"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

"Przez śmiech do lepszego małżeństwa", seminarium dla małżeństw Marka Gungora. Recenzja płyt DVDDziś nietypowa recenzja, ponieważ będzie to recenzja płyt DVD! Od Wyd. Vocatio otrzymałam dwa pudełka z nagraniami z seminariów prowadzonych przez Marka Gungora. Dziś przybliżę nagranie pt. "Przez śmiech do lepszego małżeństwa". Następnym razem opowiem o nagraniu "Twarde babki. Siła wewnętrznego piękna".
 Miałam już okazję przybliżyć Wam jego postać w dwóch publikacjach tutaj i tutaj. Książki jak najbardziej polecam!
 Na początku opowiem Wam kilka słów o samym Marku Gungorze, bo być może nie znacie tej postaci. Otóż jest on jednym z najbardziej znanych amerykańskich mówców, który porusza tematy związane z małżeństwem i rodziną. Jest również pastorem wspólnoty Celebration Church, żonaty od 38 lat - z tą samą kobietą, jak raczy żartować. Ojciec dwójki dorosłych dzieci, dziadek pięciorga wnucząt. 


Po raz pierwszy z Markiem Gungorem spotkałam się na tzw. "Naukach przedmałżeńskich", kiedy to prowadzący zakonnik przedstawił nam jego książki oraz pokazał film. Bardzo spodobały mi się wystąpienia Gungora, ponieważ były dość... specyficzne. Dlaczego? Ponieważ to nie są suche wykłady, pełne morałów, nakazów i zakazów - nie! Wszystkie wykłady, prowadzi on z lekkością, bazując na potężnej dawce humoru.

Gdy wzięłam pudełko do ręki, okazało się, że "Przez śmiech do lepszego małżeństwa", zawiera 3 płyty DVD, a całość seansu trwa  3 godz. i 56 min. Sporo! Jednak gdy tylko "puściłam" płytę, przepadłam! Mimo, iż są to nagrania wyłącznie z polskimi napisami, nie było to dla mnie żadnym problemem! Wciągnęłam się całą sobą i słuchałam z wielkim zainteresowaniem. Od dawna nie śmiałam się tak bardzo i nie przypuszczałam, że o tak poważnych sprawach, jak relacje damsko-męskie, można mówić z taką swobodą i żartem, ale i szczerością. Mark, niczego nie owija w bawełnę, czarne jest czarnym, a białe białym. Oczywiście do wspólnego oglądania wciągnęłam męża, któremu również udzieliły się zabawne dialogi Gungora 😉.Publiczność, która słuchała jego wykładów, robiła to z wielkim zainteresowaniem. Ludzie pokładali się także ze śmiechu. Chyba wszystkim udzieliła się wspaniała atmosfera wystąpienia. 

Podczas trwania seminarium, Mark Gungor porusza różne tematy, m.in. te, które dotyczą różnic między kobietą a mężczyzną. podkreślił również fakt, że zarówno wśród wierzących jak i niewierzących par zdarzają się kryzysy. Po prostu ci, którym nie wychodzą poprawne relacje, nie trzymają się zasad, które dotyczą wszystkich! 

Na płytach znalazły się:

- "Opowieść o dwóch mózgach" : tutaj wręcz płakałam ze śmiechu, gdy mówił on o "prawach fizyki relacyjnej",

- "Klucz do niesamowitego seksu": Mark Gungor w swoim wykładzie, ukazuje pięć rzeczy, o których każde małżeństwo musi wiedzieć (jego wykresy i rysunki są niesamowite 😁), aby doświadczyć niesamowitej satysfakcji z bliskości,

- "Jak razem żyć i się nie pozabijać" : tym razem autor seminarium opowie o mocy wybaczenia, inaczej "wyzerowania". Bardzo ciekawy wykład, który daje do myślenia.

Czas trwania seminarium to:

DVD 1 - sesja 1 - 01:12:00       
              sesja 2 – 00:55:00
DVD 2 - sesja 1 – 00:39:00
              sesja 2 – 00:35:00
DVD 3 – 00:35:00


Mark Gungor prowadzi widza przez swój wykład w ciekawy sposób. Nagranie wciąga od pierwszych minut. Sama jego postać jest bardzo pozytywna i potrafi skupić na sobie zainteresowanie widza. To, o czym mówił, było wspaniałe. Sami zrozumieliśmy wiele banalnych wręcz kwestii. To był niesamowicie spędzony czas i bardzo się cieszę, ze obejrzeliśmy płyty razem. 


 Płyty "Przez śmiech do lepszego małżeństwa", możecie nabyć TUTAJ. Fragmenty nagrań możecie obejrzeć na stronie Wydawnictwa TU.

Jeśli są wśród Was osoby, które chciałyby wykorzystać nagrania z seminariów Marka Gungora aby pokazać je szerszej publiczności, w sprawie zezwoleń i licencji, odsyłam Was na stronę Wydawnictwa Vocatio KLIK.


Całym sercem polecam seminaria oraz książki Marka Gungora. Szczególnie parom, które planują wspólne życie, ale też małżeństwom na zakręcie. Wiek nie ma znaczenia. Uważam, że seminarium "Przez śmiech do dobrego małżeństwa" będzie również doskonałym prezentem ślubnym i rocznicowym. Serdecznie polecam!

Następnym razem opowiem Wam o innym seminarium, które skierowane jest do babeczek 😉
 Za płyty z nagraniami
dziękujemy serdecznie
Wydawnictwu Vocatio


Komentarze

 1. Dzięki za podpowiedż. Może sięgnę po te pozycje. Chętnie zerknę co proponujesz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się być ciekawą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie. Mam za sobą 7 lat małżeństwa, z tym samym facetem,i każda pomoc oraz wskazówka się przyda ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie i ja się pośmieję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś wynik 38 lat z tym samym partnerem nikogo nie dziwił, a dzisiaj to niczym niesamowity wyczyn

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że sięgają po takią tematykę, chętnie zobaczę 😉

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna propozycja, trzeba obejrzeć koniecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim rodzicom w tym roku stuknie 40 lat i rzeczywiście poczucie humoru ma swój udział w tym wyniku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz