RÓŻANE DRZEWKO OZDOBNE #2

 

To już drugie takie drzewko w moim wykonaniu. Pierwsze różane drzewko ozdobne pokazywałam tutaj. Jak wiele z Was wie (a jeśli nie, to w tej chwili się dowie), że jedną z moich wielkich pasji jest RĘKODZIEŁO. Niestety, nie mam na nie zbyt wiele czasu. A jeśli już, to wykonuję głównie dekoracje i ozdoby z masy solnej. Najczęściej są to anioły. Kilka przykładowych już Wam pokazywałam, inne zaprezentuję niebawem :)

  Techniki, w których najczęściej wykonywałam swoje dekoracje, to: masa solna, papierowa wiklina, origami modułowe, scrapbooking, krepina i bibułkarstwo oraz wszelkiego rodzaju dekoracje i ozdoby z papieru. 

  To drzewko to taki misz masz. Najwięcej pracy kosztowały mnie róże. Zrobienie tych kwiatów wymagało  ode mnie wiele czasu i wysiłku. Jak je wykonać pokazywałam tutaj

 Doniczka powstała szybciej, ponieważ miałam już zapas skręconych rurek.

Kwiaty przyklejone są klejem na gorąco do styropianowej kuli.Gdy nie macie takowej, wystarczy uformować kulę z gazet i obkleić ją taśmą papierową. Ona również się nada :) Kulę nasadzamy na patyczek, który możemy pomalować, ozdobić wstążką lub pozostawić w stanie surowym.

Drzewko umieściłam w niewielkiej plastikowej doniczkę, którą włożyłam do innej, wyplecionej z papierowych rurek doniczki. Aby różane drzewko dobrze się trzymało, do środka wlałam gips. Gdy zastygł, przykryłam go zielonym sizalem. Do ozdoby dodałam trochę perełek oraz koronkową wstążkę. Drzewko jest skończone i prezentuje się tak:


Co myślicie o tego typu dekoracjach? Jestem ciekawa Waszych opinii.

Komentarze

 1. No no no :) ładne. Idealne do pokoiku dziewczynki

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrzę z podziwem na takie dzieła. Sama mam dwie lewe ręce, nie mam plastycznych talentów żadnych;-( W kontekście spędzania czasu z dzieckiem i uczenia takich cudowności - szkoda:P

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię dekoracje wykonane własnoręcznie jednak w moim domu takich nie ma... Na świetlicy gdzie jestem wolontariuszką moja koleżanka prowadzi kółko plastyczne, podeślę jej ten pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne! Obserwuję :)
  Pozdrawiam i zapraszam :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna dekoracja. I każdy element bardzo pracochłonny. Brawo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne, ale ja nie mam ręki do kwiatów, nawet papierowych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow! Wygląda przepięknie. Sama lubię rękodzieło, ale takiej dekoracji nie umiałabym zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne to wszystko. Super pomysł na prezent od serca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepiękne! Idealny prezent dla kogoś, kto zapomina o podlewaniu albo ma alergie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda pięknie ale taka robota nie na moją cierpliwość ��

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne :) Szkoda, że ja nie mam cierpliwości i talentu, by móc wyczarować takie cuda :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Grunt to inwencja twórcza ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz