Poczuj się lepiej. Jak dobrze jeść, by dobrze żyć, dr Wanda Baltaza - RECENZJA

 Bardzo lubię sięgać po książki związane z rozwojem osobistym, dietetyką i zdrowym stylem życia. Z każdej wyciągnę coś dobrego dla siebie i mojej rodziny. Dziś chciałabym napisać kilka słów o publikacji, która trafiła do mnie za sprawą Wydawnictwa Buchmann


"Poczuj się lepiej.

 Jak dobrze jeść, by dobrze żyć"


"Poczuj się lepiej. Jak dobrze jeść, by dobrze żyć" to najnowsza publikacja dr Wandy Baltazy - dietetyczki klinicznej, wykładowczyni na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, prowadzącej program "Dieta czy cud" w TVN Style. Zawodowo pracuje z osobami otyłymi, chorymi, sportowcami i dziećmi. 


Już sama szata graficzna publikacji zwróciła moją uwagę. Książka ma twardą oprawę i złote zdobienia liter, z których składa się tytuł. Wnętrze jest również zaprojektowane w estetyczny sposób. Szata graficzna jest bardzo ciekawa i tworzy idealne połączenie z bogatą treścią. Książka została podzielona na pięć rozdziałów. Autorka przedstawia w niej, jak ważne dla naszego zdrowia są zbilansowane, mądre posiłki oraz aktywność fizyczna. Prezentuje popularne diety oraz ich wpływ na organizm. 

 


W publikacji znajdziemy poparte badaniami naukowymi fakty, pomysły na planowanie posiłków, przewodnik po najczęstszych dolegliwościach, spowodowanych złą dietą. Ponadto przeczytamy tutaj porady, w jaki sposób przygotować się do pierwszej wizyty u dietetyka, jakie badania wykonać. Pozyskałam wiele ciekawych informacji, jak chociażby tych związanych z migreną. To moja dolegliwość, z którą borykam się od wielu lat. Nikomu nie życzę tak silnego bólu głowy. Wiele razy usłyszałam, że to wymyślona choroba. Dobrze pamiętam sytuację, kiedy ból był tak silny, że trafiłam do przychodni. Pielęgniarka, która podała mi zastrzyk powiedziała, że migrena to nie choroba, tylko wymysł. 

 Nie miałam siły, aby wchodzić z nią w dyskusję, Chciałam jak najszybciej opuścić to miejsce, wrócić do domu i zaszyć się w cichym, ciemnym pokoju... W tej publikacji dowiedziałam się, jak radzić sobie z bólem, jak rozpoznać jej objawy, jak działać, kiedy się pojawią, jakich produktów unikać, a czym się wspomagać. 


"Poczuj się lepiej. Jak dobrze jeść, by dobrze żyć" to poradnik, na który warto zwrócić uwagę. Z pewnością jest to pozycja, do której będę wracać. Gorąco polecam lekturę. Z pewnością poszukam innych publikacji dr Wandy Baltazy. Za egzemplarz dziękuję 

Wydawnictwu Buchmann

Komentarze

 1. Bardzo wartościowa książka, chciałabym ją mieć w swojej domowej biblioteczce :) Ciekawe co powiedziały by na takie podejście babcie - zgodnie z powiedzonkiem "zjedz mięsko zostaw ziemniaczki"

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że warto sięgac po takie ksiażki i trzymać się tego co jest w nich zapisane

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością poszukam jej w stacjonarnej księgarni i rzucę okiem. Książka wydaje się być warta poznania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę dziwny tytuł - 'by dobrze żyć' chyba każdy je na swój sposób aby dobrze żyć. Wiec jak ktoś je źle to już źle żyje?

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym kupiła tą ksiązkę. Może moja rodzinka się przekona do zdrowego odżywiania

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz