"Nauka z Komiksem. Miasta przyszłości, cz. 2 W harmonii z naturą"

 "Nauka z Komiksem" to bardzo ciekawa seria komiksów, które oprócz interesującej fabuły, wpłata wiedzę o otaczającym nas świecie. Bohaterami są postacie z animacji Disneya. 


Każda bajką dotyczy innego zagadnienia, kategorii komiksu. Znajdziemy tu bohaterów takich animacji, jak "Lilo i Stich" (Genetyka i ewolucja), "Toy Story" (Era dinozaurow), "Wielka Szóstka" (Galaktyka i planety), "Zwierzogród" (Miasta przyszłości). I właśnie ostatni bohaterowie zaprezentują najnowszą, drugą już część pt. "W harmonii z naturą".


Króliczka Judy Hops i jej partner Nick Bajer, są na tropie niezłego przekrętu. Dowiadują się, że jacyś osobnicy nielegalnie wyrzucają toksyczne odpady. Niestety, nie mają na to żadnych dowodów, więc komendant odsyła ich do codziennych obowiązków. Nie mają jednak zamiaru dopuścić i postanawiają przeprowadzić prywatne śledztwo. Hops już kilkukrotnie zauważyła, że Nick potajemnie spotyka się z podejrzanymi typami, z którymi zadawał się w przeszłości. Co przed nią ukrywa? Bajer dostaje cynk, że na wysypisku miejskim może znaleźć to, czego szuka. Na miejscu sprawy mocno się komplikują i robi się niebezpiecznie. Czy uda im się wyjść cało z opresji i odkryją prawdę?


Kolejna świetna część, która oprócz wartkiej akcji, atrakcyjnej, wielobarwnej szaty graficznej, niesie ze sobą walor wdukacyjny. Ciekawe treści przeplatają się z historyjkami komiksowymi. Towarzyszą im realistyczne zdjęcia, ciekawe rysunki obrazujące treść oraz wiele ciekawostek, które jeszcze lepiej pomogą nam dostrzec potrzebę dbania o nasze otoczenie, mądre i odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów.


Z tej części dowiemy się m.in.: czym są zielone budynki, jak wyglądają innowacyjne budynki, jakie materiały organiczne wykorzystuje się w budownictwie, czym jest zrównoważona architektura, projektowanie pasywne,  jakich surowców uzywa się do projektowania smartfonów, jaką rolę odgrywa górnictwo miejskie, itp. Myślę, że seria "Nauka z komiksem" będą zainteresowane dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, ale i dorośli wzbogacą swoją świadomość ekologoczą i poszerzą swoją wiedzę.


Serdecznie polecamy. Najnowszy tytuł "Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. W harmonii z naturą", znajdziecie na stronie Wydawnictwa Egmont TUTAJ


Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu. 

Komentarze