KARTY KREATYWNE ZU&BERRY: UKŁADAM STWORY I KRAINA ZAGADEKPamiętacie jak ostatnio pokazywałam Wam karty kontrastowe dla maluszków od Zu&Berry? >>KLIK<< Dziś kolejna seria w ich wydaniu. Tym razem są to kolorowe KARTY KREATYWNE.

U nas znalazły się następujące tytuły: UKŁADAM STWORY (1+) oraz KRAINA ZAGADEK (3+).


 UKŁADAM STWORY
Karty Kreatywne

Zabawa, która polega na odnalezieniu i dopasowaniu do siebie 3 właściwych elementów, z których powstanie obrazek zwierzątka lub wesołego stworka...


Choć gra przeznaczona jest dla dzieci, które skończyły 1-wszy rok życia, mój przedszkolak bawił się nimi znakomicie!
 

Pudełko zawiera 36 dwustronnych kart, z których możemy ułożyć 24 obrazki bajkowych zwierzątek oraz potworków. 

Karty są wysokiej jakości, ponieważ są starannie wykonane, sztywne. Są także bezpieczne, dzięki zaokrąglonym rogom.  Grafika jest bardzo żywa i kolorowa, a postaci bardzo sympatyczne. Nawet stworków nie ma co się bać ;)


Z kart możemy ułożyć liska, pingwina, baranka, świnkę, flaminga, lwa kwokę oraz wiele przeróżnych kolorowych stworków. Maluchy poznają z nimi poszczególne zwierzęta. Obrazki są bardzo wyraźne i choć bajkowe, to dziecko bez problemu rozpozna w nich i nazwie konkretne zwierzątko. U nas nie było z tym problemu.


Zabawa z kartami od Zu&Berry, ćwiczy motorykę małych rączek. Dziecko manipuluje nimi, próbując ułożyć je we właściwy sposób. 
Ćwiczy także koordynację wzrokowo-ruchową, kojarzy ze sobą poszczególne elementy, aby za chwilę połączyć je w kompletny obrazek, który składa się zawsze z 3 kart ułożonych poziomo.
 

 Jeśli dziecko ma problemy z ułożeniem obrazka, na początku sami możemy go ułożyć. Następnie karty mieszamy i zachęcamy dziecko, aby spróbowało ułożyć obrazek.
Wspólna zabawa, to jest to! ;)


Innym sposobem jest zabawa w skojarzenia. Tutaj wybieramy dziecku jedną kartę przedstawiającą część zwierzątka, np. łapki lub główkę. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, jakiego zwierzaka przedstawia karta. Kiedy ma z tym problem, dodajemy drugą kartę (brzuszek). Później możemy złożyć zwierzaka razem. Karty dają ogromne pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Dzieci mogą tworzyć własne stworki według swoich upodobań i pomysłu. Jest przy tym mnóstwo śmiechu i sporo dobrej zabawy! Kombinacji jest tak wiele, że taka forma zabawy na pewno szybko się nie znudzi. Możemy więc wymyślać stworka, nadać mu imię i wymyślić o nim krótką historyjkę. Ta forma zabawy rozwija mowę dziecka, wzbogaca jego słownictwoTe karty ogromnie nam się podobają. Nie dość, że są atrakcyjne wizualnie, gwarantują świetną zabawę, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, to posiadają walory kreatywne i edukacyjne. Uzyskały też pozytywną opinię psychologa. Są gwarancją wspaniałej zabawy w rodzinnym gronie, szczególnie teraz, kiedy mamy jesień, a wieczory są coraz dłuższe!Kolejna świetna propozycja, tym razem stworzona z myślą o przedszkolakach (wiek: 3+). Mój starszy synek bardzo lubi rozwiązywać zagadki. Wiedziałam więc, że ta gra mu się bardzo spodoba i nie pomyliłam się!


KRAINA ZAGADEK
Karty Kreatywne


W pudełku znajdziemy aż 80 dwustronnych kart z aż 160-ma pytaniami oraz odpowiadającymi im ilustracjami. Karty te mają już delikatniejszą formę, niż poprzednie. Rogi zaś są zaokrąglone. Karty podzielone są na dwa stosiki sczepione sztywniejszą folią. Po skończonej zabawie, możemy ją założyć, dzięki temu na pewno się nie pogubią.Tematyka kart jest bogata. Znalazły się na nich pytania dotyczące przyrody (roślin, zwierząt, pór roku, zjawisk pogodowych), prostych działań matematycznych, zawodów, przedmiotów codziennego użytku, pojazdów, świąt, bajek.

Z kartami, dziecko utrwali nazwę kolorów, kształtów, miejsca położenia rzeczy (nad, pod, obok), poćwiczy klasyfikowanie przedmiotów, spostrzegawczość, myślenie przyczynowo-skutkowe, pamięć. Dzięki nim, możemy sprawdzić jego wiedzę o otaczającym go świecie oraz nauczyć wielu nowych rzeczy, które na pewno naszą pociechę zaciekawią. Dzięki barwnym, wesołym ilustracjom, wiedza ta szybciej zostanie zapamiętana.

Pytania zamieszczone na kartach, mają prosta formę. Antoś nie miał problemu ze zrozumieniem ich treści. Bardzo szybko wkręcił się w zabawę 😊 Czytałam mu każde pytanie, a następnie dawałam kartę do ręki, aby dokładnie mógł przyjrzeć się ilustracjom. Na większość pytań bezbłędnie odpowiadał od razu, na inne potrzebował troszkę czasu. Były też takie, które wymagały mojej pomocy, ponieważ na pewnych zagadek nie był jeszcze w stanie rozwiązać sam. Każde zagadnienie bardzo go ciekawiło, dlatego zabawa trwała w najlepsze! Z tych kart nasza pociecha może się naprawdę wiele dowiedzieć!


Wariantów na tę grę jest naprawdę sporo. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Gra rozwija mowę i sposób wypowiadania się dziecka. Dla nas to bardzo ważne, ponieważ z poprawną wymową pewnych głosek mamy problem. Jesteśmy pod dobrymi skrzydłami pani logopedy, jednak ćwiczenia w domu też są niezwykle ważne. Tutaj, podczas zabawy z kartami, Antoś nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ze je ćwiczy!
 
  
Na podstawie obrazków, możemy opowiedzieć wymyśloną historyjkę. Dziecko może też zwyczajnie opowiedzieć, co dane ilustracje przedstawiają.  Karty Zu&Berry KRAINA ZAGADEK, są gwarancją wspaniałej zabawy przez długi czas. Sama "wczułam" się w tę grę i z chęcią czytałam synkowi zagadki! Bardzo lubię tego typu gry, w których można sprawdzić swoją wiedzę. Tutaj mogłam przekonać się, ile o otaczającym świecie wie już moje dziecko. Bawiliśmy się fantastycznie i cudownie spędziliśmy wspólnie czas. Pudełko z zagadkami jest ciągle "na wierzchu", dzięki czemu sięgamy po karty, kiedy tylko mamy ochotę na grę. To wspaniała zabawa!


Karty te możemy zabrać ze sobą wszędzie. Idealnie zorganizują naszemu dziecku czas, czy to na spacerze, czy to podczas podróży.


Karty Zu&Berry KRAINA ZAGADEK, są polecane pedagogom, psychologom, logopedom i terapeutom. Sprawdzą się niezawodnie podczas ich pracy z najmłodszymi dziećmi. Sama chętnie je wykorzystam w swojej pracy, kiedy wrócę do zawodu po urlopie macierzyńskim 😉. Naprawdę warto je mieć!
Jestem przekonana, że zarówno karty UKŁADAM STWORY jak i
KRAINA ZAGADEK, przypadną do gustu Waszym dzieciom, ale też spodobają się Wam!


Jako mama i pedagog

gorąco polecam!

Znajdziecie je w sklepie Fabryki Kart Trefl-Kraków o tutaj → KLIK
Za karty
dziękujemy


Komentarze

 1. Kolejna bardzo wartościowa zabawka i pomoc dydaktyczna w jednym. Świetnie wydane. Ładna szata graficzna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna propozycja, czekam aż moja mała trochę podrośnie, bo teraz pewnie te karty wylądowały w buzi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mojemu synkowi by się spodobały te karty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko wszystkim ale jakie piękne ilustracje na tych kartach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładnie i estetycznie wykonane :) Fajna propozycja na kreatywną zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dzieci uwielbiały takie kreatywne karty, jak wiele radości sprawiało im ich rozwiązywanie, zabawa na całego. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oskarkowi raczej spodobałaby się Kraina Zagadek, chociaż muszę szczerze przyznać, że ostatnio ciężko jest mi go namówić na tego typu spędzanie czasu :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy gry z tej serii - Rycerze i Rabusie, Zakręcone Labirynty, Kraina zagadek oraz Układamy Stwory. Bardzo przypadły nam do gustu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz