Sowa zwana Gwiazdą, Helena Peters - RECENZJA

 "Sowa zwana Gwiazdą" 🦉to już ósmy tom serii "Dębowa farma", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. Autorką serii jest Helen Peters. Ilustracje do książki naszkicowała Ellie Snowdown.

 

Sowa zwana Gwiazdą


Opowiada ona o dwójce przyjaciół, Jasmine i Tomie, którzy pomagają wszystkim zwierzętom w potrzebie. Ich serca są niezwykle wrażliwe na krzywdę każdego stworzenia, żadnemu nie odmówią pomocy. Mama Jasmine, jest weterynarzem i chętnie pomaga dzieciom.


Pewnego wieczoru, szukając miejsca na imprezę halloweenową (o której rodzice nie mają oczywiście bladego pojęcia), Tom i Jasmine w pobliżu starej stodoły znajdują nieprzytomną sowę płomykówkę. Pragną zrobić wszystko, aby uratować tego pięknego ptaka.

 


 Z pomocą Nadine, mamy Jasmine, pomagają dojść płomykówce do siebie. Nazywają ją Gwiazdą. To jakże piękny, ale też bardzo niebezpieczny ptak. Dziewczynka w tajemnicy przed rodzicami, postanawia zaopiekować się Herbatnikiem, chomikiem swojej koleżanki. Jednak czy obecność sowy i chomika pod jednym dachem to dobry pomysł?"Sowa zwana Gwiazdą" to ciepła, opowieść dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta i dla których ich los nie jest obojętny. Książka uwrażliwia, ale też uczy. Czytelnik w trakcie lektury, może dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat płomykówek. Dzięki dużej czcionce, lektura jest płynna, rozdziały są krótkie i czyta je się bardzo szybko. Szata graficzna to czarno-białe szkice. Opowieść rozgrzeje niejedno serduszko, ale wywoła też uśmiech na twarzy czytelnika.


"Dębowa farma" to seria, którą zdecydowanie warto poznać. Ja co prawda przeczytałam tylko trzy tomy, jednak jestem zadowolona z lektury. To bardzo wartościową kolekcja. Liczę więc, że poznamy wcześniejsze części, które nas ominęły, jak też tę, które zostaną wydane. 

 Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Wilga

Komentarze

  1. Nie czytałam. Myślę, że to dobra propozycja dla młodych czytelników

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przyjemna lektura. :) Myślę, że cała seria zasługuje na uwagę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz