KAPELUSZ OPOWIEŚCI (POCZYTAJ ZE MNĄ) -RECENZJA

 Jeśli chcecie pokazać dzieciom różne gatunki literackie, albo jeszcze lepiej, jeśli chcecie odkrywać je wspólnie, to "Kapelusz opowieści" z serii "Poczytaj ze mną" od Wydawnictwa Harper Kids, z pewnością Wam w tym pomoże.


Kapelusz opowieści

 


 "Kapelusz opowieści" to dość obszerna objętościowo książka, jednak różnorodność, jaką w sobie zawiera, a także spora czcionka sprawiają, że publikację czyta się płynnie i nie ma się ochoty odłożyć jej nawet na moment.

 Jest to wspólne dzieło autorów takich jak: Zofia Stanecka, Paweł Beręsewicz, Ewa Nowak, Justyna Bednarek, Joanna Jagiełło czy Jarosław Kaczmarek.Autorzy Ci prezentują w swoich opowieściach różne gatunki literackie. W środku znajdziemy więc baśń, opowieść fantasy, reportaż, dziennik, przygodę oraz kryminał. Każda historia poprzedzona jest wyjaśnieniem danego gatunku. Najważniejsza treść jest pogrubiona, naznaczona kolorem.Pięknym niezwykle wciągającym tekstom, towarzyszy wyjątkowa szata graficzna takich ilustratorów, jak: Marianna Sztyma, Aleksandra Krzanowska, Joanna Rusinek, Katarzyna Trzeszczkowska, Daria Solak, Marta Krzywicka oraz Agata Kopff.W "Kapeluszu opowieści" na czytelnika czekają smoki, Dębowy Król z rozkapryszoną córką, królewną, kilkuletni komandos, który uratował życie szczeniaka, archeologiczne wykopaliska, dzielny strażak, Lulek i o wiele, wiele więcej.
Książkę można czytać przed snem, w podróży, czy na przerwie w szkole. W publikacji czeka na czytelnika wiele fascynujących historii o różnych paletach emocji. Będzie wesoło, poruszająco, intrygująco i tajemniczo. Dla mnie mieszanka doskonała.Jeśli zainteresowałam Wam tą książką, to polecam Wam również pierwszy tom: "Kociołek opowieści", który również prezentowałam na blogu. Warto poznać obie części.

 

 

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids


Komentarze

  1. Podoba mi się różnorodność gatunków w obu częściach, sama chętnie się z nimi zapoznałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Juz mi się spodobała Baśń o świętym spokoju :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz