"Pajączek Kędziorek. Przyjęcie urodzinowe", Wyd. Debit

Czy znacie Pajączka Kędziorka? jeśli nie,  pisałam o nim po raz pierwszy tutaj. Pająków nie znoszę, jednak ten skradł moje serce! Cieszę się, że w naszym domu pojawiła się kolejna książeczka z jego przygodami od Wydawnictwa Debit. To taka książeczka, po które dziecko sięgnie z wielką przyjemnością. Nie tylko ze względu na ciekawą fabułę. Piękne ilustracje Martiny Matos, są dokładne, kolorowe, po prostu piękne. Trudno od nich wprost oderwać wzrok. Pajączki są bardzo sympatyczne i nie można się ich bać :) Cała książka ma niewielki format i twardą oprawę. Już sama grafika okładki zachęca, żeby sięgnąć po tę książeczkę. Gdy to zrobicie, daję Wam słowo, że się nie zawiedziecie!
 

To bardzo ciepła historia, małego Pajączka Kędziorka oraz jego bliskich, napisana przez Dianę Amft. W tej części przeczytamy o przyjęciu urodzinowym pajączka. Kędziorek obchodzi pierwsze urodziny. Od rodziców dostał już huśtawkę. Nie może się jednak doczekać przyjęcia, na którym będą wszyscy: ciocia Leokadia, wujek Dłgonogi, Apsik, babcia Apolonia, Pakerek, Hipek, Pablo i Bella. Przybył też wyjątkowy gość - z dalekiej Afryki przyjeżdża ciotka Tarantula. Ma ona dla Kędziorka niezwykły prezent. Co to będzie? Ciocia Tarantula zaszczyca gości nie tylko swoją obecnością, ale i niezwykłymi opowieściami. Przyjęcie okaże się bardzo udane, a Kędziorek zapamięta je na długo...

Drugą część przygód Kędziorka znajdziecie na stronie Wydawnictwa Debit tutaj.


Polecamy książeczkę z całym przekonaniem. Bardzo lubimy ją czytać, ale i podziwiać jej piękną szatę graficzną. Cała historyjka mieści się na 32 stronach. Kędziorek i jego rodzinka, to sympatyczne pajączki. Dobrze jest mieć książeczkę z ich przygodami w swojej biblioteczce. "Pajączek Kędziorek" świetnie sprawdza się jako lektura na dobranoc, a także podczas wspólnego czytania. 
 


My bardzo polubiliśmy głównego bohatera, inne pajączki również są urocze. Każdy ma swoją osobowość i cechę charakterystyczną :) Myślę, że książeczka spodobałaby się także moim przedszkolakom. 

 


Polecam serdecznie!!!

 

Komentarze

Prześlij komentarz