Cztery pory roku Toli, Anna Włodarkiewicz -RECENZJA

O przygodach czteroletniej Toli, można przeczytać w odrębnych książkach o porach roku (Wiosna Toli, Lato Toli, Jesień Toli, Zima Toli) . My natomiast w księgarni internetowej Tania Książka znaleźliśmy publikację pt. "Cztery pory roku Toli", która zawiera sobie te cztery tomy.
 


Cztery pory roku Toli


Autorką perypetii czterolatki oraz jej rodzinki, jest Anna Włodarkiewicz. Natomiast za pełnymi niesamowoitych barw, uroczymi ilustracjami, stoi Ola Krzanowska. Książki, których bohaterką jest mała Tola, ukazały się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.


Tola to urocza czteroletnia dziewczynka, która chodzi do przedszkola. Wraz z rodzicami mieszka w kamienicy. To kochająca się rodzina, która może na siebie liczyć i dla której wspólne spędzone chwile są naprawdę ważne.


Książka została podzielona na cztery rozdziały, które wyznaczają pory roku: wiosna, lato, jesień i zima. W każdym rozdziale mamy kilka ciepłych opowiadań. To, co z miejsca urzekło mnie w publikacji, to piękna szata graficzna, no i oczywiście ciekawe historie. Tola ma niezwykłe przygody, a  pomysłami na wspólnie spędzony czas, czytelnicy mogą się inspirować: rowerowa wycieczka z tatą, albo wycieczka pociągiem i piesza wędrówka do lasu w poszukiwaniu skarbów wspólnie z mamą. Gotowanie pysznej, pożywnej zupy z dyni, puszczanie statków w kałuży, skręcanie karmnika dla ptaków i rysowanie atlasu ptaków, które przylatują do ptasiej stołówki, tworzenie kasztanowych ludzików i zwierzątek, wpatrywanie pierwszej gwiazdki w wigilijny wieczór, itp.


"Cztery pory roku Toli" to pełne ciepła opowiadania, które można czytać w ciągu roku. Idelanie sprawdza się jako przyjemna lekturs przed snem. Dzięki dużej czcionkę, tekst czyta się szybko i łatwo, dlatego książkę można zaproponować dzieciom do samodzielnego czytania.


Jestem pewna, że często będziemy sięgać po ten tom. Książka zamknięta jest w twardej oprawie, ma bardzo ładną okładkę. Z powodzeniem sprawdzi się jako prezent, który z pewnością niejednemu dziecku sprawi ogromną radość. My jesteśmy niezwykle zadowoleni z książki.


"Cztery pory roku Toli" znajdziecie na stronie internetowej Taniej Książki. Sprawdzcie też inne nowości dla dzieci w Księgarni Tania Książka. Polecamy z całego serca. 💖 

 

Za egzemplarz dziękujemy Księgarni Tania Książka

Komentarze

  1. Czytałam pory roku w oddzielnych wydaniach, to bardzo ciekawe lektury.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zebranie wszystkiego w jednym tomie to na pewno świetna decyzja.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz