SMERFY I ŚWIAT EMOCJI (tom 5): Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe

Komiksy to świetna alternatywa dla książek. Jeśli dzieci nie przepadają za długim tekstem, wolą przewagę ilustracji, to komiksy są dla nich idealne. 
 
 Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe


Antoś ostatnio jest wielkim fanem komiksów. Na razie to my czytamy mu książki i komiksy. Liczę jednak po cichu, że szybko nauczy się czytać, a my będziemy mogli podsuwać mu ciekawe propozycje do lektury. 🙂


Naszemu przedszkolakowi do gustu przypadku przygody "Smerfów". Sama bardzo je lubię. W dzieciństwa była to jedna z moich ulubionych dobranocek. Zaś komiksy również chętnie czytałam, a teraz mogę je czytać synkowi. 🙂


Wydawnictwo Egmont wypuściło na rynek serię komiksów z przygodami tych niebieskich skrzatów ("Przygody Smerfów"). Jednak oprócz nich pojawiła się nowa, niezwykle ważna i ciekawa seria komiksów o emocjach: "Smerfy i świat emocji".


Najnowszy, piąty już tom zatytułowany jest "Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe".


Jak na pewno wiecie, w Wiosce Smerfów, każdy Smerf zajmuje się czymś ważnym. Stąd też ich imiona, przynajmniej większości z nich (Pracuś majsterkuje i jest wynalazcą, Osiłek jest bardzo silny, Malarz maluje, Kucharz gotuje i piecze, Farmer dba o plony, Zgrywus to żartowniś, choć nie każdy lubi  i rozumie jego żarty 😉). 


Jednak w wiosce żyje Smerf, który narzeka na wszystko i jest zdania, że wszystko jest niesprawiedliwe. Nic mu się nie podoba, a wszystko przeszkadza. Jak na jego zachowanie zareagują inne Smerfy? Co na to Papa Smerf? Czy wciąż niezadowolony skrzat zrozumie, jak wiele traci przez swoją postawę?


Bardzo ciekawa, pięknie ilustrowana seria. Jej szata graficzna idealnie odzwierciedla tę, którą znam ze szklanego ekranu. Kolory są bardzo nasycone, dialogi w chmurka zabawne, ale też pouczające.


Na końcu komiksu zamieszczono krótki poradnik, w którym przeczytamy więcej o danej emocji. Komiksy wchodzące w skład serii posiadają mniejszy format niż te z serii "Przygody Smerfów". Jednak dzięki swoim niewielkim rozmiarom "Smerfy i świąt emocji" można zapakować do plecaka i czytać na przerwie.


Niezwykle ciekawa i mądra seria, która  w oparciu o ciekawą historyjkę, tłumaczy dzieciom świat różnych emocji.

Polecam jako samodzielną lekturę dla dzieci, jak i propozycję do wspólnego czytania rodzica z pociechą. Naprawdę warto. 🙂 Komiksów z serii szukajcie na stronie Wydawnictwa Egmont.


 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz