajdziemy tu praktycznie wszystko: przewodnik po grupach roślin i zwierząt, definicje środowiska i jego rodzaje, szkielety i czaszki, wędrówki zwierząt, życie na Biegunach, informacje o piórach ptaków, życie na pustyni, w jaki sposób zwierzęta ukrywają się i swoje gniazda od drapieżników, życie w lasach tropikalnych, na czym polega fotosynteza, informacje o drzewach, nasionach i kwiatach, łańcuchy pokarmowe, życie w pszczelim gnieździe, rodzaje gniazd i jaj, podstawowe informacje o płazach, gadach, ptakach i ssakach, cykle życiowe motyla i żaby oraz wiele równie fascynujących tematów.


"Świat przyrody. Kompendium cudów natury" to publikacja, która zachwyci każdego i młodszego i starszego czytelnika! Radość z czytania ciekawostek i przeglądania ilustracji jest ogromna. To piękna i wartościowa pod względem edukacyjnym lektura. Z pewnością odnajdzie swoje miejsce w każdej biblioteczce. Będzie wspaniałym prezentem dla dziecka, podarunkiem praktycznym, który nie tylko będzie doskonałą pomocą dydaktyczną, ale też pomoże rozwijać dziecięce zainteresowania. Z tą książką wszyscy na nowo odkryjemy świat roślin i zwierząt. Nam księga ogromnie się spodobała.

Polecam niniejszą publikację dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Warto ją mieć!
"Świat przyrody. Kompendium cudów natury" znajdziecie na stronie wydawnictwa TUTAJ.Za egzemplarz
dziękujemy

Komentarze

 1. Uwielbiam przyrodnicze książki w wersji dla dzieci ! O wiele więcej zapamiętuje z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialna sprawa, ja długo szukałam czegoś takiego. Przymierzam się do zakupu takiego kompendium dla córki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem 26+ i chcę tę książkę. Zakochałam się w tych ilustracjach!

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com/2019/05/cztery-pory-smierci.html

  OdpowiedzUsuń
 4. widze ze to jedna z tych pozycji, które podobają się bez względu n a wiek, mnie zachwyciła :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już ją lubię! Koch książki przyrodnicze.

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawe dla tych co chcą wiedzieć więcej

  OdpowiedzUsuń
 7. Super książka, bardzo takie lubię, bo sa pouczające i rozwijające dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam już wcześniej o tej książce, o serii, i wydaje się być bardzo ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Typowa książka w stylu nauka poprzez zabawę. Super. Świat przyrody jest inspirujący dla dzieci. Zapraszam do mnie- wystartował nowy konkurs. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze będąc dzieckiem lubiłam takie książki. Do dziś mam na swoich półkach kilka takich zwierzęcych leksykonów :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne ilustracje, już myślałam że takie książki nie są wydawane bo dzieciaki szukają informacji w Internecie - jestem jednak miło zaskoczona bo wiem że ta książka na pewno spodobałaby się moim córkom

  OdpowiedzUsuń
 12. Właśnie dzięki takim publikacjom mój syn wdrożył się w czytanie, poszukując wiedzy i ciekawostek ćwiczył umiejętność czytania ze zrozumieniem. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Śliczna ta książka.
  Nam też by się bardzo spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mój syn jest jeszcze za mały, ale ja już jestem zachwycona tą książką. Jest pięknie wydana, niesie ogorm wiedzy. NA pewno kupię.

  OdpowiedzUsuń
 15. Za dzieciaka miałam także ilustrowane leksykony o zwierzętach. Chłonęłam je jak gąbka!

  OdpowiedzUsuń
 16. Przepiękne obrazki znajdują się w książce - myślę, że ogromnym atutem jest to, że kolory są stonowane.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz