AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. PRZYGODY Z NAUKĄ (ZIEMNIAKI/SÓL) - RECENZJA

Akademia Mądrego Dziecka to imponująca seria książek dla dzieci o zróżnicowanej tematyce. Książki skierowane są dla dzieci w różnym wieku.


"Przygody z nauką" to jedna z podserii Akademii Mądrego Dziecka. Jej zadaniem jest pokazanie dzieciom jak ciekawy jest świat oraz ile zachodzi w nim procesów i zmian.

Książeczki wchodzące w skład tej podserii, opierają się na doświadczeniach. W prosty sposób pokazują, jak wykonać bezpieczne, ciekawe eksperymenty w domowym zaciszu z produktów, które z pewnością każdy ma w swoim domu.

 Wydawnictwo Harper Kids wydało już 9 tytułów z tej serii. Dziś chciałabym zaprezentować dwa, które posiadamy.  Są to:


- "Przygody z nauką. Ziemniaki"

- "Przygody z nauką. Sól"


Ich autorami są Cecile Jugla i Jack Guichard. Natomiast za szatę graficzną odpowiada Laurent Simon.


Ziemniaki


W książeczce znajdziemy 10 prostych, jednak bardzo ciekawych eksperymentów, które można wykonać z użyciem ziemniaka: Jak przygotować chipsy z ziemniaków? Jak wykiełkować ziemniaka? Czy w ziemniaku można wydrążyć studnię? Jak go przebić papierową słomką? Jak uzyskać skrobię?


A także kilka innych doświadczeń, które przybliżą dzieciom naukę dzięki ziemniaków!


Sól


Tutaj również zaprezentowano 10 eksperymentów. Tym razem będą one bazować na soli: Jak sprawić, aby sól zniknęła? Co zrobić, żeby jajko unosili się na wodzie? Jak wyhodować kryształki soli? A jak zmienić sól w klej? Jak ufarbować tkaninę za pomocą?


Dzięki tej publikacji, dzieci wykonają naprawdę ciekawe doświadczenia, które pobudzają ich ciekawość i zainteresowanie nauką. Bardzo ciekawa seria, która pomaga zrozumieć naukę, ale też zajmuje dziecko w miły sposób.

Szata graficzna jest kolorowa. Na białym tle mamy połączone kolorowe ilustracje oraz realne zdjęcia.


Fajna propozycja dla dzieci na spędzenie czasu wolnego w domu, chociażby w deszczową pogodę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zawarte w publikacjach pomysły, przedstawić dzieciom w przedszkolu i szkole i wykonać takie eksperymenty na zajęciach dydaktycznych.


Polecam serdecznie. W wolnej chwili na pewno zaprezentujemy na blogu kilka eksperymentów. Ciekawe, czy nam się udadzą.

Egzemplarze znajdziecie na stronie Wydawnictwa Harper Kids


Za książki dziękujemy Wydawnictwu

Komentarze

Prześlij komentarz