"TABLICE-RÓŻNICE", EDUKACYJNA GRA DLA DZIECI OD ALEXANDER TOYS


 Tosiek bardzo lubi gry, które polegają na szukaniu różnic. Mamy kilka takich pozycji, a ostatnio doszła kolejna, rewelacyjna gra.

"Tablice - Różnice", (do kupienia tutaj - KLIK) to wspaniała zabawka dla dzieci od Alexander Toys,  w postaci sztywnych, zaokrąglonych kart. Przeznaczona jest ona już dla dzieci, które skończyły 3 rok życia.
 W pudełku znajdziemy 24 tablice, przedstawiające 12 par. Na pierwszy rzut oka, obrazki z każdej pary są podobne, jednak różniące się trzema rzeczami. I te różnice właśnie ma za zadanie znaleźć dziecko.Karty przedstawiają bajkowe postacie, np. Czerwonego Kapturka, Kota w butach, czy księżniczkę z wieży, piraci. Są tez zwierzęta, ludzie. 


Wszystkie karty są zapakowane do strunowego woreczka. Możemy więc wziąć je ze sobą w podróż, zaoszczędzając miejsce. Są one bardzo starannie wykonane. Swoimi barwnymi, sympatycznymi ilustracjami, cieszą oko, zwracają uwagę na szczegóły w ilustracjach.
 

Zabawka ta, ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową oraz uważną obserwację.  

Tosiek bardzo polubił te grę, dla której sam wymyślił własne zastosowanie. Oprócz różnic na obrazkach, bawiliśmy się nimi na różne sposoby. Takimi zabawami, były chociażby: łączenie w pary, gra memory, grupowanie kart według obrazków (karty przedstawiające ludzi to jedna grupa, a zwierzęta - druga).


Jedną z zabaw, do której wykorzystujemy te karty, to wymyślona przeze mnie na poczekaniu "Zgadnij, kto/co...?". Polega ona na tym, że   na blacie, podłodze wykładamy po jednej karcie z każdej pary. Z młodszymi dziećmi możemy wybrać 6 obrazków i je zmieniać. Następnie proszę aby synek przyjrzał się dokładnie każdej karcie: co przedstawia, jakie ma elementy na niej widać. Gdy jest już gotowy, wzrokiem wybieram jedną kartę, którą dość szczegółowo opisuję. Na koniec zadaję pytanie, zaczynające się od słów: Zgadnij, kto/co...?", np. Zgadnij, kto ma wąsy, garnek i białą czapkę. Zadaniem dziecka jest wskazanie karty, o którą mi chodzi.Nikodem, jak widać, jest również zainteresowany tym, co robi starszy brat 😊


Inną propozycją, jest ułożenie obrazków w takiej samej kolejności...Gra, oprócz wymienionych wcześniej walorów, dostarcza nam wspaniałej rozrywki i gwarantuje doskonałą zabawę np. po powrocie z przedszkola.

Polecamy 
gorąco!
 
Za egzemplarz
dziękuję

Komentarze

 1. świetna jest ta gra- u nas młodsza bardzo lubi tego typu zabawy.Alxander zawsze ma fajne zestawy dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. To gry, które znamy od początku i które z nami "rosną" :)

   Usuń
 2. Swietna ta gra. Ignas kiedys bardzo lubil takie zabawy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tosiek też lubi tego typu karty :) Bawi się nimi na różne sposoby. :)

   Usuń
 3. O! Super gra :) Syn najmłodszy lubi wyszukiwać różnice w kolorowankach, czy na obrazkach. Myślę że i ta gra by mu się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam! Na pewno będziecie zadowoleni.

   Usuń
 4. Moje dzieci chętnie bawiły się w takie gry, sprawiały im wiele radości i sympatycznej zabawy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to fajny sposób na sprawdzenie swojej spostrzegawczości i uwagi :)

   Usuń
 5. Ale fajne ka ty. Nie dość że śliczna grafika, to jeszcze ciekawe zadania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, ja sama lubię odnajdywać różnice :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja niespełna czterolatka regularnie prosi o kupowanie gazet w kioskach, bo tam zawsze są zadania z szukaniem różnić. Uwielbia je i mogłaby robić w nieskończoność. Chętnie bym kupiła Twoją propozycję lub coś podobnego, ale kurcze boję się, że to będzie zabawa na dwa razy. Mała ma taka pamięć, że po chwili nie będzie już zastanawiała się nad szukaniem różnic, bo będzie je zwyczajnie pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można wymyśleć dla tych kart zupełnie nowe zastosowanie. Ja tak robię w przypadku wielu gier. Te również mogą być bazą do zupełnie nowej zabawy :)

   Usuń
 8. Uwielbiamy takie kreatywne zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z pozoru banalne pomoce, w rzeczywistości są niezbędne dla małych dzieci, które odkrywają świat.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz