DEPRESJA, CZYLI GDY KAŻDY ODDECH BOLI, Monika Kotlarek - RECENZJA

 Z ogromnym zainteresowaniem sięgam po książki psychologiczne oraz te, których tematyka dotyczy problemów społecznych.

 

Depresja, czyli gdy każdy oddech boliJednym z nich na pewno jest depresja. Skąd się bierze? Kto jest na nią najbardziej narażony? Jak się okazuje zarówno kobiety i mężczyźni, mogą jej doświadczyć. To samo jeśli chodzi o kategorię wiekową. Wielokrotnie natknęłam się na artykuł, w którym już kilkuletnie dzieci cierpiały na depresję. Dlaczego tak jest? Czy w obecnych czasach jesteśmy na nią "bardziej podatni"? Czy otwarcie przyznajemy się do tego, że mają problem? Czy od razu szukamy pomocy? A może wypieramy go wmawiając sobie, że wszystko jest w porządku, że to wszystko minie i przyjdzie dobry czas, kiedy puścimy w niepamięć to, co było dla nas złe?

Dzięki księgarni internetowej Tania Książka, dotarłam do publikacji Moniki Kotlarek pt. Depresja, czyli gdy każdy oddech boli . To bardzo ważna, niezwykle interesująca książka, która dotyczy zagadnień związanych z depresją. Jak możemy w niej przeczytać, bywa, że jest ona wytłumaczeniem dla naszych "trudnych dni" i gorszego humoru. Wiadomo jednak, że depresja to poważna choroba, która nieleczona, może prowadzić do katastrofalnych skutków. 

Niestety, osoby, borykające się z nią obawiają się odrzucenia i napiętnowania przez społeczeństwo. A depresję należy leczyć. Niniejsze publikacja pozwoli zrozumieć osobom dotkniętym depresją, jak i ich bliskim, jak z nią żyć. Jak wspomóc terapię, czego unikać oraz jak wspierać osoby z depresją. 

 

Bardzo ciekawa książka, którą moim zdaniem każdy powinien przeczytać. Tytuł "Depresja, czyli gdy każdy oddech boli" zamówicie na księgarni Tania Książka. Więcej interesujących tytułów znajdziecie w zakładce Księgarni pt. Nowości.

 

 

 Za egzemplarz

dziękuję Księgarni Tania Książka


Komentarze

 1. z duża ciekawością bym przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno nie jest to łatwa książka, ale dobrze, że powstają książki o depresji, która dotyczy wielu osób.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śledziłam wydanie tej pozycji i mam ją nawet w koszyku w jednej z księgarni online, ale jeszcze nie mialam okazji kupić i przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważny temat, depresja może dotknąć każdego. Warto o tym rozmawiać i czytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze książki o takiej tematyce, ale jestem na tak i będę mieć na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 6. zadziwiające jest to, że okładki takich książek są bardzo zmysłowe. Co do samej tematyki to raczej nie chciałabym się na nią skusić

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz