Cieszę się ogromnie, że pogoda w końcu staje się wiosenna. Robi się coraz cieplej, na zewnątrz jest pełno zieleni, kwiaty ścielą się pięknymi kolorami. Aż nie chce się siedzieć w domu. Zbliża się maj, jeden z moich ulubionych miesięcy. To od majówek najczęściej zaczynamy swoje rodzinne wycieczki. Z mężem szukamy ciekawych miejsc na jedno lub kilkudniowe wycieczki i wyjazdy. Szukamy nie tylko w Internecie. Z zainteresowaniem sięgam po przewodniki turystyczne, których w swojej biblioteczce mam już kilka.
Nawet jeśli nie od razu wybierzemy się w dane miejsce, to z takimi książkami łatwiej zaplanować wyjazd, trasę, nocleg oraz kolejność zwiedzanych miejsc, obiektów i architektury.
"Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny"
Maciej Węgrzyn
Wydawnictwo RM [Współpraca reklamowa]
Nie odwiedziłam zbyt wiele zamków i ruin, jednak zawsze mnie one intrygowały. Zawsze ciekawiło mnie, jaka zapisała się w ich murach historia. Jacy ludzie tam żyli, czym się zajmowali. Jakie legendy związane są z tym miejscem, no i...czy mieszka tam jakiś duch. No bo chyba każdy zamek ma swojego ducha, białą damę lub zjawę, prawda?
"Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny" to bardzo ciekawa pozycja, z którą zwiedzimy polskie zamki wzdłuż i wszerz. Przewodnik jest bardzo czytelny, zaprojektowany ze starannością i dbałością o szczegóły przekazanych ciekawostek i ważnych dla turystów informacji.
Poznamy dzieje i historię zamków, pałacy, warownic oraz twierdz. Ruszymy ich szlakiem, przeczytamy o budowlach znanych i tych, o których być może nie słyszeliśmy nigdy. W przewodniku znajdziemy opisy prawie 200 zamków wraz ze współrzędnymi GPS. Na uwagę zasługują piękne, wyraziste zdjęcia, których na kartach jest ponad 450. Znajdziemy też 15 map z lokalizacją budowli.
Spis treści jest czytelny. Każdy rozdział to jedno województwo, a w nim miejscowości, w których stoją zamki i budowle warte zwiedzenia, informacje praktyczne, główne atrakcje, co warto zobaczyć, ciekawostki, rys historyczny, opis zamku.
Fascynujący poradnik, z którym można zaplanować ciekawą, inspirującą wycieczkę oraz dłuższe wyjazdy. Chciałabym odwiedzić Krzyżacką strażnicę w Gniewie, czy ruinę książęcą w Ciechanowie. Kilka budowli, które zaprezentowano w przewodniku, miałam okazję zwiedzić i zobaczyć, jak chociażby Twierdza Wisłoujście, Zamek Biskupi w Reszlu, Zamek Królewski w Warszawie, ruiny w Kazimierzu Dolnym.
Jeśli uwielbiacie zwiedzać, poznawać legendy i ciekawostki zapisane w zamkowych murach i ruinach, polecam ten przewodnik. Idealny na majówkę, świetny podczas wakacyjnych wycieczek i podróży.
Za egzemplarz dziękuję
Wydawnictwu RM
Komentarze
Prześlij komentarz