Mój pierwszy komiks: Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny (tom 1) - RECENZJA

"Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny" to przepięknie wydany komiks autorstwa Loic Jouannigot, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont. Wchodzi on w skład serii "Mój Pierwszy Komiks", stworzonej z myślą o najmłodszych czytelnikach.


Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny

 


Prezentowany dziś komiks, opowiada on o rodzinie Rabatków, czyli królików mieszkających w lesie. My znamy bohaterów z serialu animowanego, który oglądaliśmy, kiedy Antoś był mały. Miło było wrócić do Rabatków, tym razem w formie komiksu. 🙂


Rodzina Rabatków to wspaniali bohaterowie. Jeśli jednak ani Wy, ani Wasze pociechy ich nie znają, nie martwicie się. Na wstępie mamy prezentację i krótką charakterystykę wszystkich postaci.Pierwszy tom opowiada o urodzinach Stokrotka, najmłodszego z rodzeństwa króliczka. Cała rodzinka szykuje dla niego przyjęcie-niespodziankę. Ciocia Cynia przygotowuje prawdziwą ucztę, tata majstruje coś w swoim warsztacie, a rodzeństwo postanawia wykonać dla braciszka wyjątkową książeczkę.


Ciocia pod pretekstem, wysyła Stokrotka i Bławatka do ogrodu. Tam dochodzi do niemiłego spotkania z pewnym żółwiem. Czy króliczki zdążą wrócić na przyjęcie?


"Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny" jest początkiem nowej, przepięknie ilustrowanej serii. Naprawdę, szata graficzna robi wrażenie. Kreska i kolory idealnie ze sobą współgrają. To one wiodą tu prym. Aczkolwiek mamy tutaj tekst w chmurach, którego nie jest za wiele. Z samych kadrów możemy opowiedzieć sobie całą historię. Okładka jest równie atrakcyjna. Oprawa książki jest sztywna, ale nie twarda, tylko piankowa.


Cała historia jest ciekawa i może stać się tematem do rozmów. Szczególnie reakcja Stokrotka na żółwia, nie była (w naszej opinii) zbyt przyjemna. Króliczek zareagował bardzo nerwowo i nie przebierał w słowach. Czy wolno odzywać się w taki sposób do innych? 

 


Antek stwierdził, że Stokrotek zachował się nieodpowiednio i nie był miły dla żółwia. Jak zakończy się ta historia? Warto sięgnąć po komiks, aby się tego dowiedzieć. W przygotowaniach jest już następna część pt. "Chór". Już nie możemy się doczekać. 😊Komiksu pt. "Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny", szukajcie na stronie Wydawnictwa Egmont (KLIK)

 

 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu


Komentarze

  1. Przepiękny komiks dla małych i dużych. Uwielbiam te ilustracje nawet jako dorosła kobieta.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieci uwielbiają komiksy. Historia zapowiada się interesująco, dodatkowo ilustracje bardzo ładne. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz