"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

JAKĄ MAMĄ JESTEŚ? KILKA SŁÓW ODE MNIE + RECENZJA: "MAMA JEST TYLKO JEDNA, A TU MAMY WSZYSTKIE, Wyd. DEBIT"


Tytuł: ,,Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie”
Autor: Raquel Díaz Reguera
Ilustracje: Raquel Díaz Reguera
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: twarda
Liczba stron: 88
Dostępna: TUMama... najpiękniejsze słowo na świecie! Określające tę, która jest najważniejsza, najukochańsza, najlepsza, niepowtarzalna i wyjątkowa. 

Od trzech lat, dzięki mojemu dziecku, również nią jestem! Jaką mamą jestem? Chyba mam sobie wiele cech, które mogłyby mnie określać. Jestem w stosunku do swojego synka troskliwa i opiekuńcza, trochę kwoka, ale bez przesady :) Jestem mamą, dla której żywienie rodziny, to jeden z głównych priorytetów. Jestem animatorką, mam głowę pełną pomysłów. Czasami jednak jestem taką, która podniesie głos i postawi do pionu. Na wszystko staram się znaleźć sposób i dobre rozwiązanie. Bywają dni, kiedy jestem roztrzepana i gdy zapominam o wielu rzeczach. Uwielbiam bawić się z moim dzieckiem, ale kiedy potrzebuję - odpoczywam. Najlepiej z dobrą książką, parującym  kubkiem kawy i czymś słodkim do tego (obowiązkowo!). Ideałem nie jestem, bo i w takie nie wierzę (myślicie, że istnieją?). Perfekcyjna też nie chcę być, no bo po co psuć sobie zabawę? Czasami w rozgardiaszu dnia codziennego można odnaleźć prawdziwe szczęście i sens. 


A Ty, jaką mamą jesteś? Na pewno inna, niż ja, inna niż wszystkie. Jesteś wyjątkowa, prawdziwa... Jesteś MAMĄ!

Maj to mój ulubiony miesiąc od zawsze. Jednak2015 rok zmienił wszystko i teraz maj, jest moim najukochańszym miesiącem w roku. W maju na świat przyszło moje dziecko, dzięki któremu zostałam mamą i mogę wraz z innymi mamami świętować dzień 26 Maja - Nasz Dzień - Dzień Matki!


Z tej okazji, Wydawnictwo Debit, wydało jedną z najbardziej wartościowych książek, jaką miałam! Trzymam ją w swojej biblioteczce, bo uważam, że jest stworzona dla mnie! Książka pt. "Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie", została wydana w ten sam sposób, jak książki "Babcie od A do Z" oraz "Dziadkowie od A do Z" Pisałam o nich TU. Wszystkie trzy tytuły łączy ta sama autorka, Raquel Diaz Reguera, która jest jednocześnie ilustratorką stworzonych przez siebie książek. Autorka dokonała klasyfikacji mam i wyróżniła aż trzydzieści jej typów. Na kartach publikacji znalazła się, m.in.: Mama Może się Przyda, Mama Wrzeszczka, Mama na Czasie, Mama Sportsmenka, Mama Cztery Posiłki Dziennie, Mama Ofiarna, Mama Roztrzepana, czy Mama Teściowa.
 Przyznacie, ze to dość nietypowe określenia i charakterystyki mam? Wnętrze książki jest niesamowite. Każdy typ jest dość szczegółowo opisany i naprawdę pięknie zilustrowany.  Ilustracje spokojnie posłużyłyby jako obrazy, które można by było powiesić na ścianie.  Cała jest absolutnym fenomenem. Już sam jej format jest dla mnie atrakcyjny. Bardzo lubię książki, które przypominają album. Ilustracje są piękne. Uwielbiam na nie patrzeć i je podziwiać.Choć autorka wymieniła i scharakteryzowała poszczególne typy mam, wcale nie oznacza, że tylko jeden pasuje do jednej mamy. Nie! Typy mogą się zmieniać lub w pewien sposób łączyć ze sobą. Mam Wrzeszczka może się stać Mamą Optymistką. Z kolei Mamie Gawędziarce już bardzo blisko do Mamy Roztrzepanej itp. :)


Oprócz typów mam, w książce znalazły się strony specjalne, a wśród nich: torebka dla każdej mamy, Miejskie olimpiady, Historyczne rekordy, Rodowód Mam, Lodówka dla każdej mamy, czy Bo ja tak mówię. Przezabawne, ale i bardzo interesujące opisy opracowane z największą starannością.Książka jest perfekcyjna od początku do końca! To wspaniała i wyjątkowa publikacja godna każdej mamy. Jestem szczęśliwa, że posiadam jej egzemplarz. Lektura wprowadziła mnie w niezwykły nastrój. W ilustracjach się zakochałam. Patrząc na nie odczuwam lekkość, błogość i taki spokój. Coś niesamowitego. Autorce i ilustratorce nie można odmówić talentu. Pani Reguera stworzyła wspaniałe dzieło! Dawno żadna książka nie wprawiła mnie w taki zachwyt - i to jest najzupełniej szczera opinia!

Książkę polecam zarówno jako prezent, ale także, jako lekturę dla siebie. Będziecie nią zachwycone, jestem tego pewna.
Jak więc widzicie, mama ma różne oblicze. Jakie masz Ty? :)


Za egzemplarz dziękujemy
Wydawnictwu 
Komentarze

 1. Piękna książka. Idealna dla nas 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. To piąteczka! bo u mnie też wszystko zmieniło się od 2015 roku :) Ale mnie zaciekawiłaś tą książką. Pierwszy raz widzę i już mam ochotę pędzić do sklepu i przeszukiwać półki. Koniecznie musi się znaleźć w naszej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książka! :) Pierwszy raz się z taką spotykam. Hmm... ja bym chyba powiedziała, że jestem "mamą obrotną" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście - książka prezentuje się bardzo interesująco! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz