Jak pocieszyć Matyldę? Niezwykłe przygody Antka oraz jego Anioła Stróża


To już piąta część z serii przygód Antka i jego Anioła Stróża. Tak się akurat złożyło, że serię Twój Anioł z Nieba kompletujemy ją od końca, no ale... :) Z bohaterami spotykamy się już po raz trzeci. Mam jednak nadzieję, że dojdziemy do tej pierwszej książeczki i przekonamy się, jak seria się w ogóle zaczęła :) Autorem książek o Antku  i jego Aniele Stróżu jest Edmond Prochain, natomiast cała seria wyszła spod skrzydeł (jeśli mogę użyć takiego wyrażenia) Wydawnictwa Promic.


Rodzice wyjechali na kilka dni do Norwegii, aby spędzić czas tylko we dwoje. W tym czasie dziećmi państwa Dobrzyńskich, opiekują się dziadkowie. Antek wraz z dziadkiem bawi się świetnie w Indian w domku na drzewie. Małą Karolinką zajmuje się babcia, natomiast najstarsza z rodzeństwa Matylda, musi siedzieć z nosem w książce. I to wtedy, kiedy wraz z koleżankami powinna bawić się na przyjęciu urodzinowym jednej z nich. Przecież to niesprawiedliwe! Dziewczynka jest rozdrażniona i rozżalona. Nie potrafi znaleźć dla siebie miejsca. Gdy brat odmawia jej udziału w zabawie - wybucha i ucieka do domu. Antek zachodzi w głowę, co Matyldę ugryzło oraz jak jej pomóc? Używając dzwoneczków wzywa swojego Anioła Stróża z Nieba. On zawsze mu pomaga rozwiązać problem. Dla niego nie ma sytuacji bez wyjścia. Gdy skrzydlaty przyjaciel się zjawia, razem obmyślają plan, który niestety okazuje się fiaskiem. Każda kolejna próba pocieszenia siostry kończy się tak samo. Jak więc pocieszyć Matyldę?
 
Twój Anioł z Nieba, to bardzo pouczająca i mądra seria. Każda książeczka opisuje jakąś sytuację lub problem, z którym na co dzień borykają się dzieci. Lektura podpowiada, w jaki sposób rozwiązać trudną sytuację. Jest motywująca i pełna emocji. Osobiście bardzo podobają mi się więzi i relacje łączące członków rodziny naszych bohaterów. Mimo, że między rodzeństwem bywa różnie, to jednak są dla siebie bardzo bliscy i mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji. Piękne ilustracje, choć w szarościach, są piękne. Cieszą oko i poprawiają humor :) książeczkę czyta się bardzo szybko, ponieważ napisana jest prostym, przystępnym językiem. To bardzo duży plus, ponieważ taka lektura nie znudzi młodego czytelnika. Tego jestem pewna :)tłum:Lilla Danilecka
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2016
ISBN: 978-83-7502-612-2
oprawa: miękka
format: 135 x 185 mm
liczba stron: 64Ja polecam całą serię o Antku i jego Aniele. Książeczki znajdziecie na stronie Wydawnictwa Promic. 
 
Część 5: "Jak pocieszyć Matyldę", znajdziecie TUTAJ         Komentarze

Prześlij komentarz