FRNCK. TO DOPIERO POCZĄTEK (tom 1) - RECENZJA NOWEJ SERII KOMIKSÓW DLA MŁODZIEŻY

"FRNCK. To dopiero początek" to pierwszy tom najnowszej serii komiksów skierowanej do młodzieży. Scenariusz napisał Olivier Bocquet, natomiast ilustracje przygotował Brice Cossu. Komiks ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont.


Frnck. To dopiero początek 


(tom 1)


Jest to historia nastoletniego Francka, przebywającego w sierocińcu. Chłopiec kilkakrotnie był już adoptowany, jednak u żadnej z rodzin nie został długo, wracał z powrotem do sierocińca. Kiedy nadarza się możliwość kolejnej adopcji okazuje się, że prawdziwi rodzice chłopca mogą nadal żyć...


Franck nocą postanawia uciec z sierocińca. Zanim jednak opuści to miejsca, spotyka ogrodnika, który wyjawia mu pewną tajemnicę - to on znalazł go w lesie, kiedy ten był małym dzieckiem. Daje mu mapę, która wskazuje mu miejsce, gdzie to dokładnie było. Szukając śladów swoich rodziców, trafia do przeciwnej, prehistorycznej krainy, pełnej dzikich, niebezpiecznych zwierząt oraz nieokrzesanych troglodytów, którzy...nie znają samogłosek.


Chłopak musi wynaleźć ogień, mydło oraz nauczyć tych dziwnych ludzi wymowy samogłosek. Czy wypełni zadanie i wróci bezpiecznie do współczesnych czasów?


Komiks jest zdecydowanie przeznaczony dla nastolatków. Dialogi oraz szata graficzna, która młodsze dzieci może przestraszyć, nie nadaje się dla nich. Natomiast myślę, że starszaki będą zainteresowane historią Francka. Akcja jest wartka i zabawna, aczkolwiek dla mnie szata graficzna też jest troszkę straszna. 😉


 Pierwszy tom przygód Francka znajdziecie na stronie Wydawnictwa Egmont TUTAJ.Za egzemplarz dziękuję 

Wydawnictwu Egmont

Komentarze

 1. U nas na komiksy zdecydowanie jeszcze za wcześnie, ale może kiedyś...

  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas, dopiero zaczynamy: www.mamcilos.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, z pewnością będę do Was zaglądać. ☺️

   Usuń

Prześlij komentarz