Mandale. Układanka. Gra terapeutyczno-rehabilitacyjna: RECENZJA

 Od dłuższego czasu interesowałam się terapią ręki. Zainteresowanie to wzrosło do tego stopnia, iż postanowiłam ukończyć kurs o tej tematyce i tak od kwietnia jestem terapeutą ręki. Elementy terapii, wiele ćwiczeń i zajęć, wplatam do naszych domowych zabaw z moimi dziećmi, ale też w mojej pracy zawodowej w przedszkolu.

 


Sama wykonuję wiele pomocy dydaktyczno-terapeutycznych. Jednak wiele materiałów i pomocy kupuję. Jedną z takich pomocy, które polecam są mandale


Na stronie Alexander Toys znalazłam nie tylko ciekawe gry, ale też zestawy, które idealnie sprawdzą się podczas zajęć terapeutycznych. Zamówiłam jeden taki zestaw - Mandale. Układanka. Gra terapeutyczno-rehabilitacyjna.


Mandale to układanie wzorów według własnego pomysłu, ale też odwzorowanie ich z kart. Gra ma na celu odwzorowanie układu elementów zaprezentowanych na kartach. Pamiętam bardzo dobrze tego typu układanki z czasów mojego dzieciństwa.


Taka układanka to nie tylko świetna zabawa, ale też trening cennych umiejętności: skupienia, spostrzegawczości, dokładności, koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczenie małej motoryki, ale też wyobraźni, relaksacji i wyciszenia. Myślę, że starszy przedszkolak (6-latek), bez problemu poradzi sobie z układanką. Mlodszym dzieciom (tak ćwiczyłam z moim 4-letnim Nikodem) możemy pomóc, np. poprzez podpowiedź, po który element układanki należy sięgnąć i gdzie powinien się znaleźć. Naprowadzając, a nie wskazując, gdzie jest jego miejsce.W zestawie znajdziemy: 14 plansz ze wzorami, 44 kolorowe elementy mandali, instrukcję.


Mandale dają wiele możliwości. Oprócz odwzorowania układu z kart, dziecko może tworzyć własne wzory ćwicząc swoją kreatywność lub próbując odtworzyć układ przedstawiony na karcie z pamięci. Na pudełku napisano, iż gra przeznaczona jest dla 2 graczy od 4 roku życia (karty wydają się skomplikowane, układanki tworzy wiele elementów, więc 4-latki mogą mieć problem, jednak można, tak jak pisałam wyżej, dostosować grę do możliwości pociechy). Myślę, że można zaprosić do niej więcej osób. Można też stworzyć własne karty z układami i dołączyć je do zestawu.


Bardzo ciekawa i wartościowa propozycja do zabawy w domu, przedszkolu, szkole, świetlicy, czy gabinecie terapeutycznym. Stwarza wiele możliwości do zabawy i ćwiczeń cennych umiejętności. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.


Polecam serdecznie!


Za egzemplarz 

dziękujemy

Alexander Toys

Komentarze

 1. Prezentuje się naprawdę mega ciekawie ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Z moim dzieckiem chętnie bym pograła w nią. Myślę, że spodoba mu się

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra bardzo rozwijająca, ciekawe od którego wieku faktycznie dziecko może dobrze je układać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna logiczna układanka dla maluchów. Kolorowa i z pewnością porusza wyobraźnię. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pozoru łatwa, ale bardzo rozwijająca gra, choć kart i układów mogłoby być jeszcze więcej. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyjemne i pożyteczne w jednym. Super to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten wpis jest bardzo interesujący

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna zabawa i proste zasady. Idealna dla kilkulatków. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Również mam tą grę u siebie i mój 5-cio letni synek lubi w to grać;) Tego typu gry naprawdę bardzo dobrze wpływają na wyobraźnie malucha!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe czy uda mi się zachęcić synka do takich układanek

  OdpowiedzUsuń
 11. Moje dziecko uwielbia układanki, ta pewnie mu się spodoba

  OdpowiedzUsuń
 12. Mój synek lubi takie układanki. jedyne zajęcie przy którym się tak skupia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz