"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!", Agnieszka Mielech - RECENZJA

 Emi i jej Tajny Klub Superdziewczyn oraz Jednego Superchłopaka powraca w kolejnych, niezwykłych przygodach.

 

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!"


Jeśli jeszcze nie znacie tej serii  autorstwa Agnieszki Mielech od Wydawnictwa Wilga, to koniecznie musicie ją poznać. Nie znam wszystkich części, ale kilka miałam okazję przeczytać i przyznam, że bardzo mi się spodobała. Jest to seria idealana dla dziewczynek, jak i chłopców. 

 


Opowiada ona o grupce przyjaciół oraz ich rodzicach, którzy również są ze sobą zaprzyjaźnieni. To idealne książki aby pokazać czytelnikom, że wspólnie z przyjaciółmi można robić wiele rzeczy i spędzać czas w sposób inspirujący, ciekawy, a przede wszystkim aktywny, nie zaś przed ekranem monitora.


Emi, Faustyna, Flora, Aniela oraz Franek to grupka przyjaciół, których łączy wiele. Należą do wyjątkowego klubu. To dzieciaki pełne pasji. Każdy tom to zupełnie inna opowieść i nowa misja, którą do wypełnienia mają nasi bohaterowie. Co ciekawego spotka ich tym razem?


"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!" to najnowszy, 13 już tom. Autorka odniosła się w nim do pandemii oraz zmian, do których musieliśmy się wszyscy przyzwyczaić. Przez panujące restrykcje, przyjaciele nie mogli się spotykać. Bohaterowie przez większość czasu przebywali w domu, a życie codziennie i nauka, przeniosły się do sieci.


Na szczęście, kiedy złagodzono obostrzenia, życie powoli wracało do normy. Wtedy tata Franka, pan Kaganek, wpada na pomysł, aby dzieci i rodzice wyruszyli na górski rajd. Spróbują też oderwać się od cywilizacji w parku ciemnego nieba, czyli pewnego rodzaju rezerwatu przyrody. Ekipa będzie mogła podziwiać piękne gwieździste niebo w pełnej krasie.


Eskapada zakończy się zupełnie nową misją. Emi, Flora, Faustyna, Aniela, Franek, a także Lucek i Czekolada, spróbują odnaleźć zaginioną owieczkę oraz pomogą zabłąkanym turystom. To będzie niezwykła przygoda, którą bohaterowie zapamiętają na długo!


"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!" to przyjemna lektura, którą czyta się lekko i szybko. Publikację wzbogacają czarno-białe ilustracje wykonane przez Magdalenę Babińską.
Bardzo lubię książki, które opowiadają o przyjaźni oraz inspirują młodych czytelników. Ta seria ukazuje im, jak wiele jest możliwości na wspólnie spędzony czas. Każda część to zupełnie inna przygoda. Akcja jest wartka, na nudę nie można narzekać. 


Zachęcam do lektury tej, jak i poprzednie wydanych serii.


Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Wilga

Komentarze

Prześlij komentarz