"Zuzanna przeprowadza się do Hiszpanii" oraz "Zuzanna pisze list" - seria książek dla dzieci, która powstała z miłości mamy do córki

Dziś chciałabym zaprezentować Wam książki dla najmłodszych, czyli dla dzieci w wieku 2 +. Są to kartonowe książeczki z serii "Zuzanna" autorstwa Magdaleny Pyznar. Ilustracje do publikacji wykonała Jagoda Pyznar


Seria powstała z myślą o córeczce autorki, Zuzi i będzie stanowiła bezcenną, sentymentalną pamiątkę. Poznamy tu przygody mamy i jej córeczki. Książki z serii "Zuzanna" powstały przy konsultacji z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz z terapeutą osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

Od autorki [współpraca barterowa], otrzymaliśmy dwie książeczki oraz kolorowankę z przygodami Zuzi i jej mamy, o których przeczytamy w książeczkach.


"Zuzanna przeprowadza się do Hiszpanii"


Zuzanna to kilkuletnia, ciekawa otaczającego ją świata dziewczynka. Zuzannę i jej mamę łączy niezwykle silna więź. Dziewczynkę wszystko interesuje. Zadaje mamie mnóstwo pytań, na które rodzicielka cierpliwie odpowiada, wszystko dokładnie tłumaczy. Jest spokojna i opanowana. Pewnego dnia, ktoś dzwoni do ich drzwi.


 Okazuje się, że to kurier. Mama zamówiła pudła, w które spakują najważniejsze rzeczy, które zabiorą ze sobą do Hiszpanii. Bohaterki czeka przeprowadzka do innego kraju. Jednak najpierw muszą zdecydować, które zabawki i ubranka spakują, a które oddadzą innym. Zuzance trudno oddać swoją ulubioną sukienkę, która, choć jest już na dziewczynkę za mała, to jednak jest dla niej ważna. Mama jak zwykle ma świetny pomysł, jednak nie decyduje za córeczkę. Pozostawia jej wybór. Podróż do Hiszpanii jest również pełen wrażeń. Nowy dom stojący w pobliżu morza od razu podoba się dziewczynce. Mała nie może doczekać, kiedy dołączy do nich tata...


"Zuzanna pisze list"


Zuzanka bardzo szybko zaklimatyzowała się w nowym miejscu. Jednak bardzo tęskni za swoją ukochaną kuzynką, Tosią oraz ciocią Jagodą. Mama ma jednak dla córeczki niespodziankę. Już za dwa tygodnie odwiedzą ich goście z Polski. Zuzannka jest bardzo podekscytowana. Z pomocą mamy, pisze do Tosi list, w którym radzi, jak należy przygotować się do lotu samolotem, co ze sobą zabrać, aby nie było nudy. Zuzanka wraz z mamą idą na pocztę, gdzie dziewczynka może wysłać list.


W tej książeczce mamy dodatkowy bonus, którym są cztery zdrowe przepisy na ulubione dania Zuzanki. Przepis na owsiankę znamy i jest to nasza ulubiona wersja owsianki. 


Szata graficzna obu książeczek, przypomina obrazki namalowane dziecięcą ręką. Mają swój urok i bardzo dobrze pasują do tekstu. Treść jest lekka i przystępna, a zdania proste, zrozumiałe dla maluszków. 


Przygody bohaterki z pewnością zaciekawią dzieci. Dorosłym spodoba się relacja mama-córka. Osobiście jestem pełna uznania dla postawy mamy, jej cierpliwości, tego, jak wszystko córeczce tłumaczy. Nie pozostawia jej bez odpowiedzi. 

I choć zaskoczeniem było dla mnie to, że mama pozwoliła córeczce mówić sobie po imieniu, to jednak całą serię odbieram bardzo pozytywnie i ciepło.


 Bardzo serdecznie polecam te publikacje. Ich uzupełnieniem jest kolorowanka, dzięki której maluch może jeszcze lepiej zapamiętać przygody Zuzanny. Książeczki idealnie sprawdzą się podczas podróży, jako prezent dla dziecka, czy tytuły do przedszkolnej biblioteczki. 

Warto przeczytać przygody Zuzanki maluchom.

Komentarze