Całkiem niedawno prezentowałam Wam nową, niezwykle ciekawą i wciągającą serię komiksów z serii NAUKA Z KOMIKSEM od Wydawnictwa Egmont [Współpraca barterowa]. Seria jest tym ciekawsza, ze po ciekawostkach oprowadza nas bohaterowie znanych i lubianych animacji Disneya.
Seria ma komiksy, tematyczne. O dinozaurach przeczytamy w komiksach "Era dinozaurów", po której oprowadza nas bohaterowie bajki Toy Story. Kosmos odkryjemy z bohaterami "Wielkiej Szóstki". O pierwszych częściach tych serii przeczytacie w moim wpisie TUTAJ. Wspominam tam o jeszcze jednym tytule "Genetyka i ewolucja. Życie", w której wystąpią bohaterowie bajki "Lilo i Steah". W naszych nowościach nie ma drugiej części tej serii. Liczymy jednak, że się pojawi.
"Nauka z komiksem. Era dinozaurów. Czas gigantów, czyli dinozaury Jury" (tom 2).
Rekx, bohater bajki Toy Story jest bardzo ciekawy historii dinozaurów swojego gatunku. Wspólnie z triceratopką, Trixie i Sztućkiem, prowadzi w bibliotece śledztwo, które pozwoli mu odkryć swoje korzenie. Chce poznać spokrewnione z nim dinozaury i dowiedzieć się, jak wyginęły.
Z najnowszą częścią, wspólnie z bohaterami poznamy prehistoryczne drapieżniki, pierwsze ptaki, gady oraz roślinożerców.
Komiks jest bardzo kolorowy i przyjemny w odbiorze. Oprócz przygód bohaterów w formie komiksowej, mamy przeplatanki ciekawostek wzbogacone ilustracjami i realnymi zdjęciami. Bardzo podoba nam się taka forma pozyskiwania wiedzy o prehistorycznym świecie.
Wiedza jest zaprezentowana w przyjemny i przystępny sposób. Podobnie jak w następnej części. Dzieci dużo z nich wyniosą i zapamiętają. A zapamiętanie treści mogą wykorzystać w szkole.
"Nauka z komiksem. Galaktyki i planety. Nasz dom: Układ Słoneczny"
Tutaj na czytelników czeka podróż po kosmosie, a dokładniej po Układzie Słonecznym. Bohaterowie "Wielkiej Szóstki", musza ocalić świat przed kosmicznym zagrożeniem.
Wielka Szóstka zabierze nas w niesamowitą podróż, pełną kosmicznych ciekawostek: Jak wygląda Układ Słoneczny? Jak odległe są poszczególne planety od Słońca? Jak powstał Księżyc i jak wyglądają jego fazy? Dlaczego kometa ma warkocze? Jak powstaje zorza polarna oraz wiele innych. Oprócz ciekawych faktów nie zabraknie propozycji eksperymentów (np. stany skupienia wody), które można wykonać z dzieckiem w domu. Fajnie, prawda?
Jeśli jeszcze Wasze pociechy nie znają tych komiksów, koniecznie im je polećcie i poczytajcie je razem. Polecamy serdecznie. My już wyczekujemy następnych części. Czego się z nich dowiemy? Zobaczymy, mam nadzieję, że już niebawem.
Wpis powstał w ramach
współpracy barterowej z Wydawnictwem Egmont
Elementy komiksu super.
OdpowiedzUsuń