- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
Gra idealna dla wszystkich fanów jednorożców i gier taktycznych. Jak zwykle, zwracam uwagę na jakość i wykonanie pudełka oraz elementów. Tym razem pudełko jest jednoczęściowe z ciekawie otwieranym wieczkiem. Solidne, kartonowe pudełko, zdobi piękna i kolorowa szata graficzna. Dodatkowo, z boku doczepiony był magnes.
Wydawcą gry jest Muduko [współpraca barterowa]. Twórcą "Jednorożców" jest Bruno Faidutti. Natomiast baśniową szatę graficzną wykonał Tomasz Larek. Gra przeznaczona jest dla 2 graczy w wieku powyżej 7 r. ż. Rozgrywka trwa ok. 15 minut.
Wewnątrz pudełka znajdziemy ciekawe elementy do gry:
- 4 planszetki (2 kwadratowe, 2 prostokątne),
- 6 pionków + 12 najklejek,
- 14 żetonów tęczy,
- instrukcja.
Ogromny plus za drewniane pionki (6 sztuk w kolorach różowym i niebieskim), które mają niestandardowe kształty.
Celem gry jest złapanie przeciwnika w pułapkę poprzez skakanie po chmurach i zostawianie za sobą żetonów z tęczą, tak, aby uniemożliwić przeciwnikowi dalszy ruch.
Zaczynamy od ułożenia planszetek w dowolnym układzie. Będzie to nasza plansza do gry. Na początku może być ona prostokątna (o bokach 4x5). Kiedy już się wdrożymy, układamy plansze według uznania. Gracze biorą po 3 pionki w wybranym kolorze.
Ustawiają oni naprzemiennie swoje pionki na wybranych przez siebie polach na planszy. W pierwszej rozgrywce nie wolno ustawiać swoich pionków tak, aby uwięzić pionek przeciwnika. Na początku wszystkie muszą mieć możliwość ruchu. Jednorożce poruszają się ruchem skoczka (jak w szachach). Skacząc, zostawiają za sobą tęczę.
W swojej kolejce gracz musi wykonać 2 akcje we wskazanej kolejności. Najpierw porusza się jednym pionkiem na wolne pole, następnie kładzie żeton tęczy na planszy na wybranym polu. Jednorożce mogą skakać po wolnych i zajętych polach, jednak muszą zatrzymać się na wolnym polu. Jeśli żaden jednorożec nie może się prawidłowo poruszyć - przegrywamy grę.
Pole na którym kładziemy tęczę, jest zajęte i nie można na nim nic umieścić (kolejnego żetonu, pionka). Gra kończy się, kiedy gracz złapie przeciwnika w pułapkę i uniemożliwi mu wykonanie ruchu.
"Jednorożce" to przyjemna i prosta w swoich zasadach gra. Oczywiście idealnie sprawdzi się w rozgrywkach dzieci, które uwielbiają te baśniowe stworzenia. Niby taka niepozorna i zwyczajna gra, a jednak dzięki niej dziecko ćwiczy wiele umiejętności: wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie i skupienie, koordynację wzrokowo-ruchową. Gry, które bawią, ale też uczą i rozwijają, mają u mnie dodatkowy plus. W każdej szukam dodatkowych korzyści oraz zastosowań w mojej pracy zawodowej. Na tę również mam kilka pomysłów. 😊
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Muduko.
Komentarze
Prześlij komentarz