"Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania", Bonnie Smith Whitehouse, Wydawnictwo SQN, RECENZJA Tytuł: "PIESZO I BEZTROSKO. O SZTUCE SPACEROWANIA"
Autor: dr Bonnie Smith Whitehouse
Wydawnictwo: SQN
Oprawa: twarda
Strony: 240

DOSTĘPNA: TUTAJ

 W końcu pogoda stała się nam przychylna! Słońce świeci coraz mocniej, robi się coraz cieplej, wszak lato zbliża się wielkimi krokami. Żal siedzieć w czterech ścianach więc korzystamy i chodzimy na spacery (o ile za bardzo nie przypieka😉) . Uwielbiam spacerować, a Wy? Wtedy od razu czuję się lepiej. Jestem odprężona, dotleniona. Świeże powietrze oczyszcza mój umysł, nabieram energii na resztę dnia. Moje dzieci po spacerach dopisuje im dobre samopoczucie, są radośniejsze no i lepiej śpią, ja z resztą również! 😉  Od zawsze wiedziałam, że spacerowanie ma same plusy. Jestem aktywna, ćwiczę w domu, jednak kiedy nie mogę wykonać treningu, to właśnie spacer jest dla mnie doskonałą alternatywą spalania kalorii. 😉 Spacerując, robię więc coś dobrego dla ciała, ale i ducha. Wielokrotnie wychodząc na spacer, zabieram ze sobą książkę. Kiedy idę na spacer tylko z Nikodemem, mały szybko zasypia na świeżym powietrzu w swojej spacerówce, a ja mogę na chwilkę dać odpocząć swoim nogom na ławeczce w parku. Zazwyczaj wyciągam wtedy książkę i zagłębiam się w lekturze.

 Ostatnio miałam przyjemność poznać publikację pt. "Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania", wydaną przez Wydawnictwo SQN autorstwa dr Bonnie Smith Whitehouse. Od kilku lat autorka zajmuje się prowadzeniem interdyscyplinarnych kursów, które łączą kreatywne pisanie, spacerowanie, pobudzanie wyobraźni oraz poprawę samopoczucia. Jej celem jest integrowanie pracy z kontemplacją przyrody. 


  Tomik książki jest niewielki, natomiast uwagę zwraca swoją oprawą, a w szczególności piękną okładką ze złotymi zdobieniami. Z miejsca przypomniały mi się dawne książki z bajkami i baśniami. Ich okładka miała podobny wygląd. W środku na stronach dominuje zielony kolor, który działa odprężająco i przywołuje na myśl zieleń przyrody.W środku znajdziemy nie tylko interesującą i inspirującą treść, ale także ciekawe cytaty i spostrzeżenia, inspirujące zadania do wykonania oraz puste miejsca na własne notatki i przemyślenia. Będą też zadania do rozważania [np. "Usiądź i zwróć uwagę na to, co masz przed oczami (kamień, kwiat, rzeźba, źdźbło trawy...). Przyjrzyj się temu w szczegółach"]..  Można uznać, iż jest to swoistego rodzaju dziennik, w którym spiszemy myśli, które pojawiły się w naszej głowie podczas spacerów. Forma i estetyka książki jest moim zdaniem na wysokim poziomie. Publikacja jest przejrzysta i bardzo czytelna. 


 Dzięki takiej współpracy, z niniejszą książką nasze spacery nabiorą zupełnie innego charakteru, będą czymś więcej, niż tylko stawianie nogi przed nogą. 😉 Zaczniemy skupiać się na rzeczach mniejszych, dostrzegać ich piękno.


"Wypracuj sobie zwyczaj codziennego spacerowania. Uwolnisz w ten sposób zmysły od nadmiaru bodźców i zapewnisz sobie dodatkowy zastrzyk energii."


  Jeśli ktoś oddaje się medytacji, w książce również znajdzie coś dla siebie. To akurat nie leży w moich zainteresowaniach, jednak reszta przemyśleń, ćwiczenia, i jak najbardziej zwróciły moją uwagę. Jeśli i Was książka zainteresowała, odsyłam Was na stronę Wydawcy (KLIK). Tam znajdziecie niniejszą publikację. 

Polecam!Za egzemplarz
dziękujęKomentarze

 1. Ja również lubię spacerować. Spacer mnie odpręża.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie zdania do rozważania są cenne...

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie zdobne książki :) Treści wcale nie musi być wiele, aby była ciekawa i wartościowa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. Spaceruję, biegam, jeżdżę na rowerze, ble w ruchu :) Ciekawa pozycja książkowa ukazująca filozofię tak prostych rzeczy, a tak istotnych dla naszego zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi naprawdę ciekawie, też lubię pobyt na świeżym powietrzu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oprawa rzeczywiście piękna. Ja spaceruje z córkami zawsze, nigdy sama dla siebie więc nie wiem czy taki dziennik by się u mnie sprawdził

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja od tygodnia chodzę z kijkami i mimo zmęczenia czuje się bardzo dobrze, polecam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale cudeńko! Lubię takie perełki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam już wcześniej tą książkę. Trochę nas zmusza do zwolnienia i popatrzenia na świat dookoła. I dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda na bardzo przydatną lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam wrażenie, że w dzisiejszych zabieganych czasach spacerowanie staje się sztuką.

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja uwielbiam spacery i myślę, że to książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie sama bym spróbowała przeczytać i ocenić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz