CZYTANKI-WYCISZANKI: Śpij dobrze, pingwinku! - RECENZJA

Co prawda, mamy jeszcze piękną jesień, jednak my już powoli szykujemy sobie książeczki w zimowo-świątecznym klimacie. 🙂 A mamy ich sporo. Do większości z nich, wracamy każdego roku, jednak pojawiają się też nowości, tak jak chociażby "Śpij dobrze, pingwinku!".


 


Jest to niewielka książeczka, w sam raz dla dzieci w wieku przedszkolnym (ale i młodszym 😉). Książeczka wchodzi w skład serii "Czytanki-wyciszanki" wydanej przez Zieloną Sowę. Oprócz Pingwinka, pojawiły się jeszcze: "Śpij dobrze, Lamo!" oraz "Śpij dobrze, małpko!".

Książeczki mają niewielki format i zamknięte są w twardej oprawie. Sprawdzą się idealnie jako czytanka przed zaśnięciem
Na okładce widzimy słodkiego, małego pingwinka, który jest bohaterem książeczki. Kiedy jego rodzice wybierają się nad morze w poszukiwaniu ryb, ich synek musi pójść do przedszkola. Jednak pingwinek wcale nie ma ochoty tam iść. Na szczęście, dzięki innym pingwinkom, nasz bohater poczuje się tam bezpiecznie i spędzi czas na miłej zabawie."Śpij dobrze, pingwinku!" to urocza opowieść dla dzieci. Tekst jest przystępny, ciekawy, występują w nim też onomatopeje, które dzieci mogą powtażać. 

 


Ilustracje i fotografie (szczególnie realistyczne zdjęcia małego pingwinka), są śliczne i wprowadzają nas w zimowy klimat. Książeczki z tej serii idealnie sprawdzą się jako wspólną czytanka wyciszająca przed snem, ale też jako spersonalizowany prezent. Na pierwszej stronie znajduje się bowiem miejsce na wpisanie imienia i nazwiska dziecka, któremu zostanie podarowana.

 


 

Serdecznie polecamy!

 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa

 Tytuł: "Śpij dobrze, pingwinku!"
Seria: CZYTANKI-WYCISZANKI
Tekst: Amanda Wood
Ilustracje: Vikki Chu
Fotografie: Bec Winnel
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: twarda
Strony: 24
Wiek czytelnika: 1-3 lat
Dostępna: TUTAJ

Komentarze

  1. Urocza książeczka. Na pewno będzie wspaniałą lekturą dla maluszka na zimowy czas.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda ślicznie na pewno się sprawdza.

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę, że to świetna książeczka do czytania i oglądania dla każdego maluszka :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz