"Biuro matrymonialne. Razem aż do setki", Dagmara Rek

 Czytacie powieści komediowe? Ja bardzo dobrze się z nimi bawię. Poprawiają mi humor, umilają dzień. Jestem osobą, która lubi żartować, dużo się uśmiecham, dlatego jeśli trafi się tytuł, który mnie rozbawi, to czemu nie?


"Biuro matrymonialne. Razem aż do setki"


Dagmara Rek

Wydawnictwo WasPos [Współpraca reklamowa]


Nie czytałam poprzednich przygód starszych pań, jednak po lekturze tej książki wiem, że koniecznie muszę to nadrobić. Cieszę się, że nie potrzebna jest znajomość poprzednich tytułów, aby połapać się w fabule. 

Pani Ania Stańczyk i Pani Dagmara Wąsek, to starsze panie po siedemdziesiątce. Sąsiadki i bardzo dobre przyjaciółki. Chodź bardzo różnią się od siebie (tak wyglądem, jak i temperamentem), to bez problemu potrafią się dogadać. I tak, pewnego dnia wpadają na pomysł stworzenia biura matrymonialnego dla seniorów. Ruszają z kopyta. Szybko wymyślają nazwę, wynajmują lokal, a znajomy pomaga z papierologią. Panie są pełne entuzjazmu choć początki nie są dla nich łatwe. Do biura przychodzą różne elementa, które niekoniecznie szukają swojej drugiej połówki. Nie każdy na całe życie... Pewnego dnia, seniorki odwiedza kobieta, która ma niemoralną propozycję...

Pani Ania od razu jest negatywnie nastawiona do pomysłu, obawia się konsekwencji prawnych. Natomiast Gabriela...Cóż,  to staruszka, która nie traci czasu na zbędne myślenie i za plecami swojej wspólniczki, zgadza się na propozycję Karoliny. Dla przykrywki organizuje festyn dla seniorów, którego prawdziwy cel jest zupełnie inny. 

Czy festyn dojdzie do skutku? Kto znajdzie miłość w "Razem aż do setki"? Czy Anna dowie się, że jej wspólniczka knuje za jej plecami? Co się stanie, kiedy prawda wyjdzie na jaw? Czy przyjaźń starszych pań przetrwa?

"Razem aż do setki" to przezabawna opowieść o przyjaźni starszych pań, które zamiast siedzieć w fotelu i robić na drutach, postanawiają założyć biuro matrymonialne i pomóc seniorom znaleźć kogoś, z kim spędzą resztę życia lub z kim się zaprzyjaźnią. Akcja powieści jest wartka, zabawna. Pełne humoru dialogi, doskonale wykreowane postaci sprawiają, że powieść czyta się błyskawicznie i zaśmiewa w głos. Jednak oprócz śmiechu, mamy tu też powody do refleksji nad tym, czym jest prawdziwa przyjaźń, zaufanie i jak wiele można stracić,  kiedy nawet na moment zapomni się o tym, co tak naprawdę jest ważne. Zapewniam, że ta lektura wartą uwagi.


Za egzemplarz dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu WasPos.

Komentarze