"Sekrety ciemności", M. Bersan, Wyd. Bernardinum


Zdarza się tak, że dzieci (niekoniecznie te najmłodsze) boją się ciemności. Strach ten bywa uzasadniony, tym bardziej, gdy mrok wypełnia cały pokój, a w dodatku towarzyszą mu dziwne odgłosy, dochodzące z zewnątrz. Jednak warto dzieci z ciemnością "oswajać" i wytłumaczyć, że wcale nie musi być taka straszna! 
 Z pomocą przychodzi nam niewielka publikacja od Wydawnictwa Bernardinum.pt. "Sekrety ciemności", autorstwa Marcii Bersan. Cały tekst na język polski przełożyła Wiesława Dzierża.

  W ciemności można robić i zobaczyć wiele fajnych rzeczy. Nie pomyliłam się, naprawdę niektóre rzeczy można zobaczyć tylko nocą, ponieważ w dzień są niewidzialne dla oka! To, co potrzebujemy, to odrobina ciekawości i nasza wyobraźnia. Dzięki nim właśnie, wytropimy tajemnice, które chowa przed nami ciemność.

Kiedy ciemność nas otuli, możemy dostrzec kocie oczy, które świecą jak reflektory samochodów. Nocą można gonić świetliki, obserwować światła w domach i wyobrażać sobie, co robią ich mieszkańcy. Czasami można zobaczyć lecącego nietoperza, albo czytać książki pod kołdrą, posiłkując się latarką. A spośród gwiazd na niebie możemy wybrać tę jedyną, która świeci najjaśniej i nadać jej imię. Pomysłowe, prawda? Można robić naprawdę wiele, wiele fajnych rzeczy! Ach! Tyle opcji, tyle możliwości. Jesteście zainteresowani? Chcecie zobaczyć te cuda?

 Serdecznie polecam książkę, której format jest niewielki (220x 200 mm). Na 24 stronach, zamkniętych w twardej oprawie, ujrzymy obrazkowe karty, na których oczywiście dominuje noc. Są one proste, ale urocze i odpowiadają zamieszczonej treści. Za tę grafikę odpowiada Andrea Alemanno. Samego tekstu jest niewiele, aczkolwiek, co zauważycie po zdjęciach, jest on wydrukowany naprawdę dużą czcionką, idealną dla dzieci, które dopiero co rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

Książka bardzo nam się podobała.

Książkę znajdziecie TUTAJ

Lekturę do recenzji przekazało 

Komentarze

 1. proste książki moja córa 3 letnia lubi najbardziej. Mało treści ale później o niej dyskutujemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ta jest wyjątkowo mało treściwa, jeśli chodzi o ilość tekstu, jednak dużo w mniej możliwości do rozmów, a i zabaw. :)

   Usuń
 2. Uwielbiam takie książeczki, są pełne uroku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oswajanie ciemności :) To nawet niektórym dorosłym by się przydało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książeczka. My jeszcze nie ma takim etapie ale kto wie co nas jeszcze w przyszłości czeka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córka boi się ciemności, przydałaby nam się ta książka chyba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że pomogłaby się jej oswoić z ciemnością.

   Usuń
 6. My nie mamy takich problemów, ale nigdy nie wiadomo kiedy przyjdą, a wtedy taka książka jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Książkę określiłabym jako bajkę terapeutyczną w wersji mini. Dla dzieci, które boją zasypiać się w ciemności, będzie bardzo dobrą pomocą.

   Usuń

Prześlij komentarz