"W mroku płytkich kłamstw", thriller młodzieżowy Ginny Myers Sain - RECENZJA

"W mroku płytkich kłamstw", to książka, której przepiękną okładkę wypatrzyłam w mojej ulubionej księgarni internetowej Tania Książka. Szukałam czegoś ciekawego na jesienne wieczory. Nie przeszkadzał mi fakt, że jest to publikacja (thriller z elementami fantasy) skierowany do młodzieży. W środku prezentuje się również ciekawie. Każdy rozdział poprzedza zdobna, czarno-biała strona z fragmentem tekstu w narracji pierwszoosobowej. Powieść ukazała się pod szyldem Wydawnictwa Young.


W mroku płytkich

kłamstw


Greycie pochodzi z La Cachette, niewielkiego miasteczka w stanie Luizjana. Przyjeżdża tam w każde wakacje. Do tej pory było to jej ulubione miejsce, do czasu, kiedy pokłóciła się ze swoją najlepszą przyjaciółką, Elorą. Dziewczyna po kłótni ucieka i znika. Nikt nie wie, co się z nią stało. Po prostu zaginęła bez śladu. Mijają miesiące, a nikt nie ma żadnych wiadomości o Elorze. Miasteczko ma swoje mroczne tajemnice, jednak społeczność posiada też pewnego rodzaju dar. Dar jasnowidztwa. Co stało się z przyjaciółką Grey? Jak bardzo niebezpieczny sekret skrywa w sobie przeszłość La Cachette? Kim jest nieznajomy, który pojawia się w miasteczku? Na kogo trzeba uważać? Komu można zaufać?

Nie wiedziałam, że ten thriller młodzieżowy, tak mocno mnie wciągnie, tak się jednak stało. Czytałam ją jednym tchem. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Do końca nie wiedziałam, jakie jeszcze sekrety są skrywane i jakie będą ich konsekwencje. Fabuła jest intrygująca, a akcja zagęszcza się z każdym kolejnym rozdziałem. Napięcie, które buduje autorka, bardzo udziela się czytelnikowi. Miałam wrażenie, że oglądałam naprawdę dobry thriller, który wpija w fotel i sprawia, że nie potrafię usiedzieć w nim w miejscu. Powieść bardzo klimatyczna, działa na wyobraźnię czytelnika, a takie książki uwielbiam!


Tytuł "W mroku płytkich kłamstw" zamówicie na stronie Taniej Książki. Warto ją przeczytać. Innych, równie ciekawych thrillerów, ale nie tylko, szukajcie w zakładce Nowości Księgarni. 


Za egzemplarz 

dziękuję Taniej Książce

Komentarze

  1. Co prawda do młodzieży to mi daleko. Chętnie przeczytam

    OdpowiedzUsuń
  2. Dawno nie zamawiałam w tej księgarni. Muszę zerknąć na nowości i zapatrzyć się w kilka pozycji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Na jesienne wieczory to fajna propozycja. Z chęcią bym przeczytała tą książkę

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz